W dniu 9 lipca, na kortach tenisowych w Parku Helwinga odbył się turniej tenisa ziemnego w grze podwójnej w ramach Nocy Sportowej (ze względu na niesprzyjające warunku atmosferyczne, turniej nie odbył się 2 lipca i został rozegrany tydzień później).

Przed rozpoczęciem zawodów wręczono nagrody najlepszym tenisistom XI edycji Węgorzewskiej Ligi Tenisa Ziemnego w grze pojedynczej w kategorii Open i +45.

W kategorii Open triumfował Paweł Kuna z Węgorzewa, drugie miejsce zajął Kamil Ślifirski, a trzecie miejsce wywalczył Paweł Wincławski, na czwartym miejscu uplasował się Przemysław Faj.

Natomiast w kategorii +45 najlepszym okazał się Marek Tereszczak z Węgorzewa, drugie miejsce zdobył Zbigniew Warchoł, trzecie miejsce przypadło Zbigniewowi Drozdowi, czwarta pozycja Zbigniew Wacławski.

Turniej debla Nocy Sportowej rozegrano systemem brazylijskim (jeden pełny set, bez przewag w gemach), do którego zgłosiło się siedem par:

– Stanisław Woźniak, Przemysław Faj
– Zbigniew Wacławski, Marek Tereszczak
– Zbigniew Drozd, Mirosław Wiejak
– Rafał Buczek, Mateusz Trzasko
– Zbigniew Warchoł, Tadeusz Frajfeld
– Karol Maciejewski, Jan Kujawski
– Paweł Kuna Kamil Ślifirski

Panowie rozegrali w sumie 12 meczów przy upale sięgającym 30 stopni Celsjusza, przy pełnym zachmurzeniu. Na szczęście burze omijały miejsce turnieju i bez problemu zawody zostały rozegrane.

Najlepszymi zawodnikami okazali się – Paweł Kuna i Kamil Ślifirski. Ta para nie odniosła żadnej porażki. W finale pokonali Stanisława Woźniaka i Przemysława Faja 6:4. Trzecie miejsca zajęła para Zbigniew Wacławski i Marek Dzitowski, pokonując Rafała Buczka i Mateusza Trzasko 6:1.

Poniżej na zdjęciu drabinka turniejowa z wynikami:

Klasyfikacja końcowa:
1 – Paweł Kuna, Kamil Ślifirski

2 – Stanisław Woźniak, Przemysław Faj

3 – Zbigniew Wacławski, Marek Dzitowski

4 – Mateusz Trzasko, Rafał Buczek
5-6 – Jan Kujawski, Karol Maciejewski i Zbigniew Warchoł, Tadeusz Frajfeld
7 – Zbigniew Drozd, Mirosław Wiejak

Gratulujemy 🙂