Olimpiada Lekkoatletyczna Szkół Podstawowych Gminy Węgorzewo

Na Stadionie Miejskim OSiR Węgorzewo w dniu 8 września 2021 roku odbyła się Olimpiada Lekkoatletyczna Szkół Podstawowych Gminy Węgorzewo. W imprezie lekkoatletycznej startowali uczniowie Szkół Podstawowych z Węgorzewa – SP 1 i SP 2, Pereł i Węgielsztyna. W zawodach wzięło udział około 140 uczniów w/w szkół.

Klasy IV – VI rywalizowały w następujących konkurencjach:
– bieg na 60 metrów,
– skok w dal,
– rzut piłeczką palantową
– bieg na 300 metrów.
Natomiast klasy VII i VIII startowały:
– bieg na 60 metrów,
– bieg na 600 metrów,
– skok w dal,
– pchnięcie kulą.

Pierwsza trójka w każdej konkurencji z podziałem na roczniki i płeć została udekorowana pamiątkowymi medalami.

Organizatorem Lekkoatletycznej Olimpiady był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie.
Zawody odbyły się przy współpracy klubu lekkoatletycznego UKS Sokół Węgorzewo, nauczycieli i opiekunów startujących uczniów oraz wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgorzewie pod opieką Pani Małgorzaty Ambrosiewicz.

Wyniki:

Skok w dal:

Klasa VIII – chłopcy

  1. Oryńczak Bartosz (SP 2 W-wo) – 425 cm
  2. Kowalkowski Maks (SP 1 W-wo) – 421cm
  3. Sulewski Kacper (SP 1 W-wo) – 397 cm
    Startowało 13 zawodników

Klasa VIII – dziewczęta

  1. Szyszko Wiktoria (SP Węgielsztyn) – 459 cm
  2. Kucharska Julia (SP 2 W-wo) – 401 cm
  3. Furtak Zuzanna (SP 2 W-wo) – 373 cm
    Startowało 5 zawodniczek

Klasa VII – chłopcy

  1. Latosiński Radek (SP 2 W-wo) – 446 cm
  2. Drozd Wiktor (SP 2 W-wo) – 423 cm
  3. Mingielewicz Piotr (SP 2 W-wo) – 410 cm
    Startowało 10 zawodników

Klasa VII – dziewczęta

  1. Mingielewicz Julia (SP 2 W-wo) – 371 cm
  2. Kowalewska Nadia (SP 2 W-wo) – 307 cm
    Startowały 2 zawodniczki

Klasa VI – chłopcy (rocznik 2009)

  1. Wasiak Franek (SP 2 W-wo) – 368 cm
  2. Astrauskas Dominik (SP 1 W-wo) – 335 cm
  3. Jarmoluk Jakub (SP Węgielsztyn) – 330 cm
    Startowało 8 zawodników.

Klasa VI – dziewczęta (rocznik 2009)

  1. Jurczak Julia (SP 2 W-wo) – 326 cm
  2. Malinoska Nikola (SP 1 W-wo) – 258 cm
  3. Chrobak Oliwia (SP 2 W-wo) – 252 cm
    Startowały 4 zawodniczki

Klasa V – chłopcy (rocznik 2010)

  1. Żołnowski Szymon (SP Węgielsztyn) – 323 cm
  2. Cieśluk Jan (SP 1 W-wo) – 321 cm
  3. Tukwiło Tomasz (SP 1 W-wo) – 312 cm
    Startowało 12 zawodników

Klasa V – dziewczęta (rocznik 2010)

  1. Mnich Martyna (SP 2 W-wo) – 266 cm
  2. Zając Lena (SP 1 W-wo) – 263 cm
  3. Jurgielewicz Julia (SP 1 W-wo) – 243 cm
    Startowało 14 zawodniczek

Klasa IV – chłopcy (rocznik 2011)

  1. Milinkiewicz Jakub (SP 2 W-wo) – 283 cm
  2. Bijata Mateusz (SP 2 W-wo) – 280 cm
  3. Szewiak Borys (SP 1 W-wo) – 255 cm
    Startowało 7 zawodników

Klasa IV – dziewczęta (rocznik 2011)

  1. Stachura Natasza (SP 2 W-wo) – 296 cm
  2. Adamowicz Ola (SP 1 W-wo) – 287 cm
  3. Bagińska Maja (SP 2 W-wo) – 280 cm
    Startowało 17 zawodniczek

Bieg na 60 metrów:

Klasa VIII – chłopcy (rocznik 2007)

  1. Szocik Kamil (SP 1 W-wo) – 8,36 sek.
  2. Korczak Bartek (SP 2 W-wo) – 8,45 sek.
  3. Oryńczak Bartosz (SP 2 W-wo) – 8,62 sek.
    Startowało 15 zawodników

Klasa VIII – dziewczęta (rocznik 2007)

