9 stycznia 2022 w Hali Miejskiej w Węgorzewie rozegrano VII kolejkę Węgorzewskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Odbyły się cztery mecze.

Po VI kolejkach rundy zasadniczej było już wiadomo, które drużyny będą walczyć o mistrzostwo ligi.  W siódmej kolejce spotkały się ekipy, które będą grać dalej o miejsca I – IV i V – VIII w końcowej klasyfikacji ligi. Niektóre drużyny, grały o lepsze ustawienie w meczach półfinałowych. Niektórym ekipom (Oleńka i Mamry II) nic to nie zmieniało, można powiedzieć były to mecze o nic.

16 stycznia 2022 odbędą się mecze półfinałowe. Drużyny, które po rundzie zasadniczej (po VII kolejkach) będą zajmować wyższe miejsca będą  w sytuacji uprzywilejowanej. W normalnym czasie gry (2 x 15 minut) „remis” da im zwycięstwo. Drużyna z niższego miejsca musi w normalnym czasie gry wygrać spotkanie, by móc zagrać o wyższe miejsce. 23 stycznia 2022 odbędzie się ostatnia kolejka, mecze o miejsca.

W pierwszym meczu VII kolejki:  Żubr Budry przegrał z Vęgorią II Węgorzewo 2:3. Było trochę emocji, do końca wynik był otwarty. Ostatecznie za sprawą strzelców bramek: Opara Mateusza i Wargali Bartosza, Vęgoria zeszła z parkietu jako drużyna wygrana. Za tydzień ponownie te drużyny spotkają się w meczu półfinałowym o prawo gry o V miejsce. W lepszej sytuacji będzie Vęgoria II, remis da im prawo gry o V miejsce.

W drugim i trzecim meczu spotkały się ekipy z pierwsze czwórki. W trzecim: Omet Srokowo pokonał 9:2 Samych Swoich. Srokowianie po tej wygranej, zapewnili sobie drugie miejsce po rundzie zasadniczej. W czwartym meczu lider ligi Oleńka spotkała się z Piekarnią. Piekarze przystąpili do tego meczu w czwórkę (bramkarz + 3 zawodników z pola). Drużyna Oleńki zachowała się Fair-Play i także na parkiet wystawiła czterech zawodników. Zawodnicy Oleńki w całym meczu mieli przewagę, dosłownie mecz się toczył na połowie Piekarni. Ale to drużyna „piekarzy” po końcowym gwizdku mogła się cieszyć ze zwycięstwa 5:2. Wygrana dała im trzecie miejsce przed meczami półfinałowymi. Była to pierwsza porażka drużyny Oleńki w lidze.

W czwartym meczu Amators Pozezdrze wygrał 7:0 z Mamrami II Giżycko. Za tydzień ponownie dojdzie do meczu tych drużyn. W sytuacji uprzywilejowanej będą pozezdrzanie.

W klasyfikacji najlepszych strzelców na pierwszym miejscu jest Rutkowski Jacek (Oleńka) – 15 bramek.

16 stycznia 2022 roku odbędzie się VIII kolejka – mecze półfinałowe. Najciekawiej zapowiada się mecz Ometu Srokowo z Piekarnią Kruklanki.  

Wyniki VII kolejki:

Żubr Budry – Vęgoria II  2:3 (1:2)
Bramki:  Galiniewski Patryk, Narewski Dawid  //  Opar Mateusz, Wargala Bartosz  x 2
Żółte kartki – Baluta Mateusz  //  Hałuszko Kamil 
Zawodnicy spotkania: Wargala Bartosz (Vęgoria II)

Sami Swoi – Omet Srokowo 2:9  (0:3)
Bramki:  Drapała Paweł, Bendek Rafał//   Łydziński Daniel x 2, Ossowski Łukasz, Niebieśniak Jakub, Gryczka Adam, Mazurowski Damian x 2, Mazuro Krzysztof x 2
Zawodnik spotkania: Mazurowski Damian (Omet)

Oleńka Giżycko – Piekarnia Kruklanki  2:5  (0:2)
Bramki:  Rutkowski Jacek  , Bijata Piotr//  Brudzyński Kamil x 3, Sochacz Sebastian, Krupa Szymon
Zawodnicy spotkania: Brudzyński Kamil i Oszako Kacper (Piekarnia)

Mamry II Giżycko – Amators Pozezdrze    0:7 (0:3)
Bramki:  Denes Łukasz x 2, Kornacki Arkadiusz x 2, Rucki Tomasz x 2 , Bereslavets Andreii
Zawodnik spotkania: Rucki Tomasz (Amators)

Tabela po VII kolejce (runda zasadnicza):

1 miejsce: Oleńka Giżycko  – 18 pkt. bramki 45-15
2 miejsce: Omet Srokowo – 16 pkt. bramki 33-13
3 miejsce: Piekarnia Kruklanki – 15 pkt. bramki 28-21
4 miejsce: Sami Swoi – 12 pkt. bramki 29-26
5 miejsce: Amators Pozezdrze – 10 pkt. bramki 17-19
6 miejsce: Vęgoria Węgorzewo II – 9 pkt. bramki 21-26
7 miejsce: Żubr Budry – 3 pkt. bramki 25-37
8 miejsce: Mamry II Giżycko – 0 pkt. bramki 9-49

Klasyfikacja najlepszych strzelców:

15 bramek: Rutkowski Jacek (Oleńka)
11 bramek: Pawlik Piotr (Oleńka) i Narewski Dawid (Żubr)
10 bramek: Denes Łukasz (Amators)
9 bramek: Brudzyński Kamil (Piekarnia),
7 bramek: Krupa Szymon (Piekarnia)
6 bramek: Tkacz Łukasz (Vęgoria II), Bijata Piotr (Oleńka)
5 bramek: Czatrowski Piotr (Sami Swoi), Duda Mateusz i Łydziński Daniel (Omet Srokowo), Denes Krystian (Żubr Budry)

Najlepsza piątka VII kolejki:

Oszako Kacper (Piekarnia) – bramkarz ; Wargala Bartosz (Vęgoria II), Mazurowski Damian (Omet), Brudzyński Kamil (Piekarnia) i Rucki Tomasz (Amators)

VIII Kolejka – 16 stycznia 2022 (półfinały)

Drużyny, które po VII-miu kolejkach zajmą lokaty (1-4) i (5-8)rozegrają mecze półfinałowe o miejsca końcowe. Drużyny z wyższego miejsca będą  uprzywilejowane. W normalnym czasie gry (2 x 15 minut) „remis” daje im zwycięstwo. Drużyna z niższego miejsca musi w normalnym czasie gry wygrać spotkanie, by móc zagrać o wyższe miejsce.

Godz. 16:30       (6 drużyna) – (7 drużyna)
Vęgoria Węgorzewo II – Żubr Budry

Godz. 17:15       (5 drużyna) – (8 drużyna)
Amators Pozezdrze – Mamry Giżycko II

Godz. 18:00       (2 drużyna) – (3 drużyna)
Omet Srokowo – Piekarnia Kruklanki

Godz. 18:45       (1 drużyna) – (4 drużyna)
Oleńka Giżycko – Sami Swoi

Organizatorem ligi jest: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie.

Sponsorami ligi są: Stadnina Koni przy Dworku Mazurskim „Lizer” ze Stręgielka i Ośrodek Wypoczynkowy Piękny Brzeg Węgorzewo

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support