W dniu 9 lipca, na kortach tenisowych w Parku Helwinga odbył się turniej tenisa ziemnego w grze podwójnej w ramach Nocy Sportowej (ze względu na niesprzyjające warunku atmosferyczne, turniej nie odbył się 2 lipca i został rozegrany tydzień później).

Przed rozpoczęciem zawodów wręczono nagrody najlepszym tenisistom XI edycji Węgorzewskiej Ligi Tenisa Ziemnego w grze pojedynczej w kategorii Open i +45.

W kategorii Open triumfował Paweł Kuna z Węgorzewa, drugie miejsce zajął Kamil Ślifirski, a trzecie miejsce wywalczył Paweł Wincławski, na czwartym miejscu uplasował się Przemysław Faj.

Natomiast w kategorii +45 najlepszym okazał się Marek Tereszczak z Węgorzewa, drugie miejsce zdobył Zbigniew Warchoł, trzecie miejsce przypadło Zbigniewowi Drozdowi, czwarta pozycja Zbigniew Wacławski.

Turniej debla Nocy Sportowej rozegrano systemem brazylijskim (jeden pełny set, bez przewag w gemach), do którego zgłosiło się siedem par:

– Stanisław Woźniak, Przemysław Faj
– Zbigniew Wacławski, Marek Tereszczak
– Zbigniew Drozd, Mirosław Wiejak
– Rafał Buczek, Mateusz Trzasko
– Zbigniew Warchoł, Tadeusz Frajfeld
– Karol Maciejewski, Jan Kujawski
– Paweł Kuna Kamil Ślifirski

Panowie rozegrali w sumie 12 meczów przy upale sięgającym 30 stopni Celsjusza, przy pełnym zachmurzeniu. Na szczęście burze omijały miejsce turnieju i bez problemu zawody zostały rozegrane.

Najlepszymi zawodnikami okazali się – Paweł Kuna i Kamil Ślifirski. Ta para nie odniosła żadnej porażki. W finale pokonali Stanisława Woźniaka i Przemysława Faja 6:4. Trzecie miejsca zajęła para Zbigniew Wacławski i Marek Dzitowski, pokonując Rafała Buczka i Mateusza Trzasko 6:1.

Poniżej na zdjęciu drabinka turniejowa z wynikami:

Klasyfikacja końcowa:
1 – Paweł Kuna, Kamil Ślifirski

2 – Stanisław Woźniak, Przemysław Faj

3 – Zbigniew Wacławski, Marek Dzitowski

4 – Mateusz Trzasko, Rafał Buczek
5-6 – Jan Kujawski, Karol Maciejewski i Zbigniew Warchoł, Tadeusz Frajfeld
7 – Zbigniew Drozd, Mirosław Wiejak

Gratulujemy 🙂

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support