Na boiskach w „Nowym Sztynorcie” rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Węgorzewa w Siatkówce Plażowej Kobiet – 11 lipca 2021 roku (pogoda – słonecznie, upał). W zawodach wzięło udział dziewięć par:

  • Ewa Duczek, Katarzyna Duczek (Kętrzyn)
  • Sylwia Skowrońska, Karolinka Glinka (Kętrzyn)
  • Urszula Złotkowska, Aleksandra Fota (Bartoszyce)
  • Adriana Paszko, Paulina Grażul (Bartoszyce)
  • Zuzanna Rapczyńska, Wioletta Rapczyńska (Sejny)
  • Magdalena Borkowska (Olsztyn), Julia Gach (Garzewo)
  • Wiktoria Moczydłowska (Mrągowo), Martyna Kramkowska (Olsztyn)
  • Iwona Kowalczyk (Ostróda), Magdalena Bogucka (Bartoszyce)
  • Małgorzata Pieśko, Katarzyna Knapp (Olsztyn)

Mistrzostwa rozegrano systemem brazylijskim, do dwóch setów wygranych (set do 21, tie break do 15). Jedna para została rozstawiona – Wiktoria Moczydłowska i Martyna Kramkowska – drugie miejsce w ubiegłorocznych Mistrzostwach Węgorzewa, reszta rozlosowana.
W sumie odbyło się piętnaście spotkań ( w tym pięć tie braków), jeden mecz nie odbył się (upał i tie breaki zrobiły swoje…).

Mistrzostwa otworzył Prezes Spółki Nowy Sztynort Marcin Trybus, który również ufundował nagrody w postaci voucherów o wartości 6000 zł.

Nagrodą główną za pierwsze miejsce był voucher o wartości 3000 zł ufundowany przez Apart Hotel Termy Uniejów, która trafiła do zawodniczek z Olsztyna – Katarzyny Knapp i Małgorzaty Pieśko. W finale pokonały 2:0 Magdalenę Bogucką i Iwonę Kowalczyk (Bartoszyce, Ostróda). Panie za drugie miejsce otrzymały voucher o wartości 1500 zł ufundowany przez Spółkę Nowy Sztynort.
Nagrodę za trzecie miejsce odebrały Martyna Kramkowska (Olsztyn), Wiktoria Moczydłowska (Mrągowo) – voucher o wartości 1000 zł ufundowany przez Spółkę Nowy Sztynort. Mecz o trzecie miejsce nie został rozegrany, zawodniczki Magdalena Borkowska i Julia Gach odczuły trudy turnieju – upał, trzy tie breaki, wyczerpujący mecz półfinałowy 0:2 (20:22, 19:21), zrezygnowały z meczu, zajmując czwarte miejsce i voucher o wartości 500 zł również ufundowany przez Spółkę Nowy Sztynort.

Na zdjęciu poniżej drabinka i wyniki poszczególnych meczów:

Klasyfikacja końcowa:

1 – Katarzyna Knapp, Małgorzata Pieśko (Olsztyn)

2 – Magdalena Bogucka, Iwona Kowalczyk (Bartoszyce, Ostróda)

3 – Martyna Kramkowska, Wiktoria Moczydłowska (Olsztyn, Mrągowo)

4 – Julia Gach, Magdalena Borkowska (Olsztyn)


5-6. Wioletta Rapczyńska, Zuzanna Rapczyńska (Sejny); Paulina Grażul, Adriana Paszko (Bartoszyce)
7-8. Aleksandra Fota, Urszula Złotkowska (Bartoszyce); Karolina Glinka, Sylwia Skowrońska (Kętrzyn)
9. Katarzyna Duczek, Ewa Duczek (Kętrzyn)

Organizatorem zawodów był OSiR Węgorzewo oraz Nowy Sztynort Osada Wolności.
Sędziowie:
Edward Szudzich, Krzysztof Zalewski.
Pomoc Medyczna:
Marek Macewicz

Dziękujemy za możliwość przeprowadzenia zawodów oraz sprawną organizację Panu Marcinowi Trybusowi – Prezesowi, Michałowi Żakowi – Dyrektorowi ds administracji i inwestycji oraz pracownikom Nowego Sztynortu – OSiR Węgorzewo.