23 grudnia 2022 roku w Hali Miejskiej OSiR-u w Węgorzewie odbył się Świąteczny Turniej Gwiazd. Największymi Gwiazdami tego dnia byli bracia: Patryk i Dominik Kun.

Świąteczno-piłkarska impreza składała się z dwóch części. Pierwsza część była przeznaczona dla najmłodszych piłkarzy Vęgorii Węgorzewo: Skrzat (rocznik 2016), Żak (2014/2015), Orlik (2012/2013) oraz Młodzik (2010/2011) rozegrali w swoich grupach rówieśniczych „małe gry” razem z Patrykiem i Dominikiem Kun. Dla młodych piłkarzy było to niezwykłe przeżycie, z możliwości wspólnego treningu z czołowymi piłkarzami  ligowych rozgrywek piłkarskich w Polsce. Patryk i Dominik udzielali rad i wskazówek w trakcie wspólnego treningu oraz chętnie i z uśmiechem składali swoje autografy na zdjęciach, koszulkach a nawet butach. Pozowali do wspólnych zdjęć z najmłodszymi piłkarzami. Następnie wszyscy, którzy uczestniczyli w wspólnej zabawie: zawodnicy i zawodniczki (około 50 osób) otrzymało pamiątkowe upominki z symbolami Rakowa Częstochowa i Widzewa Łódź oraz coś „słodkiego” od Zarządu Vęgorii Węgorzewo. Pierwsza część została zakończona wspólnym zdjęciem.

Następnie, przed rozpoczęciem drugiej części Świątecznego Turnieju Gwiazd uhonorowano i wręczono nagrody dla nominowanych w Piłkarskiej Gali Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w plebiscycie na najlepszych w 2022 roku w kategorii – Ligowiec Roku (nominowanych było 5 piłkarzy, którzy wywodzą się z naszego województwa):

Dominik Kun – nominacja. Podstawowy zawodnik Widzewa Łodź, grający na pozycji defensywnego pomocnika. W tym sezonie rozegrał w ekstraklasie 17 meczy i strzelił 2 bramki. Ogólnie w ekstraklasie rozegrał 72 mecze i strzelił do tej pory 4 bramki.

Patryk Kun – zwycięzca. Podstawowy zawodnik Rakowa Częstochowa, grający na pozycji lewego pomocnika. W tym roku zdobył wicemistrzostwo Polski i wygrał Puchar Polski. Otrzymał również powalanie  do reprezentacji Polski. Ogólnie w ekstraklasie rozegrał 123 mecze i strzelił 6 bramek.

Patryk i Dominik Kun są wychowankami Koszałka Opałka i Vęgorii Węgorzewo.

Nagrody wręczali: Mariusz Niedziółka Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Węgorzewo oraz Tadeusz Ciborski Prezes CWKS Vęgoria Węgorzewo.

Po wręczeniu nagród, przystąpiono do rozegrania Świątecznego Turnieju Gwiazd. W rozgrywkach wzięły udział trzy drużyny:

„Drużyna Braci Kun” – w większości składająca się z byłych zawodników Vęgorii Węgorzewo grających razem z Patrykiem i Dominikiem. Skład: Krystian Burzyński (bramkarz), Patryk, Dominik i Marcin Kun, Jakub Warnieło, Tomasz Czerniawski, Daniel Baran, Paweł Melnyk, Krzysztof Iwanowski, Arkadiusz Mroczkowski, Michał Wierzchowski, Daniel Rusinek, Marek Duda i Łukasz Janecki. W większości wyżej wymienieni zawodnicy rozjechali się po Polsce i Europie. Arek Mroczkowski na co dzień zawodnik Mamr Giżycko zebrał drużynę Braci Kun.

„Reprezentacja Węgorzewskiej Halowej Ligi”, zagrała w składzie: Igor Rapita i Adrian Wysocki (bramkarze), Kamil Hałuszko, Zbigniew Pik, Rafał Bendek, Szymon Walaszczyk, Mateusz Markiewicz, Tomasz Dzienis, Wojciech Drozd, Maciej Kodeniec, i Piotr Żebrowki.

„Vęgoria Węgorzewo”, grała w składzie: Kajetan Mickiewicz (bramkarz), Patryk Depta, Patryk Potyra, Patryk Galiniewski, Niko Sawicz, Daniel Łydziński, Mateusz Baluta, Szymon Krupa, Wiktor Herbaczewski, Krzysztof Mazuro, Kacper Kramek, Radosław Siechodnik, Maciej Pawlukiewicz.

Obie drużyny skompletował Kamil Hałuszko.

Trzy drużyny rozegrały swoje spotkania systemem „każdy z każdym, grano 2 połowy po 10 minut. Gra była typowo „świąteczna”, bez ostrej gry, prowadzona „fair-play”. Sędziowie (Marek Macewicz i Przemysław Tomasik) w większości gwizdali auty liniowe i bramkowe. Turniej wygrała „Drużyna Braci Kun”, gdzie zawodnicy pokazali paręnaście zagrań z najwyższej półki piłkarskiej, za co otrzymali dużo braw od licznie zgromadzonych kibiców przebywających na trybunach Hali Sportowej.

Wyniki:

Reprezentacja Ligi – Drużyna Braci Kun 0:5

Vęgoria Węgorzewo – Reprezentacja Ligi 6:2

Drużyna Braci Kun – Vęgoria Węgorzewo 3:0

Klasyfikacja końcowa:

Drużyna Braci Kun – 6 pkt. bramki 8-0

Vęgoria Węgorzewo – 3 pkt. bramki 6-5

Reprezentacja Ligi – 0 pkt. bramki 2-11

Po rozegraniu turnieju,  zawodnicy trzech drużyn otrzymali pamiątkowe medale z rąk byłych prezesów Koszałka Opałka: Zygmunta Wierzchowskiego i Ryszarda Pruszyńskiego oraz obecnego Prezesa CWKS Vęgoria Węgorzewo Tadeusza Ciborskiego.

Organizatorami Świątecznego Turnieju Gwiazd byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji Węgorzewo i CWKS Vęgoria Węgorzewo.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support