Sponsor główny zawodów:

Pan Andrzej Kuczyński – Dyrektor Abakus Gdynia

Amatorskie Otwarte Mistrzostwa Węgorzewa w Tenisie Ziemnym przeszły do historii.
Turniej gry pojedynczej rozegrano 19 czerwca 2021 roku w kategorii Open Kobiet i Mężczyzn oraz w kategorii +45 i +60 Mężczyzn, natomiast rywalizacja deblowa została rozegrana 20 czerwca 2021 roku.
Oprócz rywalizacji sportowej uczestnicy musieli zmierzyć się również z upałem panującym podczas zawodów, który nikogo nie oszczędzał.

Zawody otworzyła Pani Aleksandra Kiełczewska – Przewodnicząca Rady Miejskiej Węgorzewa.

Gra pojedyncza – 19 czerwca 2021 roku

Kategoria Open Kobiet

Od prawej stoją: Katarzyna Naumnik, Joanna Rogowska, Monika Błażko, Grzegorz Pykała OSiR W-wo

Korty tenisowe – Park Helwinga w Węgorzewie (dwa boiska na mączce)
Uczestniczek – 11

Zawody rozegrano systemem tzw. „rosyjskim uproszczonym”, do dwóch setów wygranych, każdy set zaczynał się od stanu 2:2, każdy gem rozgrywany był bez przewag. Po przegranym meczu zawodniczki rozgrywały jeden pełny set, również bez przewag.

Klasyfikacja końcowa po rozegraniu 18 meczów:

  1. 1. Błażko Monika – Białystok – nagroda finansowa 600 zł
  2. 2. Rogowska Joanna – Białystok – nagroda finansowa 400 zł
  3. 3. Naumnik Katarzyna – Białystok – nagroda finansowa 200 zł
    4. Lewandowska Karolina – Olsztyn
    5-6. Kuczyńska Dorota – Gdynia
  4. 5-6. Kiejzik Agata – Białystok
  5. 7-8. Drozd Aniela – Węgorzewo – nagroda finansowa 200 zł (Najlepsza Węgorzewianka)
  6. 7-8. Jankowska Iwona – Giżycko
  7. 9-11. Pilwińska Anna – Węgorzewo
  8. 9-11. Płatek Joanna – Giżycko
  9. 9-11. Sznurkowska Ewa – Kętrzyn

Kategoria Open Mężczyzn

Od lewej stoją: Paweł Wincławski, Andrzej Kuczyński – sponsor, Aleksandra Kiełczewska Przewodnicząca Rady Miejskiej, Paweł Czernialis, Łukasz Nartowicz

Korty tenisowe – przy ulicy Bema 12 w Węgorzewie (trzy boiska na sztucznej nawierzchni)
Uczestników – 14

Zawody rozegrano systemem tzw. „rosyjskim uproszczonym”, do dwóch setów wygranych, każdy set zaczynał się od stanu 2:2, każdy gem rozgrywany był bez przewag. Po przegranym meczu zawodnicy rozgrywali jeden pełny set, również bez przewag.

Klasyfikacja końcowa po rozegraniu 24 meczów:

  1. 1. Czernialis Paweł – Żegary – nagroda finansowa 600 zł
  2. 2. Wincławski Paweł – Węgorzewo – nagroda finansowa 400 zł + 200 zł Najlepszy Węgorzewianin
  3. 3. Nartowicz Łukasz – Suwałki – nagroda finansowa 200 zł
  4. 4. Faj Przemysław – Węgorzewo –
  5. 5-6. Kuna Paweł – Węgorzewo
  6. 5-6. Vittek Adrian – Węgorzewo
  7. 7-8. Ślifirski Kamil – Węgorzewo
  8. 7-8. Kudyk Maciej – Giżycko
  9. 9-12. Buczek Rafał – Węgorzewo
  10. 9-12. Tarlecki Karol – Sejny
  11. 9-12. Chałko Paweł – Suwałki
  12. 9-12. Górzyński Grzegorz – Siedlce
  13. 13-14. Sieklucki Grzegorz – Białystok
  14. 13-14. Maciejewski Karol – Węgorzewo

+45 Mężczyzn

Od prawej stoją: Stanisław Woźniak, Andrzej Kuczyński – sponsor, Wojciech Lisek, Andrzej Cegiełka

Korty tenisowe – przy Szkole Podstawowej nr 2 w Węgorzewie (dwa boiska na sztucznej nawierzchni)
Uczestników – 7

Zawody rozegrano systemem „brazylijskim”, do dwóch setów wygranych, każdy set zaczynał się od stanu 2:2, każdy gem rozgrywany był bez przewag. Po przegranym meczu zawodnicy rozgrywali jeden pełny set, również bez przewag.

