10 lipca 2021 roku na boisku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Więckach w Gminie Budry został rozegrany I Turniej VII edycji Grand Prix Piłki Nożnej. W rozgrywkach udział wzięło 7 ekip. Grano drużynami sześcioosobowymi, na dwóch boiskach o wymiarach 50×35 metrów i bramkach 5×2 metra.

Turniej został rozegrany następująco. Najpierw odbyły się mecze eliminacyjne w grupach. Utworzono 2 grupy „A” – 4 drużyny i „B” – 3 drużyny.

W wyniku losowania do grupy „A” trafiły drużyny: X-Yachts Gołdap; Żubr Budry; Sami Swoi i Omet Srokowo. Natomiast do gruby „B”: Perełki; For Fun i Amators Pozezdrze.

Ubiegłoroczny Mistrz  – Borkowina nie skompletował składu i nie przystąpił do tegorocznych rozgrywek. Trzech zawodników byłego mistrza mogliśmy oglądać na tym turnieju w innej drużynie. Zostali „transferowani” do Perełek. W grupie „A” rozegrano 6 meczy, każdy mecz trwał 1 połowę – 12 minut. W grupie „B” rozegrano, tylko 3 mecze i tu mecze trwały 2 połowy po 9 minut.

Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów.  Odbyły się dwa mecze półfinałowe. Następnie rozegrany został mecz o V miejsce (drużyny z 3 miejsc z Grupy „A” i „B”. Przegrani meczy półfinałowych rozegrali mecz o III miejsce, a zwycięzcy mecz o I miejsce.

Turniej w Więckach wygrał – For Fun, ubiegłoroczny wicemistrz VI Grand Prix. Choć po meczach eliminacyjnych na to się nie zanosiło. Pierwszy mecz w grupie przegrał z Amatorsem Pozezdrze 0:2, drugi wygrał z Perełkami 4:3. Z grupy do półfinału wyszedł z drugiego miejsca. W półfinale spotkał się z faworyzowanym Ometem Srokowo. Srokowianie przez cały mecz przeważali, mając kilkanaście sytuacji bramkowych. Jedna akcja For Funa pod bramką Ometu i instynkt strzelecki Łukasza Tkacza dał zwycięstwo i awans do finału. W finale doszło do drugiego meczu w tym dniu pomiędzy For Funem, a Amatorsem Pozezdrze. W grupie górą byli pozezdrzanie, ale w meczu decydującym o wygraniu całego turnieju lepszy się okazał For Fun. Po bramkach Damiana Wysockiego i najlepszego zawodnika turnieju Łukasz Tkacza wygrał z Amatorsem 2:0.

Po zakończeniu rozgrywek sportowych trzy najlepsze drużyny i najlepszy zawodnik otrzymali z rąk p. Elżbiety Iwony Rapita Radnej Powiatu Węgorzewskiego pamiątkowe puchary.

X-Yachts Gołdap – Żubr Budry 3:2
Bramki: Dawid Sidorowicz, Kacper Walendykiewicz i Michał Rydzewski //  Mateusz Baluta i samobójcza

Perełki – For Fun 3:4
Bramki: Radosław Zienda, Krystian Denes i Piotr Żebrowski  //  Łukasz Tkacz x 2, Damian Wysocki i Konrad Balcerzak

X-Yachts Gołdap – Perełki  2:5
Bramki: Mateusz Pojawis i Kacper Walendykiewicz  //  Radosław Zienda, Kamil Podziewski, Karol Okonkowski, Mateusz Piniaga i Piotr Żebrowski

Wyróżnienie indywidualne:

Najlepszy zawodnik – Łukasz Tkacz (For Fun)

Strzelcy bramek:

4 bramki: Łukasz Tkacz (For Fun) i Mateusz Markiewicz (Amators)

2 bramki: Adam Gryczka (Omet Srokowo); Żebrowski Piotr i Radosław Zienda (Perełki); Damian Wysocki (For Fun) i Kacper Walendykiewicz (X-Yachts Gołdap)

1 bramka: Konrad Balcerzak (For Fun); Łukasz Denes i Kamil Zajnowski (Amators); Michał Kowalski, Krzysztof Mazuro i Patryk Potyra (Omet Srokowo);Dawid Potoczny (Sami Swoi); Kamil Podziewski, Karol Okonkowski, Krystian Denes  i Mateusz Piniaga (Perełki); Dawid Sidorowicz, Mateusz Pojawis i Michał Rydzewski (X-Yachts Gołdap); Mateusz Baluta (Żubr Budry)

Głównym organizatorem Grand Prix Piłki Nożnej jest LKS Amators Pozezdrze oraz współorganizatorem Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie.

Grand Prix w Piłce Nożnej  wsparł  finansowo Powiat Węgorzewski, udzielając dotacji w konkursie ofert na rok 2021.

Boiska w Wieckach zostały przygotowane przez wolontariuszy z drużyn Żubra Budry i Amatorsa Pozezdrze. Dziękujemy!!!

I zapraszamy na II Turniej do Pozezdrza, który się odbędzie 7 sierpnia 2021 na terenie Gminy Pozezdrze.