Amators Pozezdrze Mistrzem X edycji Pucharu Węgorzewa w Piłce Nożnej

W rozgrywkach X edycji Pucharu Węgorzewa uczestniczyło osiem drużyn. Liga rozpoczęła się 10 września 2020, a zakończyła się 29 października 2020 roku. Mecze były rozgrywane w każdy czwartek w godzinach wieczornych na Orliku przy ulicy Pionierów 6 w Węgorzewie, rozegrano VIII kolejek. Najpierw rozegrano tzw. rundę zasadniczą, czyli grano „każdy z każdym”. Następnie drużyny, które po VII-iu kolejkach zajęły następujące lokaty: 7-8; 5-6; 3-4 i 1-2 rozegrały mecze finałowe o miejsce końcowe w lidze. Drużyny z wyższego miejsca były w sytuacji uprzywilejowanej. W normalnym czasie gry (2 x 15 minut) przy „remisie” taki wynik dawał im zwycięstwo. Drużyna z niższego miejsca „musiały” w normalnym czasie gry wygrać spotkanie, by zająć wyższe miejsce.

29 października 2020 roku została rozegrana VIII (finałowa) kolejka. W pierwszym meczu spotkały się drużyny grające o VII miejsce: Krabowcy – Junior Vęgoria. W tym meczu Krabowcom wystarczał remis by w klasyfikacji końcowej zająć siódme miejsce (po pierwszej połowie był wynik 1:1). Tak jednak się nie stało, bo za sprawą bardzo dobrze i skutecznie grającego Bartosza Wargali (strzelił hattricka) Junior Vęgoria wygrał 3:2.

W drugim spotkaniu w meczu o piąte miejsce spotkały się drużyny: Perełek i Four Fana. W rundzie zasadniczej zawodnicy Four Fana oddali mecz walkowerem dla ekipy Perełek. Więc to było ich pierwsze spotkanie na boisku w tej edycji rozgrywek. W meczu tym lepszą drużyną była ekipa Zbyszka Pika – Perełki, które wygrały 4:1. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania był Rafał Raiński, który zdobył trzy bramki.

W trzecim spotkaniu w meczu o trzecie miejsce: Oleńka wygrała 5:2 z Duchem Puszczy. Zwycięstwo dla drużyny z Giżycka nie przyszło łatwo, po pierwszej połowie przegrywali 1:2. Dopiero w drugiej połowie doświadczeni zawodnicy Oleńki pokazali swoje umiejętności. Trzeba do tego zaznaczyć; że drużyna Oleńki cały mecz rozegrała w sześcioosobowym składzie, grali bez zmian i bez podstawowego bramkarza.

W czwartym meczu decydującym o wygraniu ligi spotkały się ekipy: Samych Swoich i Amatorsa Pozezdrze. W sytuacji uprzywilejowanej była ekipa Zbyszka Drozda – Sami Swoi, wystarczał im „remis” by móc się cieszyć z pierwszego miejsca. Mecz był bardzo wyrównany, jedna drużyna, jak i druga, miała swoje sytuacje bramkowe. Bramkarze: Maciej Klisko i Mateusz Rudaś bronili bardzo dobrze, niekiedy sprzyjało im szczęście. Wszyscy już byli przekonani, że Sami Swoi do końca „dowiozą” wynik remisowy 0:0. Dosłownie w ostatnich sekundach meczu, przypadkowy faul zawodnika Samych Swoich w okolicach środka boiska, zniweczył wszystko. Rzut wolny dla „pozezdrzan”, piłkę ustawił Łukasz Denes, mocny strzał podbił zawodnik stojący w murze i piłka rykoszetem wpada do bramki za plecy bramkarza Samych Swoich. Zawodnicy Amatorsa wygrywają 1:0 i zdobywają mistrzostwo ligi w X edycji Pucharu Węgorzewa.


