Na boiskach w „Nowym Sztynorcie” rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Węgorzewa w Siatkówce Plażowej Kobiet – 11 lipca 2021 roku (pogoda – słonecznie, upał). W zawodach wzięło udział dziewięć par:

  • Ewa Duczek, Katarzyna Duczek (Kętrzyn)
  • Sylwia Skowrońska, Karolinka Glinka (Kętrzyn)
  • Urszula Złotkowska, Aleksandra Fota (Bartoszyce)
  • Adriana Paszko, Paulina Grażul (Bartoszyce)
  • Zuzanna Rapczyńska, Wioletta Rapczyńska (Sejny)
  • Magdalena Borkowska (Olsztyn), Julia Gach (Garzewo)
  • Wiktoria Moczydłowska (Mrągowo), Martyna Kramkowska (Olsztyn)
  • Iwona Kowalczyk (Ostróda), Magdalena Bogucka (Bartoszyce)
  • Małgorzata Pieśko, Katarzyna Knapp (Olsztyn)

Mistrzostwa rozegrano systemem brazylijskim, do dwóch setów wygranych (set do 21, tie break do 15). Jedna para została rozstawiona – Wiktoria Moczydłowska i Martyna Kramkowska – drugie miejsce w ubiegłorocznych Mistrzostwach Węgorzewa, reszta rozlosowana.
W sumie odbyło się piętnaście spotkań ( w tym pięć tie braków), jeden mecz nie odbył się (upał i tie breaki zrobiły swoje…).

Mistrzostwa otworzył Prezes Spółki Nowy Sztynort Marcin Trybus, który również ufundował nagrody w postaci voucherów o wartości 6000 zł.

Nagrodą główną za pierwsze miejsce był voucher o wartości 3000 zł ufundowany przez Apart Hotel Termy Uniejów, która trafiła do zawodniczek z Olsztyna – Katarzyny Knapp i Małgorzaty Pieśko. W finale pokonały 2:0 Magdalenę Bogucką i Iwonę Kowalczyk (Bartoszyce, Ostróda). Panie za drugie miejsce otrzymały voucher o wartości 1500 zł ufundowany przez Spółkę Nowy Sztynort.
Nagrodę za trzecie miejsce odebrały Martyna Kramkowska (Olsztyn), Wiktoria Moczydłowska (Mrągowo) – voucher o wartości 1000 zł ufundowany przez Spółkę Nowy Sztynort. Mecz o trzecie miejsce nie został rozegrany, zawodniczki Magdalena Borkowska i Julia Gach odczuły trudy turnieju – upał, trzy tie breaki, wyczerpujący mecz półfinałowy 0:2 (20:22, 19:21), zrezygnowały z meczu, zajmując czwarte miejsce i voucher o wartości 500 zł również ufundowany przez Spółkę Nowy Sztynort.

Na zdjęciu poniżej drabinka i wyniki poszczególnych meczów:

Klasyfikacja końcowa:

1 – Katarzyna Knapp, Małgorzata Pieśko (Olsztyn)

2 – Magdalena Bogucka, Iwona Kowalczyk (Bartoszyce, Ostróda)

3 – Martyna Kramkowska, Wiktoria Moczydłowska (Olsztyn, Mrągowo)

4 – Julia Gach, Magdalena Borkowska (Olsztyn)


5-6. Wioletta Rapczyńska, Zuzanna Rapczyńska (Sejny); Paulina Grażul, Adriana Paszko (Bartoszyce)
7-8. Aleksandra Fota, Urszula Złotkowska (Bartoszyce); Karolina Glinka, Sylwia Skowrońska (Kętrzyn)
9. Katarzyna Duczek, Ewa Duczek (Kętrzyn)

Organizatorem zawodów był OSiR Węgorzewo oraz Nowy Sztynort Osada Wolności.
Sędziowie:
Edward Szudzich, Krzysztof Zalewski.
Pomoc Medyczna:
Marek Macewicz

Dziękujemy za możliwość przeprowadzenia zawodów oraz sprawną organizację Panu Marcinowi Trybusowi – Prezesowi, Michałowi Żakowi – Dyrektorowi ds administracji i inwestycji oraz pracownikom Nowego Sztynortu – OSiR Węgorzewo.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support