Klasyfikacja końcowa po rozegraniu 12 meczów:

  1. 1. Cegiełka Andrzej – Bartoszyce – nagroda finansowa 300 zł
  2. 2. Lisek Wojciech – Białystok – nagroda finansowa 200 zł
  3. 3. Woźniak Stanisław – Budry – nagroda finansowa 100 zł + 100 zł Najlepszy Węgorzewianin (Powiat Węgorzewski)
  4. 4. Perkowski Andrzej – Białystok
  5. 5-6. Żyliński Ryszard – Sejny
  6. 5-6. Siwik Tadeusz – Łomża
  7. 7.  Drozd Zbigniew – Węgorzewo

+60 Mężczyzn

Od prawej stoją: Waldemer Lemański, Andrzej Osowski, Tadeusz Cieśluk, Marek Tereszczak, Aleksandra Kiełczewska, Andrzej Kuczyński

Korty tenisowe – Ośrodek Wypoczynkowy na Mazurach Piękny Brzeg (dwa boiska na sztucznej nawierzchni)
Uczestników – 10

Zawody rozegrano systemem tzw. „rosyjskim uproszczonym”, do dwóch setów wygranych, każdy set zaczynał się od stanu 2:2, każdy gem rozgrywany był bez przewag. Po przegranym meczu zawodnicy rozgrywali jeden pełny set, również bez przewag.

Klasyfikacja końcowa po rozegraniu 16 meczów:

  1. 1. Lemański Waldemar – Białystok – nagroda finansowa 300 zł
    2. Osowski Andrzej – Ełk – nagroda finansowa 200 zł
  2. 3. Cieśluk Tadeusz – Łomża – nagroda finansowa 100 zł
  3. 4. Tereszczak Marek – Węgorzewo – nagroda finansowa 100 zł – Najlepszy Węgorzewianin
  4. 5-6. Warchoł Zbigniew – Węgorzewo
  5. 5-6. Okuła Ryszard – Białystok
  6. 7-8. Wacławski Zbigniew – Węgorzewo
  7. 7-8. Kuczyński Andrzej – Gdynia
  8. 9-10. Jabłoński Ryszard – Olsztyn

Gra podwójna 20 czerwca 2021 roku

Od lewej stoją: Adrian Vittek, Karol Maciejewski, Stanisław Woźniak, Przemysław Faj

Korty tenisowe – przy ulicy Bema 12 w Węgorzewie
Ilość par – 9

Zawody rozegrano systemem tzw. „rosyjskim uproszczonym”, do dwóch setów wygranych, każdy set zaczynał się od stanu 2:2, każdy gem rozgrywany był bez przewag. Po przegranym meczu pary rozgrywały jeden pełny set, również bez przewag.

Klasyfikacja końcowa po rozegraniu 14 meczów:

  • 1. Maciejewski Karol i Vittek Adrian – Węgorzewo – nagroda finansowa 500 zł
  • 2. Woźniak Stanisław i Faj Przemysław – Budry/Węgorzewo – nagroda finansowa 300 zł
  • 3. Kuna Paweł i Ślifirski Kamil – Węgorzewo – nagroda finansowa 100 zł
  • 4. Sieklucki Grzegorz i Lisek Wojciech – Białystok
  • 5-6. Drozd Zbigniew i Wiejak Mirosław – Węgorzewo
  • 5-6. Lemański Waldemar i Okuła Ryszard – Białystok
  • 7-8.  Naumnik Katarzyna i Błażko Monika – Białystok
  • 7-8. Kuczyński Andrzej i Maciejewicz Jan – Gdynia
  • 9. Jabłoński Ryszard i Cegiełka Andrzej – Olsztyn/Bartoszyce

Organizator – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie
Współorganizator – Towarzystwo Sportowe Kormoran w Węgorzewie
Nagrody finansowe ufundowała firma Abakus z Gdyni.

Galeria zdjęć z mistrzostw pod linkiem – https://osir.wegorzewo.pl/galeria-zdjec-amatorskie-otwarte-mistrzostwa-wegorzewa-w-tenisie-ziemnym-19-20-czerwca-2021-roku/