
11 września 2023 roku na Stadionie Miejskim OSiR w Węgorzewie odbyła się XIII Olimpiada Lekkoatletyczna Osób Niepełnosprawnych.
W otwarciu olimpiady wziął udział Burmistrz Węgorzewa Krzysztof Kołaszewski, który pogratulował wszystkim uczestnikom i życzył powodzenia.
Uczestnicy:
- Dom Pomocy Społecznej w Węgorzewie
- Warsztat Terapii Zajęciowej w Olszewie Węgorzewskim
- Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Węgorzewie
- Powiatowy Dom Samopomocy w Węgorzewie
- Fundacja Pomocy Społecznej „Nasz Dom Węgorzewo"
Konkurencje:
- Bieg na 60 metrów
- Bieg na 400 metrów
- Rzut piłeczką palantową
- Rzut piłką lekarską
- Skok z miejsca
- Przeciąganie liny
Wszyscy uczestnicy otrzymali medale pamiątkowe, a każdy ośrodek dodatkowo gadżety Gminy Węgorzewo ufundowane przez Burmistrza.
Wszystko zakończyło się wspólnym posiłkiem przy ognisku.
- Dziękujemy wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Węgorzewie pod opieką pani Bożeny Cudowskiej za pomoc w organizacji olimpiady
- Dziękujemy współwłaścicielowi Hurtowni IL-KAS Stanisławowi Kasperkowi za wsparcie olimpiady
Galeria zdjęć z olimpiady dostępna na Facebooku OSiR Węgorzewo, bezpośredni link do zdjęć: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.798935102026323&type=3