W czwartkowe popołudnie (18 lutego) w Hali Miejskiej przy ul. Pionierów odbyła się ostatnia część uroczystości konkursu „Mistrz Sportu 2020”, podczas której przedstawiciele władz samorządowych Gminy Węgorzewo i Powiatu Węgorzewskiego pogratulowali najlepszym sportowcom, trenerom, pasjonatom sportu i działaczom sportowym 

Wszystkim nagrodzonym gratulowali i dziękowali: burmistrz Węgorzewa Krzysztof Kołaszewski oraz wicestarosta węgorzewski Mariusz Fatyga. 

Na zdjęciu poniżej (od lewej): burmistrz Węgorzewa Krzysztof Kołaszewski, trener karate Krzysztof Kuprewicz i wicestarosta węgorzewski Mariusz Fatyga.   

Wyróżniony trener Krzysztof Kuprewicz oraz wręczający wyróznienie Burmistrz Węgorzewa i Wice Starosta Węgorzewa

Na zdjęciu poniżej (od lewej): burmistrz Węgorzewa Krzysztof Kołaszewski, prezes CWKS „Vęgoria” Tadeusz Ciborski i wicestarosta węgorzewski Mariusz Fatyga.

Burmistrz Węgorzewa Krzysztof Kołaszewski, prezes CWKS Vęgoria Tadeusz Ciborski i wicestarosta węgorzewski Mariusz Fatyga

WYKAZ ZAWODNIKÓW
„Mistrz Sportu 2020”

PASJONAT SPORTU

WYRÓŻNIENI PASJONACI

DANIEL CHLUDZIŃSKI
Organizator i współorganizator zawodów, imprez sportowych i rekreacyjnych m.in.:
• Ogólnopolskiego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Oldboy +45 i +35 o puchar Burmistrza Węgorzewa;
• Węgorzewskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej;
• Półmaratonu Węgorza;
• Jesiennego Święto Biegów;
• Cyklokrossu jesiennego;
• Piłkarskiego Turnieju Oldbojów o Puchar Burmistrza Węgorzewa;
Wieloletni skarbnik TS Kormoran

JOLANTA I DARIUSZ GRABIKOWSCY „INEX” w Giżycku
Od 4 lat główny sponsor CWKS „Vęgoria”, dzięki czemu klub może realizować szkolenie w trzech sekcjach sportowych, posiadając wszystkie pomoce i sprzęt treningowo – meczowy. Wsparcie finansowe pozwoliło zwiększyć ilość jednostek treningowych do trzech w starszych grupach zawodniczych piłki nożnej.

PAWEŁ BAGIŃSKI
Pasjonat sportu, z zamiłowania koszykarz amator. Wspiera bezinteresownie działalność klubów Węgorzewskich w tym nasze największe CWKS Vęgoria, UKS Koszałek Opałek i UKS Sokół.

ŁUKASZ SINIUK
Pasjonat jazdy na rolkach. Dzięki jego zaangażowniu powstał Węgorzewski Klub Rolkowy Węgroll i wciąż zrzesza od kilkunastu do kilkudziesięciu pasjonatów rolek. Organizator zawodów rolkowych odbywających się w czerwcu w Parku Helwinga.

DZIAŁACZ SPORTOWY

WYRÓŻNIENI DZIAŁACZE SPORTOWI

KAMIL HAŁUSZKO
Viceprezes CWKS „Vęgoria” w Węgorzewie; zajmuje się organizacją, nadzorem oraz przebiegiem meczów piłki nożnej wszystkich drużyn Klubowych. W roku 2020, uruchomiło bezpośrednią transmisję z meczów piłkarskich, a także z innych dyscyplin sportowych, które odbywają się w Węgorzewie lub w każdym innym miejscu, w momencie trwania meczu.

TADEUSZ CIBORSKI
Prezes CWKS „Vęgoria” w Węgorzewie aktywnie wspierający działalność klubu, pozyskujący wsparcie finansowe i rzeczowe dla drużyn trenujących piłkę nożną.

ZDZISŁAW BRZOZOWSKI
Prezes LKS „Amators” Pozezdrze Znany i lubiany działacz sportowy w gminie Pozezdrze. Posiada uprawnienia instruktora piłki nożnej oraz bocci. Prekursor imprez bocci w naszym powiecie.

NAJLEPSZY TRENER

WYRÓŻNIENI TRENERZY

MATEUSZ OPAR
Trener drużyny piłkarskiej MŁODZIK II (rocznik 2009). Solidny, odpowiedzialny, zaangażowany, lubiany przez zawodników. Sukces drużyny jest także jego sukcesem.

JAROSŁAW PETIUK
Trener drużyny piłkarskiej MŁODZIK I. Bardzo odpowiedzialny, zaangażowany trener, lubiany przez młodych zawodników. Sukces drużyny jest także jego sukcesem.

