
Otwarte Mistrzostwa Węgorzewa w Siatkówce Plażowej Mikstów – relacja z turnieju
W niedzielę 6 lipca 2025 roku na plaży Mamry w Węgorzewie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Węgorzewa w Siatkówce Plażowej Mikstów. W rywalizacji udział wzięło 12 par mieszanych z różnych miejscowości regionu. Zawody rozgrywano na dwóch boiskach, w systemie brazylijskim – do dwóch wygranych setów, każdy do 15 punktów.
Pogoda dopisała – przez cały dzień było słonecznie, bardzo ciepło, a delikatny wietrzyk przynosił jedynie chwilową ulgę od upału. Warunki wymagały od zawodników nie tylko umiejętności siatkarskich, ale i dużej wytrzymałości fizycznej.
Rywalizacja była zacięta i pełna emocji. Wiele spotkań kończyło się tie-breakami, a mecze o czołowe lokaty dostarczyły kibicom mnóstwa wrażeń.
W wielkim finale Martyna Rostek (Bogaczewo) i Michał Skrzypek (Giżycko) pokonali po bardzo wyrównanym meczu parę Ewelina Błażewicz (Bartoszyce) i Michał Wolak (Niedbałki) 2:1.
Na trzecim miejscu uplasowali się Paulina Grażul i Mateusz Midura (oboje z Wojciech), którzy w meczu o brązowy medal pokonali po niesamowitej walce Magdalenę Bogucką i Mateusza Ferenca (Bartoszyce). Przegrywając w decydującym secie 10:14, zdołali odwrócić losy meczu i wygrać 16:14.
Najlepszą parą z Węgorzewa okazał się duet Natalia Jankowiak i Bartosz Kopiczko, który zakończył zawody na miejscu 5-6. Warto wspomnieć, że ta para rok temu zdobyła w tych samych zawodach srebrne medale. Tym razem ulegli dwukrotnie silnej parze Błażewicz/Wolak.
Na plaży przez cały dzień wiele się działo – oprócz emocji sportowych przygotowano również atrakcje rekreacyjne. Przeprowadzono konkurs budowli z piasku, w którym udział wzięło 8 kreatywnych ekip budowlanych. Równolegle rozegrano turniej drużynowy w boule, również z udziałem 8 zespołów. Obie konkurencje cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno uczestników, jak i kibiców.
Najlepsze pary w turnieju siatkówki plażowej otrzymały puchary, medale oraz drobne upominki. Każdy z zawodników odpadających w kolejnych fazach rywalizacji otrzymał medal pamiątkowy. Na zakończenie dnia odbyła się wspólna dekoracja zawodników siatkówki plażowej i boule – była to doskonała okazja do podsumowania sportowych zmagań i wspólnego świętowania.
Organizatorem wydarzenia był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom za sportową postawę, zaangażowanie i wolę walki, a także sędziom – Bogusławowi Grygo i Jerzemu Tatolowi – za profesjonalne prowadzenie zawodów.
To była niedziela pełna słońca, emocji i sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom, którzy zostawili serce na boisku i na piasku. Do zobaczenia za rok!