Amators Pozezdrze Mistrzem X edycji Pucharu Węgorzewa w Piłce Nożnej

W rozgrywkach X edycji Pucharu Węgorzewa uczestniczyło osiem drużyn. Liga rozpoczęła się 10 września 2020, a zakończyła się 29 października 2020 roku. Mecze były rozgrywane w każdy czwartek w godzinach wieczornych na Orliku przy ulicy Pionierów 6 w Węgorzewie, rozegrano VIII kolejek. Najpierw rozegrano tzw. rundę zasadniczą, czyli grano „każdy z każdym”. Następnie drużyny, które po VII-iu kolejkach zajęły następujące lokaty: 7-8; 5-6; 3-4 i 1-2 rozegrały mecze finałowe o miejsce końcowe w lidze. Drużyny z wyższego miejsca były w sytuacji uprzywilejowanej. W normalnym czasie gry (2 x 15 minut) przy „remisie” taki wynik dawał im zwycięstwo. Drużyna z niższego miejsca „musiały” w normalnym czasie gry wygrać spotkanie, by zająć wyższe miejsce.

29 października 2020 roku została rozegrana VIII (finałowa) kolejka. W pierwszym meczu spotkały się drużyny grające o VII miejsce: Krabowcy – Junior Vęgoria. W tym meczu Krabowcom wystarczał remis by w klasyfikacji końcowej zająć siódme miejsce (po pierwszej połowie był wynik 1:1). Tak jednak się nie stało, bo za sprawą bardzo dobrze i skutecznie grającego Bartosza Wargali (strzelił hattricka) Junior Vęgoria wygrał 3:2.

W drugim spotkaniu w meczu o piąte miejsce spotkały się drużyny: Perełek i Four Fana. W rundzie zasadniczej zawodnicy Four Fana oddali mecz walkowerem dla ekipy Perełek. Więc to było ich pierwsze spotkanie na boisku w tej edycji rozgrywek. W meczu tym lepszą drużyną była ekipa Zbyszka Pika – Perełki, które wygrały 4:1. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania był Rafał Raiński, który zdobył trzy bramki.

W trzecim spotkaniu w meczu o trzecie miejsce: Oleńka wygrała 5:2 z Duchem Puszczy. Zwycięstwo dla drużyny z Giżycka nie przyszło łatwo, po pierwszej połowie przegrywali 1:2. Dopiero w drugiej połowie doświadczeni zawodnicy Oleńki pokazali swoje umiejętności. Trzeba do tego zaznaczyć; że drużyna Oleńki cały mecz rozegrała w sześcioosobowym składzie, grali bez zmian i bez podstawowego bramkarza.

W czwartym meczu decydującym o wygraniu ligi spotkały się ekipy: Samych Swoich i Amatorsa Pozezdrze. W sytuacji uprzywilejowanej była ekipa Zbyszka Drozda – Sami Swoi, wystarczał im „remis” by móc się cieszyć z pierwszego miejsca. Mecz był bardzo wyrównany, jedna drużyna, jak i druga, miała swoje sytuacje bramkowe. Bramkarze: Maciej Klisko i Mateusz Rudaś bronili bardzo dobrze, niekiedy sprzyjało im szczęście. Wszyscy już byli przekonani, że Sami Swoi do końca „dowiozą” wynik remisowy 0:0. Dosłownie w ostatnich sekundach meczu, przypadkowy faul zawodnika Samych Swoich w okolicach środka boiska, zniweczył wszystko. Rzut wolny dla „pozezdrzan”, piłkę ustawił Łukasz Denes, mocny strzał podbił zawodnik stojący w murze i piłka rykoszetem wpada do bramki za plecy bramkarza Samych Swoich. Zawodnicy Amatorsa wygrywają 1:0 i zdobywają mistrzostwo ligi w X edycji Pucharu Węgorzewa.


