
Plażowy Turniej Trójek Siatkarskich 100+ w Węgorzewie
15 sierpnia 2025 roku na dwóch boiskach do siatkówki plażowej w parku Helwinga rozegrano Plażowy Turniej Trójek Siatkarskich 100+. W zawodach wzięło udział osiem drużyn z różnych miejscowości – Węgorzewa, Kętrzyna, Suwałk, Ełku, Bartoszyc, Iławy, Pisza, Ostródy, Olszanki, a także z Gdyni, Tomaszkowa, Olsztyna, Parczewa, Górowa Iławeckiego i Lidzbarka Warmińskiego.
Turniej rozegrano systemem brazylijskim. Każda drużyna musiała wystawić na boisko skład, którego łączny wiek wynosił co najmniej 100 lat. Jeśli warunek ten nie był spełniony, obowiązkowo w grze musiała uczestniczyć kobieta.
Tym razem pogoda sprzyjała siatkarzom – po raz pierwszy w te wakacje zawody odbyły się w pełnym słońcu i wysokiej temperaturze. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów. W pierwszej kolejce sety toczyły się do 21 punktów (tiebreak do 15), a od drugiej – ze względu na upał – wszystkie sety grano już do 15 punktów. Rywalizacja była niezwykle zacięta – aż 7 z 14 spotkań kończyło się tiebreakiem, co najlepiej pokazuje wyrównany poziom turnieju.
Po emocjonujących meczach eliminacyjnych do półfinałów awansowały:
po lewej stronie drabinki (bez porażki):
Jarosław Markowski, Kuba Markowski, Jarosław Urban
Marcin Urbanowicz, Karol Urbanowicz, Radosław Kordowski, Wojciech Karwowskipo prawej stronie drabinki (z jedną porażką):
Adam Polkowski, Patryk Kulpaka, Daniel Rożenko, Marcin Końpa
Kacper Sierakowski, Michał Bagiński, Julia Gromko
W półfinałach drużyna Adama Polkowskiego pokonała zespół Jarosława Markowskiego, natomiast zespół Kacpra Sierakowskiego uległ drużynie Marcina Urbanowicza.
Mecz o trzecie miejsce zakończył się zwycięstwem drużyny Jarosława Markowskiego nad zespołem Kacpra Sierakowskiego 2:1. W wielkim finale po prawdziwym siatkarskim thrillerze lepsi okazali się zawodnicy Marcina Urbanowicza, którzy wygrali z drużyną Adama Polkowskiego również 2:1.
Klasyfikacja końcowa
Marcin Urbanowicz (Olszanka), Karol Urbanowicz (Olszanka), Radosław Kordowski (Suwałki), Wojciech Karwowski (Suwałki)
Adam Polkowski (Ełk), Patryk Kulpaka (Bartoszyce), Daniel Rożenko (Iława), Marcin Końpa (Pisz)
Jarosław Markowski (Kętrzyn), Kuba Markowski (Kętrzyn), Jarosław Urban (Kętrzyn)
Kacper Sierakowski (Węgorzewo), Michał Bagiński (Węgorzewo), Julia Gromko (Ostróda)
Wyróżnienia indywidualne
Jarosław Urban
Radosław Kordowski
Julia Gromko
Patryk Kulpaka
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Wojciech Karwowski.
Turniej 100+ w Węgorzewie ponownie pokazał, że siatkówka plażowa to sport, który łączy pokolenia i dostarcza niezwykłych emocji. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wysoki poziom sportowej rywalizacji.
Powiązane wiadomości:
Turniej Trójek Siatkarskich 100+ – 15 sierpnia 2025