Zakończyła się XI edycja Węgorzewskiej Ligi Tenisa Ziemnego w grze podwójnej. Udział w zawodach wzięło sześć par:

  1. Rafał Buczek / Mateusz Trzasko
  2. Karol Maciejewski / Damian Marchlewicz
  3. Zbigniew Drozd / Mirosław Wiejak
  4. Zbigniew Wacławski / Marek Dzitowski
  5. Stanisław Woźniak / Marek Tereszczak
  6. Zbigniew Warchoł / Tadeusz Frajfeld
W pierwszej fazie rozgrywek ligi wszystkie pary zagrały systemem „każdy z każdym”
ParaBuczek   TrzaskoMaciejewski MarchlewiczDrozd WiejakWacławski DzitowskiWoźniak TereszczakWarchoł FrajfeldSety PunktyGemyMiejsce
Buczek TrzaskoX0:2
(2:6;4:6)
2:0
(6:2;6:3)
2:0
(6:1;6:3)
2:0
(6:2;7:6)
2:1(6-7;
6-2;6-3)
8:3 961-41II
Maciejewski Marchlewicz2:0
(6:2;6:4)
X2:0
(6:4;6:2)
2:0
(6:4; 6:2)
2:1(7-5;
1-6;6-4)
2:0
(7:6;6:2)
10:1 1063-41I
Drozd Wiejak0:2
(2:6;3:6)
0:2
(4:6;2:6)
X0:2
(4-6;3-6)
0:2
(1:6;5:7)
1:2(2-6;
7-5;4-6)
1:10 537-66VI
Wacławski Dzitowski0:2
(1:6;3:6)
0:2
(4:6;2:6)
2:0
(6:4;6:3)
X0:2
(3:6;3:6)
0:2
(2:6;5:7)
2:8 635-56V
Woźniak Tereszczak0:2
(2:6;6:7)
1:2(5:7;
6:1;4:6)
2:0
(6:1;7:5)
2:0
(6:3;6:3)
X2:0
(7:5;7:5)
7:4 862-49IIII
Warchoł Frajfeld1:2(7:6;
2:6;3:6)
0:2
(6:7;2:6)
2:1(6:2;
5:7;6:4)
2:0
(6:2;7:5)
0:2
(5:7;5:7)
X5:7 760-65IV
W drugiej fazie rozegrano finały według zajętego miejsca:
  • 1 – 2 w tabeli o pierwsze miejsce
  • 3 – 4 w tabeli o trzecie miejsce 
  • 5 – 6 w tabeli o piąte miejsce 
Mecz o V miejsce:

Zbigniew Drozd / Mirosław Wiejak – Zbigniew Wacławski / Marek Dzitowski 0:2 (3:6; 6:7)

Mecz o III miejsce:

Stanisław Woźniak / Marek Tereszczak – Zbigniew Warchoł / Tadeusz Frajfeld 1:2 (6:2; 6:7; 6:7)

Mecz o I miejsce:

Rafał Buczek / Mateusz Trzasko – Karol Maciejewski / Damian Marchlewicz 1:2 (6:3, 6:7, 5:7)

Klasyfikacja końcowa:
  1. Karol Maciejewski / Damian Marchlewicz
  2. Rafał Buczek / Mateusz Trzasko
  3. Zbigniew Warchoł / Tadeusz Frajfeld
  4. Stanisław Woźniak / Marek Tereszczak
  5. Zbigniew Wacławski / Marek Dzitowski
  6. Zbigniew Drozd / Mirosław Wiejak
Gratulujemy 🏆🏆🏆

Dodatkowe nagrody dla finalistów w postaci koszulek z cyklu „Węgorzewskie perełki architektury” ufundowała Fundacja Skarbiec Mazurski (Plac Wolności 7, Węgorzewo).

Finaliści ligi:

od lewej stoją: Damian Marchlewicz, Karol Maciejewski, Mateusz Trzasko, Rafał Buczek

0 CommentsZamknąć Komentarze

Zostaw komentarz