26 czerwca 2021 roku na terenie Stadionu Miejskiego przy ulicy Turystycznej 13 w Węgorzewie odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Oldboy +35.

W rozgrywkach uczestniczyło 6 drużyn. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”. Na bocznej płycie Stadionu zostały wytyczone dwa boiska o wymiarach 52×30 metrów, na których zostały przeprowadzone rozgrywki. W turnieju mogli grać piłkarze, którzy urodzili się 1986 roku i wcześniej (najstarszym uczestnikiem imprezy był zawodnik rocznika 1969). Na turniej do Węgorzewa przyjechali byli piłkarze, którzy jeszcze nie tak dawno temu strzelali bramki na boiskach Warmińsko – Mazurskiego i Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Była duża grupa zawodników Vęgorii Węgorzewo z czasów gry węgorzewskiej drużyny w III lidze z lat 2008-2011. W różnych drużynach mogliśmy podziwiać umiejętności: Krzysztofa Koleśnika, Piotra Reczka i Michała Sadłosa (Blaugrana), Damiana Kowalczyka i Mariusza Machniaka (Oldboy Ketrzyn) oraz Piotra Kodeńca, Krzysztofa Łokietka i Stanisława Kleina (Kormoran).

 W całym turnieju rozegrano 15 meczy i w tym strzelono 68 bramek. Turniej wygrali zawodnicy Prestigu Sukces Białystok, choć w ostatnim swoim meczu turnieju z  Sweepers Ełk nie zanosiło się na to. Na dwie minuty przed końcem meczu Prestige przegrywał z drużyną z Ełku, ale ostatecznie mecz zakończył się po myśli  „białostoczan” wynikiem 5:4.  Drugie miejsce zajęli zawodnicy Oldboy Kętrzyn. Trzecie TS Kormoran Węgorzewo. Te trzy drużyny znacznie wyróżniały się swoim poziomem piłkarskim nad pozostałymi ekipami. Czwarte miejsce zajęła Blaugrana Giżycko. Piąte miejsce zajęli Sami Swoi, był to ich pierwszy udział w rozgrywkach „Oldboy”. Szóste przypadło drużynie Sweepers Ełk, walczyli dzielnie tylko w siedmiu zawodników.

Najlepszym strzelcem turnieju został Mariusz Machniak (7 bramek) z Oldboy Kętrzyn. Najlepszym bramkarzem Mariusz Pietrasz z Kormorana. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Speichler Robert z Prestigu Sukces Białystok.

Drużyna z Białegostoku w statystykach turnieju oprócz wygrania była na pierwszych miejscach: w ilości najwięcej strzelonych bramek (17) oraz posiadali „najstarszy” skład, średnia wieku wyniosła 43,2. Szacun!!!

Nagrody dla drużyn i zawodników wręczał Mariusz Niedziółka Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Węgorzewie.

Następny Turniej Oldboja w Węgorzewie tym razem dla rocznika +45  jest planowany na 31 lipca 2021. Zapraszamy chętne drużyny do przyjazdu, zapewnimy emocje i  niezapomnianą piłkarską atmosferę. Czekamy!!!

Wyniki:

Sami Swoi – Sweepers Ełk 0:0

TS Kormoran W-wo – Blaugrana 2:1

Prestige Sukces Białystok – Oldboy Kętrzyn 2:1

Sami Swoi – Kormoran 1:3

Blaugrana – Prestige Sukces Białystok 1:5

Sweepers Ełk – Oldboy Kętrzyn 2:5

Oldboy Kętrzyn – Blaugrana 4:1

Kormoran – Sweepers Ełk 5:1

Prestige Sukces Białystok – Sami Swoi 3:2

Oldboy Kętrzyn – Kormoran 2:0

Sweepers Ełk – Blaugrana 1:5

Sami Swoi – Oldboy Kętrzyn 1:4

Prestige Sukces Białystok – Kormoran 2:2

Prestige Sukces Białystok – Sweepers Ełk 5:4

Blaugrana – Sami Swoi 3:0

Tabela końcowa:

1 miejsce: Prestige Sukces Białystok – 13 pkt.  17-10 bramki

2 miejsce: Oldboy Kętrzyn 12 pkt.  16-6 bramki

3 miejsce: Kormoran Węgorzewo 10 pkt.  12-7 bramki

4 miejsce: Blaugrana Giżycko 6 pkt. 11-12 bramki

5 miejsce: Sami Swoi 1 pkt. 4-13 bramki

6 miejsce: Sweepers Ełk 1 pkt. 8-20 bramki

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy strzelec – Machniak Mariusz – 7 bramek – (Oldboy Kętrzyn)

Najlepszy bramkarz – Pietrasz Mariusz – (Kormoran)

Najlepszy zawodnik – Speichler Robert – (Prestige Sukces Białystok)

Klasyfikacja strzelców:

7 bramek – Machniak Mariusz (Oldboy Kętrzyn)

5 bramek – Kodeniec Piotr (Kormoran) i Danielewicz Paweł (Sweepers Ełk)

4 bramki – Łastówka Krzysztof (Oldboy Kętrzyn); Speichler Robert (Prestige Sukces Białystok) i Sadłos Michał (Blaugrana)

3 bramki – Tomczyk Kamil i Burchard Piotr (Prestige Sukces Białystok); Opaliński Błażej i Klein Stanisław (Kormoran)

2 bramki – Ambrosiewicz Patryk i Kowalczyk Daniel (Oldboy Kętrzyn); Spychała Grzegorz (Prestige Sukces Białystok); Drozd Łukasz (Sami Swoi) i Reczek Piotr (Blaugrana)

Organizatorami turnieju byli: Towarzystwo Sportowe Kormoran Węgorzewo oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie.

Partnerem: Szpital Psychiatryczny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Węgorzewie.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support