Węgorzewska Amatorska Liga Piłki Nożnej

07 czerwca 2021 roku na boisku Orlik w Węgorzewie rozegrano VII (przedostatnią) kolejkę Węgorzewskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej.

Po VI kolejkach w tabeli był niesamowity ścisk. Pomiędzy pierwszą drużyną, a szóstą była różnica tylko 3 punktów. Teoretycznie w VII kolejce mogło się dużo pozmieniać w tabeli.

W pierwszym meczu Sami Swoi (lider po VI kolejkach) spotkał się z Amatorsem Pozezdrze (5 miejsce po VI kolejkach). Sami Swoi przystąpili do meczu tylko z jednym zawodnikiem na zmianę, osłabieni brakiem bramkostrzelnego Rafała Maciejewskiego i podpory obrony Adriana Zdobycha. Natomiast Amators przystąpił w dosłownie w najsilniejszym składzie (4 rezerwowych) brakowało tylko kapitana drużyny Łukasza Masłowskiego. Zapowiadał się bardzo ciekawy mecz, zważywszy, że w ostatnich meczach tych drużyn raz jedna drużyna, raz druga wychodziła z tych batalii zwycięsko. Od pierwszych minut przewagę osiągnęli zawodnicy Amatorsa, grali atakiem pozycyjnym na połowie Samych Swoich. Pozezdrzanie atakowali, Sami Swoi bronili się i od czasu do czasu wyprowadzali bardzo skuteczne kontrataki. Po pierwszej połowie „stolarze” prowadzili 3:0. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, Amators miał przewagę, lecz w ich grze brakowało „ognia”, potrafili strzelić tylko jedną bramkę. Mecz zakończył się zwycięstwem Samych Swoich 3:1, wygrana ta zapewniła im prawo gry w czwartkowym finale o wygranie ligi. A Amators po tej porażce zagra tylko o piąte miejsce.

W drugim spotkaniu Żubr Budry (2 miejsce po VI kolejkach) rywalizował z Fire Fighters (6 miejsce). W składzie Żubra zabrakło 5 podstawowych zawodników. Fire przystąpiło do meczu w swoim podstawowym składzie. Po pierwszej połowie „strażacy” prowadzili 1:0, w drugiej połowie podwyższyli na 2:0, zanosiło się na łatwą wygrana Fire Fighters. Żubr w drugiej połowie przebudził się, zaczął także strzelać bramki, ostatecznie doprowadził do wyrównania na 3:3. W ostatnich sekundach meczu miał piłkę na wygranie meczu, strzał Dawida Ostrowskiego z 1 metra instynktownie obronił Niko Sawicz bramkarz Fire. Wynik remisowy dla „strażaków” nie przyniósł awansu w tabeli, będą mogli w najbliższy czwartek grać tylko o V miejsce w lidze. Żubr po zdobyciu 1 pkt. miał zdobytych 11 pkt. i czekał na trzeci mecz w którym Oleńka i Duch Puszczy (po VI kolejkach mieli na koncie po 9 pkt.). W przypadku remisu w tym meczu Żubr zagrałby w najbliższej kolejce ligowej w meczu o I miejsce.

W ostatnim meczu Oleńka i Duch Puszczy grali o pełną pulę, zwycięstwo każdej z tych ekip dawało im prawo gry w czwartkowym finale. Mecz był prowadzony w szybkim tempie, obie drużyny dążyły do zdobycia bramek. Więcej wartości piłkarskich posiadali zawodnicy Oleńki, po pierwszej połowie prowadzili 2:0, w drugiej strzelili jeszcze 3. Duch odgryzł się tylko 2 bramkami. Oleńka po tej wygranej zagra w ostatniej kolejce z Samymi Swoimi w meczu o wygranie ligi. Duch Puszczy zagra o III miejsce z Żubrem Budry.

W klasyfikacji najlepszych strzelców po 6 bramek mają zdobytych dwóch zawodników Oleńki: Radosław Zienda i Piotr Pawlik.

VII Kolejka – 07 czerwca 2021

Sami Swoi – Amators Pozezdrze 3:1 (0:1)

Bramki:

Sami Swoi – Piotr Czatrowski 1, Karol Maciejewski 1 i  Krzysztof Iwanowski 1.

Amators – Łukasz Denes 1.

Fire Fighters – Żubr Budry 3:3 (1:0)

Bramki:

Fire – Dawid Potoczny 1, Mateusz Piniaga 1 i Gabriel Bukowski 1.

Żubr Budry – Dawid Ostrowski 1, Jakub Putkowski i Dariusz Korotko 1.

Duch Puszczy – Oleńka 2:5 (0:2)

Bramki:

Duch – Zbigniew Kordala 1 i Marcin Kosakowski 1.
Oleńka – Radosław Zienda 3, Sebastian Sochacz i Piotr Pawlik.

Tabela po VII kolejkach:

MiejsceDrużynaMeczePunktyBramki
1Sami Swoi61317:10
2Oleńka61220:13
3Żubr Budry61119:16
4Duch Puszczy6918:19
5Fire Fighters6814:11
6Amators Pozezdrze6713:15
7Znajomi307:24

Klasyfikacja najlepszych strzelców:

6 bramek: Pawlik Piotr i Zienda Radosław (Oleńka)

5 bramek: Awtuch Damian (Duch Puszczy)

4 bramki: Wicha Piotr i Dariusz Korotko (Żubr); Maciejewski Rafał i Piotr Czatrowski (Sami Swoi) i Karbowski Miłosz (Amators)

3 bramki:  Siedzik Paweł (Oleńka); Krzysztof Iwanowski (Sami Swoi); Zbigniew Kordala i Patryk Potyra  (Duch Puszczy); Żebrowski Piotr i Mateusz Piniaga (Fire Fighters); Wysocki Damian (Znajomi).

VIII (finałowa) Kolejka – 10 czerwca 2021 (czwartek)

Godz. 19:00       Fire Fighters – Amators Pozezdrze : mecz o V miejsce

Godz. 19:45        Żubr Budry – Duch Puszczy : mecz o III miejsce

Godz. 20:30       Sami Swoi – Oleńka : mecz o I miejsce

Drużyny z wyższego miejsca po VII kolejkach będą  uprzywilejowane. W normalnym czasie gry (2 x 15 minut) „remis” daje im zwycięstwo. Drużyna z niższego miejsca „musi” w normalnym czasie gry wygrać spotkanie, by zająć wyższe miejsce.

Godz. 21:15 zakończenie lig. Wręczenie nagród: z XXV Węgorzewskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej i X Węgorzewskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support