  1. Kucharska Julia (SP 2 W-wo) – 9,41 sek.
  2. Kurowska Gabrysia (SP 1 W-wo) – 11,54 sek.
  3. Filipska Klaudia (SP 1 W-wo) – 11,57 sek.
    Startowały 3 zawodniczki

Klasa VII – chłopcy (rocznik 2008)

  1. Nazarowicz Hubert (SP 1 W-wo) – 8,40 sek.
  2. Mingielewicz Piotr (SP 2 W-wo) – 8,85 sek.
  3. Zieliński Szymon (SP Węgielsztyn) – 9,05 sek.
    Startowało 13 zawodników

Klasa VII – dziewczęta (rocznik 2008)

  1. Szyszko Wiktoria (SP Węgielsztyn) – 8,55 sek.
  2. Furtak Zuzia (SP 2 W-wo) – 9,14 sek.
  3. Rostecka Natalia (SP 2 W-wo) – 9,71 sek.
    Startowało 6 zawodniczek

Klasa VI – chłopcy (rocznik 2009)

  1. Drozd Wiktor (SP 2 W-wo) – 8,88 sek.
  2. Żołnowski Dominik (SP Węgielsztyn) – 9,36 sek.
  3. Gaiński Adrian (SP 1 W-wo) – 9,40 sek.
    Startowało 12 zawodników.

Klasa VI – dziewczęta (rocznik 2009)

  1. Malinoska Nikola (SP 1 W-wo) – 9,71 sek.
  2. Jurczak Julia (SP 2 W-wo) – 9,72 sek.
  3. Mingielewicz Julia (SP 2 W-wo) – 9,89 sek.
    Startowało 8 zawodniczek

Klasa V – chłopcy (rocznik 2010)

  1. Koperek Mateusz (SP 1 W-wo) – 9,70 sek.
  2. Kisielewski Gabryś (SP 1 W-wo) – 9,96 sek.
  3. Cieśluk Jan (SP 1 W-wo) – 10,20 sek.
    Startowało 12 zawodników

Klasa V – dziewczęta (rocznik 2010)

  1. Wiartel Marcelina  (SP 2 W-wo) – 10,54 sek.
  2. Mikołajewicz Aleksandra (SP 2 W-wo) – 10,86 sek.
  3. Domurad Laura (SP Węgielsztyn) – 11,16 sek.
    Startowało 9 zawodniczek

Klasa IV – chłopcy (rocznik 2011)

  1. Wantych Tomasz (SP 1 W-wo) – 10,45 sek.
  2. Sulej Franciszek (SP 1 W-wo) – 10,59 sek.
  3. Milinkiewicz Jakub (SP 2 W-wo) – 10,65 sek.
    Startowało 8 zawodników

Klasa IV – dziewczęta (rocznik 2011)

  1. Jedlińska Małgorzata (SP 2 W-wo) – 10,16 sek.
  2. Adamowicz Ola (SP 1 W-wo) – 10,24 sek.
  3. Miszkiel Wiktoria (SP 1 W-wo) – 10,57 sek.
    Startowało 17 zawodniczek

Bieg na 300 metrów:

Klasa VI – chłopcy (rocznik 2009)

  1. Kowalski Filip (SP 2 W-wo) – 53,96 sek.
  2. Jarmoluk Jakub (SP Węgielsztyn) – 55,08 sek.
  3. Jankojć Wojciech (SP 1 W-wo) – 9,40 sek.
    Startowało 10 zawodników.

Klasa VI – dziewczęta (rocznik 2009)

  1. Hintz Ingrid (SP 2 W-wo) – 55,19 sek.
  2. Malinoska Nikola (SP 1 W-wo)) – 56,93 sek.
  3. Kukuła Hanna (SP Węgielsztyn) – 1:00,84 min.
    Startowało 5 zawodniczek

Klasa V – chłopcy (rocznik 2010)

  1. Koperek Mateusz (SP 1 W-wo) – 55,62 sek.
  2. Kisielewski Gabriel (SP 1 W-wo) – 55,87 sek.
  3. Tukajło Tomasz (SP 1 W-wo) – 55,92 sek.
    Startowało 13 zawodników

Klasa V – dziewczęta (rocznik 2010)

  1. Mikołajewicz Ola (SP 2 W-wo) – 1:01,53 min.
  2. Zając Lena (SP 1 W-wo) – 1:02,47 min.
  3. Zwierzykowska Klara (SP 1 W-wo) – 1:02,58 sek.
    Startowało 11 zawodniczek

Klasa IV – chłopcy (rocznik 2011)

  1. Ciszewski Eryk (SP Perły) – 57,95 sek.
  2. Wantych Tomasz (SP 1 W-wo) – 58,71 sek.
  3. Sulej Franciszek (SP 1 W-wo ) – 1:00,50 min.
    Startowało 8 zawodników

