Zakończyła się druga edycja Turnieju Tenisowego Dziadka pod hasłem „Ile to się człowiek namęczy zanim dziadkiem zostanie”.

W tegoroczny turnieju wzięło udział ośmiu zawodników (fot. 1) grających systemem „każdy z każdym”. Wymagało to rozegrania 28 meczów do dwóch wygranych setów. Rozegrano wszystkie 28 spotkań na kortach ziemnych w Parku Helwinga oraz korcie Stanisława Woźniaka w Brzozowym Zakątku w Budrach.

W tym roku walczono o kaszkiet dziadka, w ubiegłym była to laska dziadka.

Pierwsze miejsce bez porażki w siedmiu meczach zdobył Stanisław Woźniak. Trzech graczy uzyskało po pięć zwycięstw, dlatego o pozostałych miejscach na podium zdecydowała lepsza różnica między zdobytymi i straconymi setami.

Drugie miejsce przypadło Zbigniewowi Wacławskiemu, a trzecia lokata dla Zbigniewa Drozda.

Dziadkowie całkiem nieźle prezentują się w zdobytych kaszkietach (fot. 2).

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale autorstwa Zbigniewa Śmierzyńskiego, oraz dyplomy.

Wyniki całego turnieju i wszystkich gier zamieszczone w tabeli.

Tabela Turnieju Tenisowego Dziadka
Tabela wyników

Podsumowanie Turnieju Dziadka 2022 odbyło się w sportowym stylu, podczas jednodniowego mini turnieju, gdzie mecze polegały na rozegraniu super tie-breaka. Tu również bezkonkurencyjny okazał się Stanisław Woźniak. Drugie miejsce zajął Zbigniew Drozd, a trzeci był Marek Dzitowski (fot. 3).

W przyszłym roku dziadkowie będą walczyć o bambosze dziadka.

Tekst i zdjęcia – Zbigniew Wacławski

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support