11 grudnia 2022 roku w Hali Miejskiej w Węgorzewie rozegrano IV kolejkę XXVII WHLPN. Odbyły się trzy mecze. W pierwszym Kormoran ograł Samych Swoich 13:2. Po 5 bramek strzelili: Marcin Biaduń i Daniel Maliszewski.  Obaj przewodzą w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi.
W drugim spotkały się ekipy prowadzące w lidze: Oleńka z Ometem Srokowo. Mecz był bardzo wyrównany i zakończył się remisem 1:1. Emocji było bardzo dużo, były faule, kartki, rzut karny przestrzelony. Podział punktów nie zmienił w tabeli układu w zajmowanych miejscach. Obie drużyny mają po 10 pkt., lepszą różnicę w bramkach ma Oleńka i ona jest na prowadzeniu.
W trzecim spotkaniu Vęgoria Węgorzewo II wygrała 3:1 z Amatorsem Pozezdrze.

V kolejka, decydująca o tym jak będzie wyglądała tabela po rundzie zasadniczej. I z jakiego miejsca wystartują drużyny do dalszych gier. Zostanie rozegrana we wtorek 20 grudnia 2022 roku od godziny 18:00. Została przeniesiona z 18 grudnia (niedzieli) z uwagi na finał Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze. W tej ostatniej kolejce trzy drużyny już są pewne awansu do półfinałów (Oleńka, Omet i Kormoran), ale zajęcie wyższego miejsca jest bardzo ważne. W następnej kolejce (8 stycznia 2023) cztery najlepsze drużyny rozegrają mecze półfinałowe, według klucza: pierwsza z czwartą i druga z trzecią. Drużyny z wyższych miejsc będą miały bonus, mecz zakończony remisem da im awans do finału. Drużyny z miejsc 5 – 6 rozegrają w następnych kolejkach dwa mecze pomiędzy sobą o miejsce 5.

W V kolejce jest o co grać, mecz kolejki to na pewno ostatni trzeci: Oleńki z  Kormoranem, ale pozostałe też są istotne, bo jeszcze nie wiadomo kto zajmie czwarte miejsce. Szanse mają trzy drużyny (Vęgoria, Sami Swoi i Amators), boisko wszystko zweryfikuje. Emocji będzie co nie miara.

V Kolejka – 20 grudnia 2022

Godz. 18:00   Omet Srokowo – Vęgoria Węgorzewo
Godz. 19:00   Sami Swoi – Amators Pozezdrze
Godz. 20:00   Oleńka – Kormoran

Zapraszamy wszystkich sympatyków halowej piłki na godzinę 18:00 we wtorek 20 grudnia 2022 roku do Hali Miejskiej w Węgorzewie.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support