Klasa IV – dziewczęta (rocznik 2011)

  1. Jedlińska Małgorzata (SP 2 W-wo) – 58,59 sek.
  2. Adamowicz Ola (SP 1 W-wo) – 59,04 sek.
  3. Stachura Natasza (SP 2 W-wo) – 1:02,79 min.
    Startowało 15 zawodniczek

Bieg na 600 metrów:

Klasa VIII – chłopcy (rocznik 2007)

  1. Oryńczak Bartosz (SP 2 W-wo) – 1:55,55 min.
  2. Stec Bartosz (SP Węgielsztyn) – 1:56,61 min.
  3. Szocik Kamil (SP 1 W-wo) – 2:04,80 min.
    Startowało 6 zawodników

Klasa VII – chłopcy (rocznik 2008)

  1. Gaiński Adrian (SP 1 W-wo) – 2:16,00 min.
  2. Żołnowski Dominik (SP Węgielsztyn) – 2:17,00 min.
  3. Nazarowicz Hubert (SP 1 W-wo)) – 2:19,38 min.
    Startowało 4 zawodników

Pchnięcie kulą:

Klasa VIII – chłopcy (rocznik 2007) – kula 5kg

  1. Kowakowski Maksymilian (SP 1 W-wo) – 770 cm
  2. Pietrewicz Łukasz (SP 1 W-wo) – 724 cm
  3. Królak Wojciech (SP Perły) – 689 cm
    Startowało 6 zawodników

Klasa VIII – chłopcy (rocznik 2006)

1.    Mikowski Bartosz (SP 1 W-wo) – 862 cm

Klasa VIII – dziewczęta (rocznik 2007) – kula 3kg

1.  Furtak Zuzia (SP 2 W-wo) – 740 cm
2.  Filipska Klaudia (SP 1 W-wo) – 575 cm
3.  Kurowska Gabrysia (SP 1 W-wo) – 466 c
Startowały 3 zawodniczki

Klasa VII – chłopcy (rocznik 2008)

  1. Szarmacher Olaf (SP 2 W-wo) – 554 cm.
  2. Latosiński Radek (SP 2 W-wo) – 544 cm
  3. Wasiak Franciszek (SP 2 W-wo) – 542 cm
    Startowało 6 zawodników

Klasa VII – dziewczęta (rocznik 2008) – kula 3kg

1.  Bukowska Lena (SP 2 W-wo) – 534 cm, drugie pchnięcie 515 cm
2.  Pijarska Martyna (SP 2 W-wo) – 534 cm, drugie pchnięcie 485 cm
3.  Galiniewska Wiktoria (SP 2 W-wo) – 513 c
Startowały 3 zawodniczki

Rzut piłeczką palantową:

Klasa VI – chłopcy (rocznik 2009)

  1. Wasiak Franciszek (SP 2 W-wo) – 40 m
  2. Łukaszewicz Szymon (SP 2 W-wo) – 37 m
  3. Komorowski Łukasz (SP 1 W-wo) – 31 m
    Startowało 4 zawodników.

Klasa VI – dziewczęta (rocznik 2009)

  1. Malinoska Nikola (SP 1 W-wo)) – 28 m
  2. Fok Zuzanna (SP Perły) – 25 m
  3. Kukuła Hanna (SP Węgielsztyn) – 12 m
    Startowały 3 zawodniczki

Klasa V – chłopcy (rocznik 2010)

  1. Koperek Mateusz (SP 1 W-wo) – 32 m
  2. Grabarz Domin (SP Perły) – 27 m
  3. Żołnowski Szymon (SP Węgielsztyn) – 23 m
    Startowało 4 zawodników

Klasa V – dziewczęta (rocznik 2010)

  1. Wiercel Marcelina (SP 2 W-wo) – 20 m
  2. Kwarcińska Angelika (SP Perły) – 15 m
  3. Sulima Julia (SP 1 W-wo) – 14 m
    Startowały 3 zawodniczki

Klasa IV – chłopcy (rocznik 2011)

  1. Sulej Franciszek (SP 1 W-wo ) – 25 m
  2. Milinkiewicz Jakub (SP 2 W-wo) – 22 m, kolejne rzuty 21 i 20 m
  3. Kowalewski Maciej (SP Perły ) – 22 m, kolejne rzuty 21 i 16 m
    Startowało 8 zawodników

Klasa IV – dziewczęta (rocznik 2011)

  1. Stachura Natasza (SP 2 W-wo) – 25 m
  2. Miszkiel Wiktoria (SP 1 W-wo) – 15 m
  3. Makara Julia (SP Perły) – 11 m
    Startowało 16 zawodniczek

Gratulujemy!

Galeria zdjęć dostępna na Facebooku OSiR Węgorzewo pod linkiem:
https://www.facebook.com/wegorzewoosir/posts/3922394321199418