ANDRZEJ WYSOCKI
Trener MMA – sztuki walki. Stworzył przy „Vęgorii” sekcję sztuk walki, w której trenuje około 25 osób, młodzież i dorośli, kobiety i mężczyźni. Trener MMA Club Węgorzewo, którego zawodnicy wywalczyli szereg medali Mistrzostw Polski, Europu oraz Świata.

WŁADYSŁAW ŻYGADŁO
Trener Sekcji Szachowej. Trener, który od wielu lat prowadzi społecznie sekcję szachową przy CWKS „Vęgoria”. W grupie wiekowej od 5 lat do ponad 70., „rozwijając” młode talenty szachowe. Organizuje wiele turniejów szachowych w Węgorzewie, korzystając z gościnności klubu Garnizonowego naszego Pułku. Corocznie Sekcja szachowa jest organizatorem turnieju wojewódzkiego Polskiego Związku Szachowego. Współpracuje z Szkołą Podstawową w Radziejach.

HUBERT DUNIN – BORKOWSKI
Trener i Prezes UKS „Sokół” Węgorzewo, pasjonata lekkiej atletyki, Absolwent AWF Gdańsk. Prowadzi program lekka atletyka dla każdego w naszym mieście i tym samym zaszczepia pasje sportową wśród naszych najmłodszych wychowanków.

MIROSŁAW MIKOŁAJEWICZ
Trener drużyny kajakarzy z UKS „Koszałek – Opałek”. Swoim zaangażowaniem i systematycznością oraz niezłomną pracowitością na treningach doprowadził swoich zawodników do uzyskania wysokich wyników w Polsce. Dzięki takiej postawie kajakarstwo w Węgorzewie jest popularną dyscypliną chętnie uprawiana przez młodzież.

KRZYSZTOF KUPREWICZ
Trener karate , wspiera dzieci wiarą, mobilizacją i duchem walki, wspiera psychicznie i fizycznie. Dzięki jego zaangażowaniu dzieci zyskały siłę fizyczną i psychiczną, wiedzą co oznaczają takie wartości jak szacunek, opanowanie, spokój i skupienie.

NAJLEPSZY TRENER 2020
KRYSTIAN PALUCH
Trener LA.

ZESPÓŁ/ DRUŻYNA

WYRÓŻNIONE DRUŻYNY

CWKS „Vęgoria” Węgorzewo MŁODZIK II rocznik 2009
1. Astrauskas Dominik
2. Bondziul Bartosz
3. Cieślak Jan
4. Demski Antoni
5. Gaiński Adrian
6. Gąsiorowski Jakub
7. Grzanka Wiktor
8. Jankoić Wojciech
9. Niedziółka Mieszko
10. Solarczyk Ksawery
11. Walaszczyk Tomasz
12. Wantuch Tomasz
13. Wantuch Wojciech
14. Wasiak Franciszek
Drużyna trenowana przez Mateusza Opar, w rozgrywkach I-ej Ligi WMZPN zajęła I miejsce zwyciężając we wszystkich meczach ligowych. Drużyna zdobyła 43 bramki tracąc tylko 5. Uzyskała awans do baraży i walki o ekstraklasę w swojej kategorii wiekowej.

CWKS „Vęgoria” Węgorzewo MŁODZIK I rocznik 2008
1. Dyla Maciej
2. Gajda Kacper
3. Luty Szymon
4. Kowalik Benedykt
5. Kumor Artur
6. Łoziak Adrian
7. Pietrasz Wiktor
8. Reszuta Dominik
9. Siwek Oliwier
10. Stec Bartek
11.Wińcza Dominik
12. Zieliński Szymon
13. Żebrowski Maciej
14. Mingielewicz Piotr
15. Jedenasty Bartek

Drużyna trenowana przez Jarosława Petiuka, w rozgrywkach II-ej Ligi WMZPN zajęła I miejsce zwyciężając we wszystkich meczach. Drużyna zdobyła 127 bramek tracąc tylko 3. Uzyskała awans do I-ej Ligi w swojej kategorii wiekowej.

NAJLEPSZA DRUŻYNA 2020

UKS „Koszałek – Opałek”, zespół:
• Krzysztof Bacewicz
• Antoni Balewicz
• Kacper Sierakowski
• Bartosz Kopiczko
• Szymon Olechnowicz
• Michał Bagiński
Trener: Dariusz Balewicz
Kategoria czwórek w mini siatkówce chłopców, rocznik 2007 i młodsi – wzięli udział w rozgrywkach wojewódzkich Kinder + Sport Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej w sezonie 2020 uzyskując awans z drugiego miejsca w województwie (uzyskując tytuł wicemistrza województwa Warm. Mazurskiego) do Finałów Mistrzostw Polski w Zabrzu.
Ze względu na sytuację w Polsce związaną z covid 19 Mistrzostw Polski zostały odwołane.
Również ze względu na pandemię, rywalizacja sportowa w siatkówce rocznik 2007 i młodsi została wypaczona, zostały wstrzymane wszystkie rozgrywki piłki siatkowej WMSZ szkół podstawowych, w których zawodnicy naszego klubu awansowali do finałów wojewódzkich, a które zostały odwołane.

