Zaproszenie do zapisów Węgorzewskiej Integracyjnej Ligi Boccia

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Węgorzewskiej Integracyjnej Lidze Boccia.

11 listopada 2022 roku w Hali Miejskiej OSiR-u Węgorzewo odbył się Integracyjny Turniej Boccia. W tym turnieju wystąpiło 16 drużyn. W I edycji Węgorzewskiej Integracyjnej Lidze Bocci, która została rozegrana w okresie od 28.11.2021 do 23.01.2022 uczestniczyło 10 drużyn. W II edycji Węgorzewskiej Integracyjnej Lidze Bocci, która odbyła się od 06.02.2022 do 20.03.2022 uczestniczyło 13 drużyn. W większości były to ekipy z terenu naszego węgorzewskiego powiatu. W/w imprezy cieszyły się dużym zainteresowaniem. I była duża chęć uczestników, do dalszego kontynuowania takich rozgrywek. Wobec powyższego wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i proponujemy III edycję Węgorzewskiej Integracyjnej Ligi Boccia. Planujemy rozgrywki od 10 grudnia 2022 do końca lutego 2023. W większości mecze ligowe będą rozgrywane w dni niedzielne w godzinach od 12:00 do 15:00.

Planowana liga zostanie przeprowadzona w jednej kategorii – drużynowej.  W rozgrywkach mogą wziąć udział przede wszystkim osoby niepełnosprawne; seniorzy ale także również osoby zdrowe (dzieci, dorośli, całe rodziny). Sama nazwa ligi mówi „Integracyjna” czyli trzeba zebrać przynajmniej trzy osoby (max. 5) by zgłosić drużynę do rozgrywek.


Boccia – jest to sport przeznaczony jest dla osób w każdym wieku. Mogą w nią grać osoby pełnosprawne oraz osoby niepełnosprawne o różnym stopniu niepełnosprawności.  W grze mogą brać osoby  z różnych środowisk. Boccia jest grą integracyjną, która oprócz rywalizacji, przynosi satysfakcję i przyjemność. Jest okazją do nawiązania nowych znajomości i odnowienia tych z lat poprzednich. BOCCIA oprócz tego, że kształtuje sprawność fizyczną, to także daje możliwość działania w duchu oraz atmosferze tolerancji oraz wzajemnego poszanowania. 

Komunikat organizacyjny

Cel rozgrywek: 

Integracja  osób z różnych środowisk oraz  integracja osób z niepełnosprawnością z osobami pełnosprawnymi w szczególności z terenu Powiatu Węgorzewskiego.

Organizator: 

Ośrodek Sportu i Rekreacji Węgorzewo.

Uczestnictwo: 

a) Skierowane w szczególności do osób  mieszkających lub pracujących na terenie Powiatu Węgorzewskiego.

b) Rozgrywki odbędą w jednej kategorii:
– drużynowo – 3 osoby + 2 osoby w rezerwie.

c) Wpisowe: od drużyny (wpłata do 05.12.2022):
– 30,00 zł – drużyna z Gminy Węgorzewo.
– 60,00 zł – drużyna spoza Gminy Węgorzewo.

Wpisowe można wpłacić w kasie Urzędu Miejskiego w Węgorzewie; ul. Zamkowa lub przelewem na konto bankowe w/w Urzędu: 85 1020 4753 0000 0102 0006 0350 z dopiskiem „Nazwa drużyny – wpisowe: do „III edycji Węgorzewskiej Integracyjnej Ligi Boccia”.

Miejsce zawodów: 

Sala kolumnowa Hali Miejskiej w Węgorzewie mieszczącej się  przy ulicy Pionierów 6, 11-600 Węgorzewo.
Rozgrywki tylko w niedziele od godz. 12:00 do 15:00.

Termin rozgrywek: 

10 grudnia 2022 – 26 luty 2023r.

Termin zgłoszeń: 

– Zapisy do 05.12.2022 r.

Osobiście: w biurze OSiR-u w Węgorzewie przy ulicy Turystycznej 13 w godzinach 7:30 – 15:30.

Telefonicznie lub mailowo:  87 428 52 34; e-mail: zd.brzo@gmail.com

Zgłoszenie powinno zawierać: nazwę drużyny z podaniem – imiona i nazwiska, status (uczeń/osoba dorosła), dane kontaktowe (e-mail).

System: 

W zależności od ilości zgłoszonych drużyn do rozgrywek, zostanie wybrany taki system rozgrywek, by jak najsprawniej rozegrać ligę.

Zasady gry: 

– drużynowo – mecz 6 rund
(dowolna konfiguracja drużyn pod względem sprawności, płci i statusu), 

Nagrody: 

a) Puchary dla 6 najlepszych  drużyn oraz  medale dla zawodników trzech najlepszych drużyn.
b)  Okolicznościowe dyplomy dla wszystkich uczestniczących: drużyn.

Uwagi organizatora: 

a) Wymagane obuwie sportowe (obuwie na zmianę).

            Do pobrania karta zgłoszeniowa: kliknij tutaj!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support