Wyniki VIII kolejki:

Mecz o VII miejsce:
Krabowcy – Junior Vęgoria 2:3 (1:1)
Bramki: Dywański Łukasz i Wielgosz Łukasz // Wargala Bartosz x 3
Żółta kartka – Pawlik Marek (Krabowcy)

Mecz o V miejsce:
Perełki – Four Fun 4:1 (1:0)
Bramki: Raiński Rafał x 3 i Denes Krystian // Wojtczuk Damian

Mecz o III miejsce:
Oleńka – Duch Puszczy 5:2
(1:2)
Bramki: Powierża Kamil x 3 i Gordziejczyk Maciej x 2 // Zdunek Patryk i Łydziński Daniel
Żółta kartka: Kosakowski Marcin (Duch Puszczy)

Mecz o I miejsce:
Sami Swoi – Amators Pozezdrze 0:1
(0:0)
Bramka: Denes Łukasz
Żółte kartki: Maciejewski Karol // Markiewicz Mateusz

Klasyfikacja końcowa X edycji Pucharu Węgorzewa „Orlik 2020”:

1 miejsce: Amators Pozezdrze
2 miejsce: Sami Swoi
3 miejsce: Oleńka Giżycko
4 miejsce: Duch Puszczy
5 miejsce: Perełki
6 miejsce: Four Fun
7 miejsce: Junior Vęgoria
8 miejsce: Krabowcy

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy obrońca – Masłowski Łukasz (Amators Pozezdrze)
Najlepszy strzelec – Reczek Piotr – 9 bramek (Oleńka)
Najlepszy bramkarz – Rudaś Mateusz (Amators Pozezdrze)
Najlepszy zawodnik – Maciejewski Rafał (Sami Swoi)

Klasyfikacja najlepszych strzelców:

9 bramek: Reczek Piotr (Oleńka) i Tkacz Łuksz (Four Fun) – nagroda dla najlepszego strzelca dla Reczka Piotra z uwagi, że jego drużyna zajęła wyższe miejsce w klasyfikacji końcowej
8 bramek: Wargala Bartosz (Junior)
7 bramek: Zienda Radosław (Oleńka); Galiniewski Patryk (Junior) i Iwanowski Krzysztof (Sami Swoi)
6 bramek: Awtuch Damian (Duch Puszczy); Maciejewski Rafał (Sami Swoi) I Raiński Rafał (Perełki)
5 bramek: Karbowski Miłosz i Denes Łukasz (Amators); Pawlik Piotr Siedzik Paweł (Oleńka); Czatrowski Piotr (Sami Swoi); Łydziński Daniel (Duch Puszczy) i Denes Krystian (Perełki)
4 bramki: Markiewicz Mateusz (Amators); Galiniewski Krzysztof (Krabowcy); i Drozd Łukasz (Sami Swoi) i Powierża Kamil (Oleńka)
3 bramki: Dzienis Tomasz (Amators); Zdobych Adrian (Sami Swoi); Pucia Mateusz (Oleńka); Zdunek Patryk (Duch Puszczy); Jarosz Łukasz i Czura Cezary (Perełki); Gaiński Łukasz (Four Fun); Dawejko Kacper i Mickiewicz Kajetan (Junior)

Statystyki:

W lidze łącznie strzelono 193 bramki,
Najwięcej bramek strzeliła drużyna: Oleńki – 37,
Najmniej bramek strzelili: Krabowcy – 13,
Najmniej straconych bramek: Amators i Sami Swoi – 13,
Najwięcej straconych bramek: Junior – 43,
W lidze nie ukarano nikogo czerwoną kartką,
Najwięcej żółtych kartek otrzymała ekipa – Ducha Puszczy – 6,
Najbardziej „fair-play” grali (bez żadnej żółtej kartki) – Oleńka i Junior Vęgoria.

Rozgrywki ligowe sędziował – Kromplewski Krzysztof,
Opieka medyczna – Macewicz Marek,
Organizacja rozgrywek – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie (Zdzisław Brzozowski i Dariusz Balewicz).

zb

0 CommentsZamknąć Komentarze

Zostaw komentarz

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support