Węgorzewska Amatorska Liga Piłki Nożnej

07 czerwca 2021 roku na boisku Orlik w Węgorzewie rozegrano VII (przedostatnią) kolejkę Węgorzewskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej.

Po VI kolejkach w tabeli był niesamowity ścisk. Pomiędzy pierwszą drużyną, a szóstą była różnica tylko 3 punktów. Teoretycznie w VII kolejce mogło się dużo pozmieniać w tabeli.

W pierwszym meczu Sami Swoi (lider po VI kolejkach) spotkał się z Amatorsem Pozezdrze (5 miejsce po VI kolejkach). Sami Swoi przystąpili do meczu tylko z jednym zawodnikiem na zmianę, osłabieni brakiem bramkostrzelnego Rafała Maciejewskiego i podpory obrony Adriana Zdobycha. Natomiast Amators przystąpił w dosłownie w najsilniejszym składzie (4 rezerwowych) brakowało tylko kapitana drużyny Łukasza Masłowskiego. Zapowiadał się bardzo ciekawy mecz, zważywszy, że w ostatnich meczach tych drużyn raz jedna drużyna, raz druga wychodziła z tych batalii zwycięsko. Od pierwszych minut przewagę osiągnęli zawodnicy Amatorsa, grali atakiem pozycyjnym na połowie Samych Swoich. Pozezdrzanie atakowali, Sami Swoi bronili się i od czasu do czasu wyprowadzali bardzo skuteczne kontrataki. Po pierwszej połowie „stolarze” prowadzili 3:0. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, Amators miał przewagę, lecz w ich grze brakowało „ognia”, potrafili strzelić tylko jedną bramkę. Mecz zakończył się zwycięstwem Samych Swoich 3:1, wygrana ta zapewniła im prawo gry w czwartkowym finale o wygranie ligi. A Amators po tej porażce zagra tylko o piąte miejsce.

W drugim spotkaniu Żubr Budry (2 miejsce po VI kolejkach) rywalizował z Fire Fighters (6 miejsce). W składzie Żubra zabrakło 5 podstawowych zawodników. Fire przystąpiło do meczu w swoim podstawowym składzie. Po pierwszej połowie „strażacy” prowadzili 1:0, w drugiej połowie podwyższyli na 2:0, zanosiło się na łatwą wygrana Fire Fighters. Żubr w drugiej połowie przebudził się, zaczął także strzelać bramki, ostatecznie doprowadził do wyrównania na 3:3. W ostatnich sekundach meczu miał piłkę na wygranie meczu, strzał Dawida Ostrowskiego z 1 metra instynktownie obronił Niko Sawicz bramkarz Fire. Wynik remisowy dla „strażaków” nie przyniósł awansu w tabeli, będą mogli w najbliższy czwartek grać tylko o V miejsce w lidze. Żubr po zdobyciu 1 pkt. miał zdobytych 11 pkt. i czekał na trzeci mecz w którym Oleńka i Duch Puszczy (po VI kolejkach mieli na koncie po 9 pkt.). W przypadku remisu w tym meczu Żubr zagrałby w najbliższej kolejce ligowej w meczu o I miejsce.

W ostatnim meczu Oleńka i Duch Puszczy grali o pełną pulę, zwycięstwo każdej z tych ekip dawało im prawo gry w czwartkowym finale. Mecz był prowadzony w szybkim tempie, obie drużyny dążyły do zdobycia bramek. Więcej wartości piłkarskich posiadali zawodnicy Oleńki, po pierwszej połowie prowadzili 2:0, w drugiej strzelili jeszcze 3. Duch odgryzł się tylko 2 bramkami. Oleńka po tej wygranej zagra w ostatniej kolejce z Samymi Swoimi w meczu o wygranie ligi. Duch Puszczy zagra o III miejsce z Żubrem Budry.

W klasyfikacji najlepszych strzelców po 6 bramek mają zdobytych dwóch zawodników Oleńki: Radosław Zienda i Piotr Pawlik.

VII Kolejka – 07 czerwca 2021

Sami Swoi – Amators Pozezdrze 3:1 (0:1)

Bramki:

Sami Swoi – Piotr Czatrowski 1, Karol Maciejewski 1 i  Krzysztof Iwanowski 1.

Amators – Łukasz Denes 1.

Fire Fighters – Żubr Budry 3:3 (1:0)

Bramki:

Fire – Dawid Potoczny 1, Mateusz Piniaga 1 i Gabriel Bukowski 1.

Żubr Budry – Dawid Ostrowski 1, Jakub Putkowski i Dariusz Korotko 1.

Duch Puszczy – Oleńka 2:5 (0:2)

Bramki:

Duch – Zbigniew Kordala 1 i Marcin Kosakowski 1.
Oleńka – Radosław Zienda 3, Sebastian Sochacz i Piotr Pawlik.

Tabela po VII kolejkach:

MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1Sami Swoi61317:10
2Oleńka61220:13
3Żubr Budry61119:16
4Duch Puszczy6918:19
5Fire Fighters6814:11
6Amators Pozezdrze6713:15
7Znajomi307:24

Klasyfikacja najlepszych strzelców:

6 bramek: Pawlik Piotr i Zienda Radosław (Oleńka)

5 bramek: Awtuch Damian (Duch Puszczy)

4 bramki: Wicha Piotr i Dariusz Korotko (Żubr); Maciejewski Rafał i Piotr Czatrowski (Sami Swoi) i Karbowski Miłosz (Amators)

3 bramki:  Siedzik Paweł (Oleńka); Krzysztof Iwanowski (Sami Swoi); Zbigniew Kordala i Patryk Potyra  (Duch Puszczy); Żebrowski Piotr i Mateusz Piniaga (Fire Fighters); Wysocki Damian (Znajomi).

VIII (finałowa) Kolejka – 10 czerwca 2021 (czwartek)

Godz. 19:00       Fire Fighters – Amators Pozezdrze : mecz o V miejsce

Godz. 19:45        Żubr Budry – Duch Puszczy : mecz o III miejsce

Godz. 20:30       Sami Swoi – Oleńka : mecz o I miejsce

Drużyny z wyższego miejsca po VII kolejkach będą  uprzywilejowane. W normalnym czasie gry (2 x 15 minut) „remis” daje im zwycięstwo. Drużyna z niższego miejsca „musi” w normalnym czasie gry wygrać spotkanie, by zająć wyższe miejsce.

Godz. 21:15 zakończenie lig. Wręczenie nagród: z XXV Węgorzewskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej i X Węgorzewskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej.