W sobotę, 25 stycznia 2020 roku w Hali Miejskiej OSiR Węgorzewo rozegrano pierwszy z trzech turniejów grand prix.
W zawodach udział wzięło pięć drużyn:
Belfer Szczytno, MKWO Mazury, Kolor Team Bartoszyce, No Name Kętrzyn oraz gospodarz Koszałek Węgorzewo.

Panie zagrały systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów, set do 25 punktów, tie-break do 15.

O końcowej klasyfikacji decydowały punkty, ponieważ trzy drużyny odniosły jedną porażkę oraz wygrały trzy mecze (za zwycięstwo 2:0 przyznawane są 3 punkty, 2:1 dwa punkty, przegrana 1:2 jeden punkt, 0:2 zero punktów).

MKWO Mazury zdobyło 10 punktów (set zdobyty z Belferkami Szczytno okazał się na wagę zwycięstwa w turnieju) oraz pierwsze miejsce w całym turnieju.
Belferki Szczytno w dwóch tie-breakach straciły cenne punkty i uplasowały się na drugim miejscu, tuż za nimi uplasowały się zawodniczki z Kolor Team Bartoszyce (stracony punkt w tie-breaku ze Szczytnem oraz porażka z MKWO Mazury 0:2 dała im trzecią lokatę).

Gospodynie – Koszałek Węgorzewo po dramatycznej wygranej walce 2:1 z No Name Kętrzyn uplasował się tuż za podium.

Wyrównany poziom zespołów gwarantuje nam wiele emocji w następnym (drugim) turnieju grand prix, który odbędzie się 22 lutego 2020 roku w Hali Miejskiej OSiR Węgorzewo.

Klasyfikacja generalna:
1 – MKWO Mazury 8 pkt.
2 – Belferki Szczytno 7 pkt.
3 – Kolor Team Bartoszyce 6 pkt.
4 – Koszałek Węgorzewo 5 pkt.
5 – No Name Kętrzyn 4 pkt.

Organizatorzy dziękują wolontariuszom z Zespołu Szkół Zawodowych im. J. Bema w Węgorzewie oraz zawodnikom z sekcji siatkówki UKS Koszałek Opałek Węgorzewo za pomoc w organizacji zawodów.

Galeria zdjęć – kliknij tutaj

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support