
Oleńka na czołowej pozycji w Węgorzewskiej Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej
24 września 2024 roku na Orliku w Węgorzewie odbyła się trzecia kolejka XIV Orlikowej Węgorzewskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej o Puchar Węgorzewa, która przyniosła wiele emocji i wspaniałych momentów dla kibiców i zawodników.
W pierwszym starciu GMP Budry stanęli do walki z Prusa Street. Mecz obfitował w zwroty akcji – po otwierającej bramce dla Prusa Street, zespół GMP Budry odpowiedział pięcioma golami. Mimo determinacji Prusa Street, którzy w końcówce meczu zdobyli trzy bramki, spotkanie zakończyło się zwycięstwem Budry 5:4. Na listę strzelców zapisali się m.in. Wojciech Drozd, który zdobył trzy bramki, oraz Dawid Narewski i Krzysztof Mazuro, którzy również mieli duży wpływ na wynik.
Kolejne emocje przyniosło spotkanie International z Samymi Swoimi. Zespół Internationalu pokazał swoje umiejętności, rozbijając rywali 8:2. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Adrian Łoziak, który błysnął formą, strzelając pięć bramek w tym meczu.
Trzecie spotkanie tej kolejki przyciągnęło szczególną uwagę – lider tabeli Oleńka zmierzył się z wiceliderem, Amators Pozezdrze. Mecz był wyrównany, z licznymi sytuacjami podbramkowymi, ale przewagę zyskali ostatecznie zawodnicy Oleńki, którzy wygrali 4:2. Bramkarz Oleńki, Krzysztof Koleśnik, popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami, a Mariusz Libudzki, strzelając dwie bramki, umocnił swoją pozycję w klasyfikacji najlepszych strzelców sezonu.
Wyniki III kolejki – 24 września 2024:
- Prusa Street – GMP Budry 4:5 (1:1)
- Bramki: Drozd Wojciech x 3, Warcaba Piotr // Narewski Dawid x 2, Mazuro Krzysztof x 2, Łydziński Daniel
- Żółta kartka: Reszuta Dominik (Prusa Street)
- International – Sami Swoi 8:2 (2:1)
- Bramki: Łoziak Adrian x 5, Oryńczak Bartosz x 2, Jankojć Wojciech // Potyra Patryk x 2
- Amators Pozezdrze – Oleńka 2:4 (0:2)
- Bramki: Dzienis Tomasz, Brudzyński Kamil // Pawlik Piotr, Libudzki Mariusz x 2, Joka Paweł
Tabela po III kolejce WALPN:
- Oleńka – 9 pkt, bramki 14-5
- Amators Pozezdrze – 6 pkt, bramki 10-8
- GMP Budry – 6 pkt, bramki 10-10
- International – 3 pkt, bramki 12-8
- Sami Swoi – 3 pkt, bramki 8-13
- Prusa Street – 0 pkt, bramki 5-15
Klasyfikacja najlepszych strzelców:
- 8 bramek: Libudzki Mariusz (Oleńka)
- 7 bramek: Łoziak Adrian (International)
- 4 bramki: Narewski Dawid i Mazuro Krzysztof (GMP Budry), Drozd Wojciech (Prusa Street)
- 3 bramki: Tydman Damian (Amators)
Z niecierpliwością czekamy na IV kolejkę, która odbędzie się 01 października 2024. W programie znalazły się interesujące mecze, które mogą jeszcze bardziej skomplikować sytuację w tabeli:
- 19:00 Prusa Street – International
- 19:40 GMP Budry – Amators Pozezdrze
- 20:20 Sami Swoi – Oleńka
Organizatorem XIV Węgorzewskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej o Puchar Węgorzewa jest OSiR Węgorzewo. Zachęcamy wszystkich kibiców do wspierania swoich drużyn!