12 maja 2022 roku na boisku „Orlik” przy ulicy Pionierów 6 w Węgorzewie został rozegrany Wiosenny Amatorski Turniej Piłki Nożnej. W Turnieju wystąpiły cztery drużyny: Oleńka Giżycko, Sami Swoi, Perełki i Amators Pozezdrze. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”, mecze trwały 2 x 10 minut.
W tym roku nie udało się przeprowadzić wiosennych rozgrywek ligowych na Orliku z uwagi na małe zainteresowanie tą formą rywalizacji piłkarskiej. Zainteresowane drużyny wyraziły chęć rywalizacji turniejowej (jednodniowe rozgrywki). W okresie wiosennym planowane są dwa takie turnieje.

Pierwszy Wiosenny Turniej wygrała ekipa Perełek, odnosząc dwa zwycięstwa i jeden remis. W decydującym meczu ograła Oleńkę 3:1. Mecz z drużyną z Giżycka był bardzo wyrównany po pierwszej połowie był remis 1:1. W drugiej połowie obie drużyny grały bardziej ofensywniej, było sporo strzałów na obie bramki. Decydującym momentem tego spotkania było niewykorzystanie „stuprocentowej” sytuacji jaką miała drużyna Oleńki. W niewiarygodny sposób obronił piłkę zmierzającą do bramki, bramkarz Perełek Andrzej Hołowieńko. Po tej niewykorzystanej sytuacji nastąpił od razu kontratak drużyny Zbyszka Pika – Perełek i Piotr Wicha strzela bramkę na 2:1. Drużyna Oleńki próbowała doprowadzić do wyrównania, strata piłki i ponownie szybka kontra i Niko Sawicz strzela na 3:1. Perełki po wygraniu tego turnieju przerwała hegemonię Oleńki w Węgorzewie. Trzecie miejsce zajął Amators Pozezdrze. W meczu, który zapewnił im te miejsce pokonał Samych Swoich 5:3.

Wyniki:
Perełki – Amators 0:0
Żółta kartka – Niko Sawicz (Perełki)

Sami Swoi – Oleńka 1:1
Bramki: Żebrowski Piotr // Pawlik Piotr

Perełki – Sami Swoi 10:1
Bramki: Piniaga Mateusz x 5; Sawicz Niko x 2; Bohun Dawid; Szczygieł Mateusz i Kun Marcin // Żebrowski Piotr
Czerwona kartka – Maciejewski Karol (Sami Swoi)

Amators – Oleńka 0:3
Bramki: Pawlik Piotr x 2 i Siedzik Paweł

Perełki – Oleńka 3:1
Bramki: Krupa Szymon; Wicha Piotr i Sawicz Niko // Libudzki Mariusz
Żółta kartka – Zienda Radosław (Oleńka)

Amators Sami Swoi 5:3
Bramki: Tydman Damian x 2; Jęksa Damian x 2 i Denes Łukasz // Wysocki Damian x 3

Tabela:

PerełkiOleńkaAmatorsSami SwoiBramkiPunktyMiejsce
PerełkiX3:10:010:113-27I
Oleńka1:3X3:01:15-44II
Amators0:00:3X5:35-64III
Sami Swoi1:101:13:5X5-161IV

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy strzelec: Piniaga Mateusz (5 bramek) – Perełki
Najlepszy bramkarz: Ołdziejewski Rafał – Oleńka
Najlepszy zawodnik: Sawicz Niko – Perełki

Drugi Wiosenny Amatorski Turniej Piłki Nożnej jest planowany na 2 czerwca 2022r. Zapraszamy amatorskie drużyny piłkarskie do zapisów.

Organizatorem turnieju był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support