Jesienne Święto Biegów

Jesienne Święto Biegów jest imprezą, która swoje początki datuje na 2011 rok, kiedy to nasz „eksportowy” biegacz Marek Makowski wraz z grupą zaprzyjaźnionych biegaczy zorganizował Półmaraton Mikołajkowy.

Od 2012 roku organizacją biegu zajmuje się Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie. W latach 2012-2013 bieg  prowadził  po ścieżce pieszo-rowerowej o nawierzchni szutrowej stanowiącej część  promenady wokół Węgorzewa. Biegacze pokonywali trzykrotnie tą samą trasę o długości 7 km.

Od 2014 roku bieg został przeniesiony do miejscowości Ogonki i odbywa się po ścieżce szutrowej, starym torowisku oraz po drogach leśnych Nadleśnictwa Borki. Uczestnicy Półmaratonu pokonywali dwie pętle o długości 10,5 km.

Od 2014 dodatkowo odbywa się na dystansie 4.5 km Marsz Niepodległości, w którym udział bierze ponad 150 osób.

Od 2015 do Jesiennego Święta Biegów został włączony bieg „BiegamBoLubięLasy” na dystansie 10 km, a od 2017 „Bieg Niepodległości” na 5 km .

W 2016 odbył się ostatni Półmaraton Niepodległości (VI).

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support