Choć w tym roku nie mieliśmy możliwości, aby podziękować najlepszym sportowcom przy gromkich brawach publiczności, postanowiliśmy symbolicznie wręczyć nagrody i wyróżnienia w konkursie „Mistrz Sportu 2020”. We wtorkowe popołudnie (16 lutego) w hali miejskiej przy ul. Pionierów odbyła się pierwsza część uroczystości, podczas której przedstawiciele władz samorządowych Gminy Węgorzewo i Powiatu Węgorzewskiego pogratulowali najlepszym sportowcom, trenerom, pasjonatom sportu i działaczom sportowym.

– Serdecznie dziękuję wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym w konkursie „Mistrz Sportu 2020”. Co prawda nie możemy głośno kibicować Wam z trybun, ale z uwagą śledzimy wszystkie relacje online i zawsze mocno trzymamy za Was kciuki. Jestem dumny, że w naszej gminie, powiecie, mamy tak wspaniałych sportowców, którzy osiągają wybitne wyniki – podkreślał podczas wtorkowego spotkania burmistrz Węgorzewa Krzysztof Kołaszewski. – Dziękuję Wam za treningi w pocie czoła, za sportowe emocje, których nam dostarczacie i za promocję gminy w duchu FitCity WĘGORZEWO. 

Na zdjęciu głównym: Najlepsza Drużyna 2020 – UKS „Koszałek – Opałek” (trener Dariusz Balewicz), skład: Krzysztof Bacewicz, Antoni Balewicz, Kacper Sierakowski, Bartosz Kopiczko, Szymon Olechnowicz, Michał Bagiński z przewodniczącą Rady Powiatu Haliną Faj oraz przewodniczącą Rady Miejskiej Aleksandrą Kiełczewską.

Na zdjęciu poniżej: Najlepszy Sportowiec Młodzieżowy 2020 – Michał Kijewski (UKS „Sokół”, trener Krystian Paluch) oraz wicestarosta węgorzewski Mariusz Fatyga i burmistrz Węgorzewa Krzysztof Kołaszewski. 

Michał Kijewski Najlepszy Sportowiec Młodzieżowy 2020

Wtorkowe spotkanie było również okazją do wyróżnienia Mariusza Niedziółki, dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Węgorzewie, który zdobył tytuł „Najlepszy Trener” Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej (na zdjęciu poniżej). Podziękowania otrzymał również Grzegorz Pykała z węgorzewskiego OSiR-u, który rozsławił naszą gminę w konkursie wiedzy o siatkówce (zorganizowanym przez Radio Olsztyn i AZS Olsztyn), zdobywając drugie miejsce w kategorii VIP-ów. 

Najlepszy Trener WMZPN za rok 2020

Poniżej lista wyróżnionych i nagrodzonych w konkursie „Mistrz Sportu 2020”. Serdecznie gratulujemy! 
Druga część uroczystości odbyła się w czwartek (18 lutego).

tekst, zdjęcia: Emilia Fedusio-Baran/UM w Węgorzewie

Sportowiec Młodzieżowy
wyróżnieni zawodnicy:

  • Michał Woliński (wędkarstwo – Koło PZW Węgorzewo)
  • Nataniel Mróz (wędkarstwo – Koło PZW Węgorzewo)

Sportowiec Młodzieżowy
Mistrz Sportu 2020:

  • Nicolo Rossi (kajakarstwo – UKS Koszałek Opałek Węgorzewo)
  • Jakub Mińczuk (kajakarstwo – UKS Koszałek Opałek Węgorzewo)
  • Alicja Kumor (kajakarstwo – UKS Koszałek Opałek Węgorzewo)
  • Zuzanna Wojciechowska (kajakarstwo – UKS Koszałek Opałek Węgorzewo)
  • Patryk Szram (kajakarstwo – UKS Koszałek Opałek Węgorzewo)
  • Bartosz Walnicki (kajakarstwo – UKS Koszałek Opałek Węgorzewo)
  • Michał Matwiejczyk (kajakarstwo – UKS Koszałek Opałek Węgorzewo)
  • Aleksandra Wyrzykowska (siatkówka – UKS SMS Chemik Olsztyn, wypożyczenie z UKS Koszałek Opałek Węgorzewo)
  • Kacper Sierakowski (lekkoatletyka – UKS Sokół Węgorzewo)
  • Michał Bagiński (lekkoatletyka – UKS Sokół Węgorzewo)
  • Kacper Wawiórko (MMA Fight Club CWKS Vęgoria Węgorzewo)
  • Zuzanna Furtak (lekkoatletyka – UKS Sokół Węgorzewo)
  • Magdalena Banasiewicz (lekkoatletyka – UKS Sokół Węgorzewo)
  • Michał Cok (lekkoatletyka – UKS Sokół Węgorzewo)
  • Oliwia Drożyner (lekkoatletyka – UKS Sokół Węgorzewo)
  • Gabriela Gruca (lekkoatletyka – UKS Sokół Węgorzewo)