SPORTOWIEC DOROSŁY

WYRÓŻNIENI ZAWODNICY

MAREK MAKOWSKI
Zwycięstwo w kategorii wiekowej powyżej 60 lat w Półmaratonie Ełckim w dniu 11.10.2020 r. z czasem 1:32:08 na trudnej trasie z licznymi podbiegami i zbiegami. Do końca 20 km mój konkurent biegł 2 m za moimi plecami, ale finisz był bardzo szybki i wygrałem z przewaga 29 sekund. Był to mój jedyny start w tym wyjątkowym roku pomimo nie przerwanych treningów do innych biegów, niestety musiały one być odwołane. Pomimo tego przez cały ubiegły rok przebiegłem 2450 km.

ANNA KULESZKA
I miejsce w Mistrzostwach 11 MPA w Biegach Przełajowych; III miejsce w biegu na 10 km w Potrójnej Pętli Mazurskiej w Giżycku; Uczestniczka Półmaratonu Komandosa w WAT – Warszawa. 

PIOTR ŻEBROWSKI
II miejsce w Otwartych zawodach w wędkarstwie spławikowym z okazji Dnia Wędkarza oraz 70- lecia PZW – Kanał Mazurski – 23.08.2020 r.

ŁUKASZ ADAMOWSKI
III miejsce w Otwartych zawodach w wędkarstwie spławikowym z okazji Dnia Wędkarza oraz 70- lecia PZW – Kanał Mazurski – 23.08.2020 r.

MISTRZOWIE SPORTU 2020

KLAUDIA NAZAROWICZ
III miejsce Młodzieżowe Halowe Mistrzostwa Polski w Trójskoku w Toruniu; II miejsce Mistrzostwa Polski Ludowych Zespołów Sportowych w skoku w dal i trójskoku w Ciechanowie; V miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Trójskoku Biała Podlaska.

NAJLEPSZY SPORTOWIEC DOROSŁY 2020

IZABELA MENDYK
III miejsce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w rzucie dyskiem – Biała Podlaska, I miejsce Mistrzostwa Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w rzucie dyskiem Ciechanów III miejsce Mistrzostwa Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w rzucie oszczepem Ciechanów.

SPORTOWIEC MŁODZIEŻOWY

WYRÓŻNIENI ZAWODNICY

MICHAŁ WOLIŃSKI
III miejsce w Otwartych zawodach w wędkarstwie spławikowym z okazji Dnia Wędkarza oraz 70 – lecia PZW – Kanał Mazurski, 23.08.2020 r.

NATANIEL MRÓZ
II miejsce w Otwartych zawodach w wędkarstwie spławikowym z okazji Dnia Wędkarza oraz 70 – lecia PZW – Kanał Mazurski, 23.08.2020 r.

MISTRZOWIE SPORTU 2020

NICOLO ROSSI
IX miejsce w K-1 2000m w 26 Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Kajakarstwie Klasycznym, Poznań; III miejsce w K-1 500m oraz III miejsce w K-2 500 m w XX Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS Juniorów i Młodzików w Kajakarstwie, Wolsztyn; IV miejsce w K-1 2000m oraz III miejsce w K-2 2000 m w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Kajakarstwie, Elbląg; III miejsce w K-2 200m w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Kajakarstwie, Elbląg; V miejsce w K-1 młodzik oraz III miejsce w K-2 500m w 7 Memoriale Ireneusza Skowrońskiego w Kajakarstwie, Białystok.

JAKUB MIŃCZUK
X miejsce w K-1 2000m rocznik 2008 oraz V miejsce w K-2 2000m w 26 Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Kajakarstwie Klasycznym, Poznań; II miejsce w K-1 500m oraz III miejsce w K-2 500m w XX Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS Juniorów i Młodzików w Kajakarstwie, Wolsztyn; IV miejsce w K-1 2000m oraz III miejsce w K-2 2000m w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Kajakarstwie, Elbląg; Udział w zgrupowaniu kadry narodowej młodzików w kajakarstwie klasycznym w ramach projektu „Mały Wielki Polak – nadzieje olimpijskie.

