MKWO Mazury pewnie wygrywają Mikołajkowy Turniej Siatkówki Kobiet, najwyżej notowana drużyna z Węgorzewa to Liceum Ogólnokształcące.

Zawody rozegrane zostały w Hali Miejskiej OSiR Węgorzewo (4 grudnia 2021 roku) z udziałem sześciu drużyn:
– Wicher Węgorzewo,
– Liceum Ogólnokształcące Węgorzewo,
– Radzieje,
– Atomówki Giżycko,
– Jurand Barciany,
– MKWO Mazury.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy:

Grupa A – Radzieje, Atomówki Giżycko, L.O. Węgorzewo;
Grupa B – Wicher Węgorzewo, MKWO Mazury, Jurand Barciany.

Wyniki grupy A:

Radzieje – L.O. Węgorzewo 1:2 (25:13; 21:25; 11:15)
Radzieje – Atomówki Giżycko 0:2 (8:25; 10:25)
Atomówki Giżycko – L.O. Węgorzewo 2:0 (25:11; 25:10)

Klasyfikacja końcowa grupy A:
1. Atomówki Giżycko – 2 zwycięstwa, 6 pkt., sety 4:0
2. L.O. Węgorzewo – 1 zwycięstwo, 2 pkt., sety 2:3
3. Radzieje – 0 zwycięstw, 1 pkt. sety 1:4

Wyniki grupy B:

Wicher Węgorzewo – Jurand Barciany 0:2 (25:27; 22:25)
Wicher Węgorzewo – MKWO Mazury 0:2 (9:25; 13:25)
MKWO Mazury – Jurand Barciany 2:0 (25:10; 25:10)

Klasyfikacja końcowa grupy B:
1. MKWO Mazury – 2 zwycięstwa, 6 pkt., sety 4:0
2. Jurand Barciany – 1 zwycięstwo, 3 pkt., sety 2:2
3. Wicher Węgorzewo – 0 zwycięstw, 0 pkt., sety 0:4

Do półfinałów przeszły drużyny, które zajęły miejsca 1-2 w swojej grupie:

1A – 2B: Atomówki Giżycko – Jurand Barciany 2:0 (25:11; 25:11)
1B – 2A: MKWO Mazury – L.O. Węgorzewo 2:0 (25:8; 25:12)

Mecz o V miejsce:

Drużyny, które zajęły miejsce 3 w grupie:
3A – 3B: Radzieje – Wicher Węgorzewo 2:1 (25:18; 20:25; 15:8)

Mecz o III miejsce:

Przegrane półfinałów: Jurand Barciany – L.O. Węgorzewo 0:2 (24:26; 14:25)

Mecz o I miejsce:

Wygrane półfinałów: Atomówki Giżycko – MKWO Mazury 0:2 (19:25; 17:25)

Klasyfikacja końcowa Mikołajkowego Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet:

  1. MKWO Mazury
    Skład: Magdalena Bogucka, Urszula Złotkowska, Barbara Karnicka, Małgorzata Pieśko, Alicja Klecan, Kinga Gadomska, Lucyna Stępór.
  2. Atomówki Giżycko
    Skład: Eleonora Rader, Karolina Rodziewicz, Kamila Pietryga, Anna Sekreta, Joanna Archacka, Marta Matuszewska, Martyna Nowolska, Anna Ochnik.
  3. Liceum Ogólnokształcące Węgorzewo
    Skład: Dominika Romanowska, Sara Pietnoczka, Natalia Jankowiak, Katarzyna Doktór, Magdalena Sulowska, Sylwia Fal, Zuzanna Pieciółko, Hanna Wierzchowska, Maja Skupień.
  4. Jurand Barciany
    Skład: Wiktoria Ejsmont, Paulina Mokijewska, Julia Wołowk, Martyna Kubaczka, Oliwia Góźdź, Oliwia Kuberska, Wiktoria Zalewska, Patrycja Całuch.
  5. Radzieje
    Skład: Natalia Mej, Joanna Radawiec, Agnieszka Radawiec, Emilia Tymoszuk, Agnieszka Kuczyńska, Monika Tomasiewicz, Wiktoria Sachryń, Ewa Maónik
  6. Wicher Węgorzewo
    Skład: Olga Mazek, Anna Sulewska, Anna Faber, Barbara Lewicka, Halina Zinkiewicz, Martyna Zinkiewicz, Małgorzata Krusińska.

Wyróżnienia indywidualne – Najlepsza zawodniczka w drużynie:

  • MKWO Mazury – Magdalena Bogucka
  • Atomówki Giżycko – Kamila Pietryga
  • Liceum Ogólnokształcące Węgorzewo – Natalia Jankowiak
  • Jurand Barciany – Oliwia Kuberska
  • Radzieje – Natalia Mej
  • Wicher Węgorzewo – Martyna Zinkiewicz

Najlepsza zawodniczka turnieju – MVP:

  • Małgorzata Pieśko – MKWO Mazury

Sędziowie:

  • Krzysztof Zalewski, Marek Macewicz, Dariusz Balewicz

Opieka Medyczna:

  • Marek Macewicz

Wolontariat:

  • uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. gen. Józefa Bema w Węgorzewie pod opieką Pani Anny Jeżowskiej – Molisak
    Dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu zawodów 🙂

Organizator:

  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie

W roli Mikołaja:

  • Maciej Józefowicz
    Dziękujemy 🙂

Partner strategiczny:

Logo Gminy Węgorzewo

Galeria zdjęć dostępna na Facebooku OSiR Węgorzewo – link bezpośredni:
https://www.facebook.com/media/set?vanity=wegorzewoosir&set=a.4180705035368344