Najlepszy Sportowiec Młodzieżowy 2020:
Michał Kijewski (lekkoatletyka – UKS Sokół Węgorzewo)

Zespół / Drużyna
wyróżnione drużyny:

  1. CWKS Vęgoria Węgorzewo – piłka nożna, kat. Młodzik II (rocznik 2009)
  2. Astrauskas Dominik
  3. Bondziul Bartosz
  4. Cieślak Jan
  5. Demski Antoni
  6. Gaiński Adrian
  7. Gąsiorowski Jakub
  8. Grzanka Wiktor
  9. Jankoić Wojciech
  10. Niedziółka Mieszko
  11. Solarczyk Ksawery
  12. Walaszczyk Tomasz
  13. Wantuch Tomasz
  14. Wantuch Wojciech
  15. Wasiak Franciszek
  • CWKS Vęgoria Węgorzewo – piłka nożna, kat. Młodzik I (rocznik 2008)
  • Dyla Maciej
  • – Gajda Kacper
  • – Luty Szymon
  • – Kowalik Benedykt
  • – Kumor Artur
  • – Łoziak Adrian
  • – Pietrasz Wiktor
  • – Reszuta Dominik
  • – Siwek Oliwier
  • – Stec Bartek
  • – Wińcza Dominik
  • – Zieliński Szymon
  • – Żebrowski Maciej
  • – Mingielewicz Piotr
  • Jedenasty Bartek

Najlepsza Drużyna 2020:
UKS Koszałek Opałek Węgorzewo – mini siatkówka w kat. czwórek (rocznik 2007):
Krzysztof Bacewicz,
Antoni Balewicz,
Michał Bagiński,
Kacper Sierakowski,
Bartosz Kopiczko,
Szymon Olechnowicz.

Sportowiec Dorosły
wyróżnieni zawodnicy:

  • Marek Makowski (biegi)
  • Anna Kuleszka (biegi)
  • Piotr Żebrowski (wędkarstwo -Koło PZW Węgorzewo)
  • Łukasz Adamowski (wędkarstwo – Koło PZW Węgorzewo)

Sportowiec Dorosły
Mistrz Sportu 2020:

  • Klaudia Nazarowicz (lekkoatletyka UKS Sokół Węgorzewo)

Najlepszy Sportowiec Dorosły 2020:
Izabela Mendyk (lekkoatletyka – UKS Sokół Węgorzewo)

Najlepszy Trener
wyróżnieni trenerzy:

  • Mateusz Opar (piłka nożna – CWKS Vęgoria Węgorzewo)
  • Jarosław Petiuk (piłka nożna – CWKS Vęgoria Węgorzewo)
  • Andrzej Wysocki (sztuki walki – CWKS Vęgoria Węgorzewo)
  • Władysław Żygadło (szachy – CWKS Vęgoria Węgorzewo)
  • Hubert Dunin – Borkowski (lekkoatletyka UKS Sokół Węgorzewo)
  • Mirosław Mikołajewicz (kajakarstwo UKS Koszałek Opałek Węgorzewo)
  • Krzysztof Kuprewicz (karate)

Najlepszy Trener 2020:
Krystian Paluch (lekkoatletyka – UKS Sokół Węgorzewo)

Działacz Sportowy
wyróżnieni działacze sportowi:

  • Kamil Hałuszko (CWKS Vęgoria Węgorzewo)
  • Tadeusz Ciborski (CWKS Vęgoria Węgorzewo)
  • Zdzisław Brzozowski (Amators Pozezdrze)

Pasjonat Sportu
wyróżnieni pasjonaci:

  • Daniel Chludziński (TS Kormoran)
  • Jolanta i Dariusz Grabikowscy INEX w Giżycku (CWKS Vęgoria)
  • Paweł Bagiński (CWKS Vęgoria, UKS Koszałek Opałek Węgorzewo, UKS Sokół Węgorzewo)
  • Łukasz Siniuk (Węgorzewski Klub Rolkowy Węgroll)

db

0 CommentsZamknąć Komentarze

Zostaw komentarz