W dniach 05.09 – 09.09 odbył się projekt pt. „Tydzień pod żaglami”. Pod czujnym okiem Pana Roberta Jarosza oraz Kasi Mielniczek wszyscy mogli spróbować swoich sił. Najmłodsi pływali na optymistach, nieco starsi na laserach, natomiast pozostali na łódce kabinowej. Oprócz podstaw żeglarskich uczestnicy zostali przeszkoleni w zakresie pierwszej pomocy, w przypadku gdy łódka się przewróci. Przez cały tydzień udział w zajęciach wzięło około 30 osób. Codziennie pojawiały się nowe twarze. Pokazuje to, że zainteresowanie i potrzeba żeglarstwa w naszym mieście jest duża.

Zapraszamy już we wtorek (13.09) na kolejne pływanie, spotkanie o godzinie 15.30 na plaży miejskiej.  Dziękujemy również Panu Maciejowi Chodaniowi za urozmaicenie zajęć w postaci pływania na skuterze wodnym, jak i również współorganizatorom za pomoc w organizacji: OSiR’owi Węgorzewo, Klubowi Żeglarskiemu Posejdon, ZSZ Węgorzewo oraz Szkole Podstawowej w Perłach.

Tekst i zdjęcie: Katarzyna Mielniczek

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support