W Hali Miejskiej OSiR Węgorzewo 4 stycznia 2020 roku zakończył się III turniej (ostatni) Grand Prix Węgorzewa . Całe zawody składały się z trzech turniejów (30.11.2019, 21.12.2019, 04.01.2020) , w którym walczyło osiem drużyn: z Olsztyna, Sokółki , Gołdapi, Kętrzyna, dwie z Giżycka oraz dwie z Węgorzewa.

Grupa A:
Jakubek Olsztyn
11 MPA Węgorzewo
UKS Jantar Gołdap
Czwartkowicze Węgorzewo
Wyniki:
Jakubek Olsztyn – Czwartkowicze Węgorzewo 2:0 (21:8; 21:17)
11 MPA Węgorzewo – UKS Jantar Gołdap 0:2 (15:21; 19:21)
Jakubek Olsztyn – UKS Jantar Gołdap 2:0 (21:16; 21:10)
11 MPA Węgorzewo – Czwartkowicze Węgorzewo 2:0 (21:9; 21:13)
Jakubek Olsztyn – 11 MPA Węgorzewo 2:0 (21:19; 21:19)
UKS Jantar Gołdap – Czwartkowicze Węgorzewo 2:0 (21:13; 21:17)
Klasyfikacja końcowa grupy A:
1 – Jakubek Olsztyn
2 – UKS Jantar Gołdap
3 – 11 MPA Węgorzewo
4 – Czwartkowicze Węgorzewo

Grupa B:
Zenit Giżycko
Farmer Kętrzyn
UKS Mikolo Sokółka
Giżycko
Wyniki:
Zenit Giżycko – Giżycko 2:0 (21:12; 21:8)
Farmer Kętrzyn – UKS Mikolo Sokółka 2:1 (21:16; 20:22; 12:7)
Zenit Giżycko – UKS Mikolo Sokółka 2:0 (21:10; 21:12)
Farmer Kętrzyn – Giżycko – 0:2 (25:27; 10:21)
Zenit Giżycko – Farmer Kętrzyn 2:0 (21:12; 21:13)
UKS Mikolo Sokółka – Giżycko 2:1 (22:20; 17:21; 12:9)
Klasyfikacja końcowa grupy B:
1 – Zenit Giżycko
2 – Giżycko
3 – UKS Mikolo Sokółka
4 – Farmer Kętrzyn

System rozgrywek w grupach – „każdy z każdym”.
Mecz do dwóch wygranych setów, set do 21, tie-break do 12.

Półfinały
Jakubek Olsztyn – Giżycko 2:0 (25:21; 25:16)
Zenit Giżycko – UKS Jantar Gołdap 2:0 (25:12; 25:8)

Mecz o VII miejsce:

Farmer Kętrzyn – Czwartkowicz Węgorzewo 2:1 (24:26; 25:22; 16:14)

Mecz o V miejsce:

UKS Mikolo Sokółka – 11 MPA Węgorzewo 1:2 (25:18; 23:25; 8:15)

Mecz o III miejsce:
UKS Jantar Gołdap – Giżycko vo 2:0 (kontuzja zawodnika z Giżycka)

Mecz o I miejsce
Zenit Giżycko – Jakubek Olsztyn 2:0 (25:20; 25:16)

System rozgrywek od fazy półfinałowej:
Mecz do dwóch wygranych setów, set do 25, tie-break do 15.

Na podstawie zdobytych punktów w poszczególnych turniejach najlepszym zespołem Grand Prix został Zenit Giżycko zdobywając 23 punkty, na 24 możliwe. Drugie miejsce Jakubek Olsztyn z 17 punktami, a na trzecim Farmer Kętrzyn z 14 punktami .

I turniej – 30.11.2019 klasyfikacja końcowa oraz generalna turnieju:

  1. Zenit Giżycko – 8 pkt.
  2. UKS Mikolo Sokółka – 7 pkt.
  3. Farmer Kętrzyn – 6 pkt.
  4. 11 Mazurski Pułk Artylerii Węgorzewo – 5 pkt.
  5. UKS Jantar Gołdap – 4 pkt.
  6. Czwartkowicze Węgorzewo – 3 pkt.
  7. Jakubek Olsztyn – 2 pkt.
  8. Giżycko – 1 pkt.

II turniej – 21.12.2019 klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. Jakubek Olsztyn – 8 pkt pkt.
  2. Zenit Giżycko – 7 pkt.
  3. Farmer Kętrzyn – 6 pkt.
  4. 11 MPA Węgorzewo – 5 pkt.
  5. UKS Jantar Gołdap – 4 pkt.
  6. UKS Mikolo Sokółka – 3 pkt.
  7. Giżycko– 2 pkt.

Klasyfikacja generalna po II turnieju:

  1. Zenit Giżycko – 15 pkt
  2. Farmer Kętrzyn – 12 pkt
  3. Jakubek Olsztyn – 10 pkt
  4. UKS Mikolo Sokółka – 10 pkt
  5. 11 MPA Węgorzewo – 10 pkt
  6. UKS Jantar Gołdap – 8 pkt
  7. Giżycko– 3 pkt
  8. Czwartkowicze Węgorzewo – 3 pkt

III turniej – 04.01.2020 klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. Zenit Giżycko – 8 pkt.
  2. Jakubek Olsztyn – 7 pkt.
  3. UKS Jantar Gołdap – 6 pkt.
  4. Giżycko – 5 pkt.
  5. 11 MPA Węgorzewo – 4 pkt.
  6. UKS Mikolo Sokółka – 3 pkt.
  7. Farmer Kętrzyn – 2 pkt.
  8. Czwartkowicze Węgorzewo – 1 pkt.

Klasyfikacja generalna Grand Prix Węgorzewa:

  1. Zenit Giżycko – 23 pkt.
  2. Jakubek Olsztyn – 17 pkt.
  3. Farmer Kętrzyn – 14 pkt. (2 x III miejsce i raz VII)
  4. UKS Jantar Gołdap – 14 pkt. (2 x V miejsce i raz III)
  5. 11 MPA Węgorzewo – 14 pkt (2 x IV miejsce i raz V)
  6. UKS Mikolo Sokółka – 13 pkt.
  7. Giżycko – 8 pkt.
  8. Czwartkowicze Węgorzewo – 4 pkt.

Wyróżnienia indywidualne Grand Prix Węgorzewa:

Najlepszy Rozgrywający – Paweł Łapiński Jakubek Olsztyn
Najlepszy Atakujący – Zbigniew Ruszczyk Zenit Giżycko
MVP Grand Prix – Jędrzej Arian Zenit Giżycko

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a zwycięska drużyna oraz wyróżnieni zawodnicy dodatkowe nagrody ufundowane od sponsorów:

Pizzeria Peperoni oraz Anielski Zakątek.

OSiR Węgorzewo pragnie podziękować za pomoc w organizacji zawodów:

  • wolontariuszom z Zespołu Szkół Zawodowych im. gen. Józefa Bema w Węgorzewie pod opieką Pani Anny Jeżowskiej Molisak,
  • Panu Markowi Lipskiemu (radny Rady Miejskiej w Węgorzewie).