3 kwietnia 2022 roku w Hali Miejskiej OSiR Węgorzewo przy ulicy Pionierów 6 został rozegrany Wiosenny Integracyjny Turniej Boccia.
Rywalizowano w dwóch kategoriach: drużynowo i indywidualnie.
Zawody odbyły się na 8 boiskach.

W drużynówce najlepszą ekipą okazał się Harsz, który grał w składzie: Strumiłowski Stanisław, Borysiewicz Janina i Borysiewicz Krzysztof, drugie miejsce zajęła drużyna Leckiego Zespołu Sportowego z Giżycka (Jodko Maria; Mosakowska Alicja i Rechimbach Lilia), a trzecie: Uniwersytet Trzeciego Wieku z Giżycka (Opęchowska Barbara; Raczkowski Zygmunt i Smoleński Mieczysław).
Indywidualnie zawody wygrał Kamizelich Janusz (Kominki) z Węgorzewa.
Drugie miejsce zajęła Boncik Helana (UTW Giżycko).
Trzecie – Górski Roman (Harsz).
W rozgrywkach drużynowych wystąpiło 15 drużyn:
– 5 drużyn reprezentowało Gminę Węgorzewo: (dwie drużyny Uniwersytetu Trzeciego Wieku; Dom Pomocy Społecznej, Warsztat Terapii Zajęciowej z Olszewa i Kominki)
– 3 drużyny trenujące w LKS Amators Pozezdrze: (Harsz; Amators i Cierniaki)
– 2 drużyny z Giżycka: (Lecki Zespół Sportowy i Uniwersytet Trzeciego Wieku
– 2 drużyny wystawione przez Mazurskie Gospodarstwo Ekologiczne Barbary Niedziejko z Soldan: (Mazurska & Jagnięcina i Dobosze)
– oraz Ełcki Uniwersytet Trzeciego Wieku; Klub Seniora z Świętajna oraz Dom Pomocy Społecznej z Kowal Oleckich.

W rozgrywkach drużynowych rozegrano 51 meczów. Każdy mecz trwał 4 rundy.
W rozgrywkach indywidualnych uczestniczyło 18 osób. Nie było podziału ze względu na płeć. Mężczyźni i kobiety wspólnie rywalizowali ze sobą. W większości drużyny wystawiły do rozgrywek indywidualnej po jednej osobie. Wyjątkiem, były dwie osoby reprezentujące: Dom Pomocy Społecznej i Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy z Węgorzewa. W rozgrywkach indywidualnych rozegrano 81 meczów, a każde spotkanie trwało 2 rundy.
W Węgorzewskich zawodach rywalizowały w większości osoby niepełnosprawne i seniorzy. Najstarszym uczestnikiem był pan z rocznika 1939, a najmłodszym chłopiec 8 letni.
Startowały całe rodziny:
– drużyna Kominków, w drużynówce: córka, syn i ojciec przy wsparciu: mamy i babci
– drużyna Cierniaków: babcia, dziadek i indywidualnie syn (na wózku)
– drużyna Doboszy: dwie córki, ojciec i indywidualnie mama.
W dwóch Węgorzewskich drużynach Uniwersytetu trzeciego wieku, oprócz babć w zawodach indywidualnie startowali wnukowie.
Były także drużyny reprezentujące placówki i organizacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych: Dom Pomocy Społecznej z Węgorzewa i Kowal Oleckich; Warsztat Terapii Zajęciowej z Olszewa. Uczestniczyły również organizacje zajmujące się wspieraniem i aktywizacją osób starszych, czyli seniorów: Uniwersytet Trzeciego Wieku z Węgorzewa (dwie drużyny), Ełku i Giżycka; Klub Seniora z Świętajna oraz Lecki Zespół Sportowy z Giżycka.

Jak widać była pełna integracja osób niepełnosprawnych, zdrowych, starszych, młodszych, kobiet i mężczyzn. Rywalizowano w duchu wzajemnego szacunku i zasad „Fair-play”. Generalnie zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy i w ramach tego każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

Organizatorami Wiosennego Integracyjnego Turnieju Boccia był:
– Ośrodek Sportu i Rekreacji z Węgorzewa
– LKS Amators Pozezdrze.

Partnerzy Wiosennego Integracyjnego Turnieju Boccia w Węgorzewie:
– Gmina Węgorzewo
– Szpital Psychiatryczny SPZOZ w Węgorzewie , który realizuje wsparcie w ramach misji „Zdrowie Psychiczne najwyższym dobrem człowieka.”

Organizatorzy serdecznie dziękują sędziom za przeprowadzenie 132 meczów.
Oto oni:
Grzegorz Pykała; Stanisław Drabik; Ireneusz Kubiszyn; Anna Adamczyk; Zbigniew Piekarczyk; Henryko Bystrzycki; Roman Hubacz; Tomasz Burba i Stanisław Borysiewicz.

Galeria zdjęć z turnieju boccia dostępna na facebooku OSiR Węgorzewo – link:
https://www.facebook.com/wegorzewoosir/posts/pfbid0iDRZSjQfmVJaLvLZDPCrEj7rgcE4ur7AhVyHP3AxZs8wvkt21QgLQmmjG5HoUcdql

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support