ALICJA KUMOR
VIII miejsce w K-1 2000m oraz X miejsce w K-1 3000m w 26 Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Kajakarstwie Klasycznym, Poznań; III miejsce w K-1 500m oraz I miejsce w K-2 500 m w XX Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS Juniorów i Młodzików w Kajakarstwie, Wolsztyn; 7 Memoriał Ireneusza Skowrońskiego w Kajakarstwie, Białystok; II m-ce młodziczek w K-1 500m oraz III miejsce w K-1 2000m w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Kajakarstwie, Elbląg.

ZUZANNA WOJCIECHOWSKA
VIII miejsce w K-1 500m Finał A oraz X miejsce w K-1 3000m w 26 Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Kajakarstwie Klasycznym, Poznań; I miejsce w K-1 500m oraz I miejsce w K-2 500 m w XX Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS Juniorów i Młodzików w Kajakarstwie, Wolsztyn; Junior Młodszy.

PATRYK SZRAM, BARTEK WALNICKI
IX miejsce w K-1 2000m w 26 Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Kajakarstwie Klasycznym, Poznań; IV miejsce w C-2 500m, III miejsce w C-2 1000m oraz III miejsce w C-2 5000m w XX Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS Juniorów i Młodzików w Kajakarstwie, Wolsztyn; Junior Młodszy Kanadyjkarze.

MICHAŁ MATWIEJCZYK
XI miejsce w K-1 2000m rocznik 2006 oraz V miejsce w K-2 2000m w 26 Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Kajakarstwie Klasycznym, Poznań; III miejsce w K-1 500m oraz III miejsce w K-2 500m w XX Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS Juniorów i Młodzików w Kajakarstwie, Wolsztyn; III miejsce w K-1 500 młodzik oraz I miejsce w K-2 500m w 7 Memoriale Ireneusza Skowrońskiego w Kajakarstwie Białystok

KACPER WAWIÓRKO
II miejsce na Pucharze Polski MMA 2020 Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Sochaczewie – 29.02.2020 r.

KACPER SIERAKOWSKI
II miejsce Mistrzostwa Województwa Warmińsko- Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Biegu na 1000 metrów dzieci w Olsztynie; III miejsce Mistrzostwa Województwa Warmińsko- Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki Dzieci w biegu na 1000 metrów w Olsztynie.

ZUZANNA FURTAK
I miejsce Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki Dzieci w rzucie piłeczką palantową w Pasłęku

MAGDALENA BANASIEWICZ
III miejsce – Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki Młodziczek w rzucie dyskiem w Olsztynie; III miejsce Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w rzucie dyskiem Młodziczek w Olsztynie; III miejsce – Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki Młodziczek w pchnięciu kulą w Olsztynie; III miejsce Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w pchnięciu kulą Młodziczek w Olsztynie.

MICHAŁ COK
I miejsce Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki Dzieci w rzycie piłeczką palantową w Pasłęku

OLIWIA DROŻYNER
III miejsce Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki Juniorek w pchnięciu kulą w Pasłęku; III miejsce Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w pchnięciu kulą Juniorek w Olsztynie

GABRIELA GRUCA
I miejsce Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki Juniorek w rzucie oszczepem w Pasłęku; I miejsce Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w rzucie oszczepem Juniorek w Olsztynie.

MICHAŁ BAGIŃSKI
I miejsce Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w skoku w dal Dzieci w Olsztynie; II miejsce Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki Dzieci w skoku w dal w Olsztynie; I miejsce Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Biegu na 100 metrów dzieci w Olsztynie; II miejsce Mistrzostwa Województwa Warmińsko Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki Dzieci w Biegu na 100 metrów w Olsztynie.

ALEKSANDRA WYRZYKOWSKA
I miejsce Mistrzostwa Województwa Kadetek – siatkówka; I miejsce Mistrzostwa Województwa Juniorek – siatkówka; IV miejsce półfinał Mistrzostw Polski Kadetek – siatkówka; VII miejsce finał Mistrzostwa Polski Juniorek – siatkówka. Dodatkowo oprócz treningów w Juniorkach UKS SMS Chemik, gra w Seniorach UKS SMS Chemik.

NAJLEPSZY SPORTOWIEC MŁODZIEŻOWY 2020

MICHAŁ KIJEWSKI
I miejsce – Mistrzostwa Polski Młodzików w Biegu na 600 metrów w Słupsku; czas 1:25:59; I miejsce podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Biegu na 600 metrów, Ciechanów; I miejsce – Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego Związku Lekkiej Atletyki w Biegu na 600 metrów, Olsztyn; I miejsce – Mistrzostwa Zrzeszania Ludowych Zespołów Sportowych w Biegu na 600 metrów, Olsztyn.

Organizatorzy konkursu „Mistrz Sportu 2020”: Starosta Węgorzewski Marzenna Supranowicz i Burmistrz Węgorzewa Krzysztof Kołaszewski. Współorganizator – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie. 

Fot. i tekst Emilia Fedusio-Baran/UM w Węgorzewie 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support