23 stycznia 2022 w Hali Miejskiej w Węgorzewie rozegrano IX kolejkę (mecze o miejsca) Węgorzewskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej.

Oleńka Giżycko po raz trzeci w całej historii Węgorzewskiej Halowej Piłki Nożnej zdobyła mistrzostwo ligi.

W meczu decydującym o wygraniu ligi Oleńka spotkała się z Ometem Srokowo. Pierwszą bramkę strzeliła ekipa z Giżycka, wyrównał Omet. Po pierwszej połowie wynik był 2:1 dla Oleńki. W drugiej połowie Piotr Pawlik podwyższył na 3:1 i zapowiadało się na gładkie zwycięstwo drużyny z Giżycka. Pod koniec meczu drugi bieg wrzuciła drużyna Ometu i za sprawą Damiana Mazurowskiego doprowadziła do stanu 3:3. Ostatnie dwie minuty meczu z czasem zatrzymywanym przy każdym wyjściu piłki poza boisko było bardzo emocjonujące dla dużej rzeszy zgromadzonych kibiców. Mecz zakończył się wynikiem remisowym. Remis wystarczył Oleńce by cieszyć się z mistrzostwa XXVI edycji Węgorzewskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej.

Zgodnie z zapisami regulaminowymi ligi drużyny, które po VII-miu kolejkach (po rundzie zasadniczej) zajęły wyższe miejsca w tabeli przystąpią do meczy decydujących  w lepszej sytuacji, będą  uprzywilejowane ( po siedmiu kolejkach Oleńka była na I miejscu, a Omet na II). W normalnym czasie gry (2 x 15 minut) „remis” da im zwycięstwo. Drużyna z niższego miejsca musi w normalnym czasie gry wygrać spotkanie, by ostatecznie zająć wyższe miejsce.

W meczu o trzecie miejsce Piekarnia Kruklanki grała z Samymi Swoimi. W drużynie Piekarni wystąpił Paweł Aleksandrowicz na co dzień grający zawodnik MOKS Słoneczny Stok Białystok – Ekstraklasy Futsalowej.  Ponadto należy jeszcze nadmienić, że ekipa Mariusza Baniewskiego przystępowała w poprzednich meczach w bardzo okrojonych składach, a w tym meczu było aż 10 zawodników Piekarni. Ani wzmocnienie zawodnikiem ekstraklasy, ani szeroki skład nie przełożył się na poziom gry „piekarzy”. Drużyna Samych Swoich grając bardzo dobrze, ograła Piekarnię 4:1 i ostatecznie zajęła trzecie miejsce w lidze.

W meczu o piąte miejsce Amators Pozezdrze grał z Vęgorią II Węgorzewo. Pierwsze trzy bramki zdobyła Vęgoria. Ale następne to już strzelali tylko zawodnicy Amatorsa, którzy ostatecznie wygrali 8:3. I to Pozezdrzanie mogli się cieszyć z V miejsca.

Mecz o VII miejsce się nie odbył. Drużyna Mamr II Giżycko nie przyjechała na mecz. Był to trzeci oddany walkowerem pojedynek w lidze i zgodnie z regulaminem po trzech walkowerach drużyna Mamr II jest nieklasyfikowana. VII miejsce bez grania zajął Żubr Budry.

Po rozegraniu meczy o poszczególne miejsca odbyło się uroczyste zakończenie ligi. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary. Zawodnicy mistrza otrzymali pamiątkowe medale. Najlepsi zawodnicy ligi i poszczególnych drużyn otrzymali pamiątkowe statuetki i vouchery na zakup sprzętu sportowego.

Nagrody wręczali Krzysztof Kołaszewski Burmistrz Węgorzewa, Mariusz Niedziółka Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz główni sponsorzy ligi: Maria Zarzycka i Grzegorz Lizer – właściciele Stadniny Koni przy Dworku Mazurskim Lizer ze Stręgielka.

Nagrody były wręczane przy akordach piosenki Karoli Lizer „Czysta woda”, która startuje preselekcji Eurowizji 2022.
https://www.youtube.com/watch?v=JTWvw64vZaw

Wyniki (ostatniej kolejki) z 23 stycznia 2022:

Żubr Budry – Mamry II Giżycko   3:0 (walkower)
Drużyna Mamr II Giżycko nie stawiła się na mecz.

Amators Pozezdrze – Vęgoria Węgorzewo II 8:3 (2:3)
Bramki: Denes Łukasz x 4, Rucki Tomasz x 3 i Masłowski Łukasz  //  Gaiński Damian x 2 i Krafcewicz Błażej
Żółta kartka: Fal Piotr (Vęgoria II)
Zawodnik spotkania: Denes Łukasz (Amators)

Piekarnia Kruklanki – Sami Swoi  1:4  (1:1)
Bramki:  Karbowski Miłosz //  Zdobych Adrian, Iwanowski Krzysztof, Bendek Rafał i bramka samobójcza
Żółte kartki: Iwanowski Krzysztof, Zdobych Adrian, Wysocki Damian i Bendek Rafał (Sami Swoi)
Zawodnicy spotkania: Klisko Maciej i Zdobych Adrarian (Sami Swoi)

Oleńka Giżycko – Omet Srokowo 3:3  (2:1)
Bramki:  Pawlik Piotr x 2 i Żukowski Rafał  // Mazurowski Damian x 2 i Duda Marek
Żółta kartka:  Siedzik Paweł (Oleńka)
Zawodnicy spotkania: Pawlik Piotr (Oleńka) i Mazurowski Damian (Omet)

Klasyfikacja końcowa XXVI edycji WHLPN:

1 miejsce: Oleńka Giżycko 
2 miejsce: Omet Srokowo
3 miejsce: Sami Swoi
4 miejsce: Piekarnia Kruklanki
5 miejsce: Amators Pozezdrze
6 miejsce: Vęgoria Węgorzewo II
7 miejsce: Żubr Budry
Mamry II Giżycko – drużyna nie sklasyfikowana

Klasyfikacja najlepszych strzelców:

18 bramek: Rutkowski Jacek (Oleńka)
14 bramek: Denes Łukasz (Amators)
13 bramek: Pawlik Piotr (Oleńka)
11 bramek: Narewski Dawid (Żubr)

Najlepsza piątka IX kolejki:

Klisko Maciej (Sami Swoi) – bramkarz ; Denes Łukasz (Amators), Zdobych Adrian (Sami Swoi), Mazurowski Damian (Omet), Pawlik Piotr (Oleńka)

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:

Najlepsi zawodnicy drużyn:

Dawid Narewski – Żubr Budry
Wiktor Herbaczewski – Vęgoria Węgorzewo II
Łukasz Denes – Amators Pozezdrze
Mariusz Baniewski – Piekarnia Kruklanki
Maciej Klisko – Sami Swoi
Adam Gryczka – Omet Srokowo
Piotr Pawlik – Oleńka Giżycko

Najlepsi zawodnicy ligi:

Najlepszy strzelec – Jacek Rutkowski (18 bramek) – Oleńka
Najlepszy bramkarz – Piotr Bijata (Oleńka)
Najlepszy zawodnik – Mateusz Duda (Omet Srokowo)

Organizatorem ligi był: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie.

Sponsorami ligi byli: Stadnina Koni przy Dworku Mazurskim „Lizer” ze Stręgielka i Ośrodek Wypoczynkowy Piękny Brzeg Węgorzewo

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support