Oleńka wygrywa kolejny piłkarski turniej w Węgorzewie

11 listopada 2021  na parkiecie Hali Miejskiej w Węgorzewie odbył się XXV Turniej Asów. Do turnieju zostały zaproszone 4 najlepsze drużyny ubiegłorocznej XXV Węgorzewskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Oleńka – mistrz ligi, Piekarnia Kruklanki – drugie miejsce, Kormoran – trzecie miejsce i Sami Swoi – czwarte miejsce. Z występu w turnieju zrezygnowała ekipa Mariusza Baniewskiego – Piekarnia i na jej miejsce została zaproszona piąta drużyna ligi: Omet Srokowo.

W pierwszym meczu Oleńka spotkała się z Ometem Srokowo. W regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 3:3 (mecze rozgrywano 2 połowy po 15 minut). O awansie do finału zadecydowały rzuty karne. Lepszymi wykonawcami „karniaków” okazali się zawodnicy z Giżycka wygrywając decydującą rozgrywkę 3:1.

W drugim spotkaniu Kormoran wygrał 6:0 z Samymi Swoimi. W tym spotkaniu Kormoran grał w piłkę, a zawodnicy Samych Swoich tylko się bronili.

W meczu o trzecie miejsce: Omet Srokowo wygrał 11:2 z Samymi Swoimi. W tym meczu sześć bramek strzelił Duda Mateusz. Mecz z zdecydowaną przewagą Ometu.

W ostatnim meczu, finałowym decydującym o wygraniu całego turnieju Oleńka spotkała się z Kormoranem. Po pierwszej połowie Kormoran prowadził 2:0 i zanosiło się na wygranie węgorzewian. W drugiej połowie Oleńka narzuciła swój styl gry. Najpierw Koleśnik Krzysztof strzelił bramkę kontaktową, a następnie z rzutu wolnego Pawlik Piotr doprowadził do wyrównania. Obie drużyny miały jeszcze sytuacje bramkowe, ale żadnej drużynie nie udało się zmienić już wyniku. O wygranej zadecydowały rzuty karne. I tutaj Oleńka lepiej wykonywała „karniaki”, wygrywa 3:1. W dużej mierze za sprawą Piotra Bijaty bramkarza Oleńki, który obronił jednego karnego. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Kun Adam, był dosłownie wszędzie, bronił, atakował, strzelał, ale jednak to było za mało. Ostatecznie najlepszą ekipą XXV edycji Turnieju Asów została Oleńka.

Wyniki:

Oleńka – Omet Srokowo  3:3  (1:1)  karne 3:1
Bramki: Rutkowski Jacek, Radziwoniuk Tadeusz i Reczek Piotr // Gryczka Adam x 2; Mazuro Krzysztof
Żółte kartki: Bijata Piotr, Dębek Mateusz  // Mazuro Krzysztof

Kormoran – Sami Swoi  6:0  (4:0)
Bramki: Kun Adam x 2, Biaduń Marcin, Duda Marek, Hałuszko Kamil i Oszako Kacper 

Mecz o III miejsce:

Omet Srokowo – Sami Swoi  11:2  (4:1)
Bramki: Duda Mateusz x 6, Mazuro Krzysztof x 2, Gryczka Adam x 2 i Kuszmider Damian  //  Maciejewski Rafał i Żebrowski Piotr

Mecz o I miejsce:

Oleńka – Kormoran 2:2  (0:2)  karne 3:1
Bramki: Koleśnik Krzysztof i Pawlik Piotr  //  Klein Stanisław i Opar Mateusz
Żółte kartki: Pawlik Piotr  //  Baran Daniel i Biaduń Marcin

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce: Oleńka
2 miejsce: Kormoran
3 miejsce: Omet Srokowo
4 miejsce: Sami Swoi

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy strzelec – Duda Mateusz (6 bramek) Omet Srokowo
Najlepszy bramkarz – Bijata Piotr (Oleńka)
Najlepszy zawodnik – Kun Adam (Kormoran)
„Weteran Turniejów Asów” – Klein Stanisław (Kormoran)

14 listopada 2021 roku od godz. 16:30 w Hali miejskiej OSiR-u w Węgorzewie rozpoczynamy kolejne rozgrywki piłkarskie XXVI edycję Węgorzewskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej

I Kolejka – 14 listopada 2021

Godz. 16:30       Żubr Budry – Omet Srokowo
Godz. 17:15       Vęgoria Węgorzewo II – Piekarnia Kruklanki
Godz. 18:00       Sami Swoi – Amators Pozezdrze
Godz. 18:45       Oleńka Giżycko – Mamry Giżycko II

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support