Wyniki VIII kolejki:

Mecz o VII miejsce:
Krabowcy – Junior Vęgoria 2:3 (1:1)
Bramki: Dywański Łukasz i Wielgosz Łukasz // Wargala Bartosz x 3
Żółta kartka – Pawlik Marek (Krabowcy)

Mecz o V miejsce:
Perełki – Four Fun 4:1 (1:0)
Bramki: Raiński Rafał x 3 i Denes Krystian // Wojtczuk Damian

Mecz o III miejsce:
Oleńka – Duch Puszczy 5:2
(1:2)
Bramki: Powierża Kamil x 3 i Gordziejczyk Maciej x 2 // Zdunek Patryk i Łydziński Daniel
Żółta kartka: Kosakowski Marcin (Duch Puszczy)

Mecz o I miejsce:
Sami Swoi – Amators Pozezdrze 0:1
(0:0)
Bramka: Denes Łukasz
Żółte kartki: Maciejewski Karol // Markiewicz Mateusz

Klasyfikacja końcowa X edycji Pucharu Węgorzewa „Orlik 2020”:

1 miejsce: Amators Pozezdrze
2 miejsce: Sami Swoi
3 miejsce: Oleńka Giżycko
4 miejsce: Duch Puszczy
5 miejsce: Perełki
6 miejsce: Four Fun
7 miejsce: Junior Vęgoria
8 miejsce: Krabowcy

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy obrońca – Masłowski Łukasz (Amators Pozezdrze)
Najlepszy strzelec – Reczek Piotr – 9 bramek (Oleńka)
Najlepszy bramkarz – Rudaś Mateusz (Amators Pozezdrze)
Najlepszy zawodnik – Maciejewski Rafał (Sami Swoi)

Klasyfikacja najlepszych strzelców:

9 bramek: Reczek Piotr (Oleńka) i Tkacz Łuksz (Four Fun) – nagroda dla najlepszego strzelca dla Reczka Piotra z uwagi, że jego drużyna zajęła wyższe miejsce w klasyfikacji końcowej
8 bramek: Wargala Bartosz (Junior)
7 bramek: Zienda Radosław (Oleńka); Galiniewski Patryk (Junior) i Iwanowski Krzysztof (Sami Swoi)
6 bramek: Awtuch Damian (Duch Puszczy); Maciejewski Rafał (Sami Swoi) I Raiński Rafał (Perełki)
5 bramek: Karbowski Miłosz i Denes Łukasz (Amators); Pawlik Piotr Siedzik Paweł (Oleńka); Czatrowski Piotr (Sami Swoi); Łydziński Daniel (Duch Puszczy) i Denes Krystian (Perełki)
4 bramki: Markiewicz Mateusz (Amators); Galiniewski Krzysztof (Krabowcy); i Drozd Łukasz (Sami Swoi) i Powierża Kamil (Oleńka)
3 bramki: Dzienis Tomasz (Amators); Zdobych Adrian (Sami Swoi); Pucia Mateusz (Oleńka); Zdunek Patryk (Duch Puszczy); Jarosz Łukasz i Czura Cezary (Perełki); Gaiński Łukasz (Four Fun); Dawejko Kacper i Mickiewicz Kajetan (Junior)

Statystyki:

W lidze łącznie strzelono 193 bramki,
Najwięcej bramek strzeliła drużyna: Oleńki – 37,
Najmniej bramek strzelili: Krabowcy – 13,
Najmniej straconych bramek: Amators i Sami Swoi – 13,
Najwięcej straconych bramek: Junior – 43,
W lidze nie ukarano nikogo czerwoną kartką,
Najwięcej żółtych kartek otrzymała ekipa – Ducha Puszczy – 6,
Najbardziej „fair-play” grali (bez żadnej żółtej kartki) – Oleńka i Junior Vęgoria.

Rozgrywki ligowe sędziował – Kromplewski Krzysztof,
Opieka medyczna – Macewicz Marek,
Organizacja rozgrywek – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie (Zdzisław Brzozowski i Dariusz Balewicz).

zb

0 CommentsZamknąć Komentarze

Zostaw komentarz