W sobotę 18 stycznia 2020 r. odbył się III Zimowy Turniej o Puchar Sympatyków Tenisa Ziemnego w grze podwójnej. Turniej rozegrano w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego w Węgorzewie. Głównym organizatorem imprezy był Paweł Kuna, który dodatkowo zadbał o doświetlenie hali tak, że warunki do gry w tenisa były znacznie lepsze niż przy zwykłym oświetleniu. Wszyscy zawodnicy odnieśli duży sukces towarzyski, ponieważ ideą spotkania w okresie, w którym zwykle w tenisa gra się znacznie mniej jest integracja środowiska sympatyków i pasjonatów tego sportu.

W grze bardzo dobrze zaprezentował się najmłodszy uczestnik zawodów Jasiek Kujawski, uczeń pierwszej klasy węgorzewskiego liceum. Nasz młody kolega uczył się grać na treningach tenisowych organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie. W sobotę grając w parze z Pawłem Kuną zajęli I miejsce w turnieju. Skład par po rozstawieniu najlepszych graczy był wynikiem losowania zawodników. Najstarszym zawodnikiem był siedemdziesięcioletni Zbigniew Warchoł, który w parze z Robertem Pietrzakiem zajął IV miejsce. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali oryginalne puchary, a wszyscy pozostali gracze pamiątkowe medale.

Wyniki zawodów.

Miejsce:

I. Paweł Kuna, Jasiek Kujawski

II. Paweł Wincławski, Tomasz Wróblewski

III. Rafał Buczek, Daniel Baran

IV. Zbigniew Warchoł, Robert Pietrzak

V. Stanisław Woźniak, Zbigniew Drozd

VI. Andrzej Kowalczyk, Mirosław Wiejak

VII. Marek Tereszczak, Zbigniew Wacławski

VIII. Łukasz Buraczek, Krzysztof Grąziewicz

IX. Karol Maciejewski, Henryk Bystrzycki

Gratulujemy organizatorom udanej imprezy sportowej!!!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support