10 lipca 2021 roku na boisku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Więckach w Gminie Budry został rozegrany I Turniej VII edycji Grand Prix Piłki Nożnej. W rozgrywkach udział wzięło 7 ekip. Grano drużynami sześcioosobowymi, na dwóch boiskach o wymiarach 50×35 metrów i bramkach 5×2 metra.

Turniej został rozegrany następująco. Najpierw odbyły się mecze eliminacyjne w grupach. Utworzono 2 grupy „A” – 4 drużyny i „B” – 3 drużyny.

W wyniku losowania do grupy „A” trafiły drużyny: X-Yachts Gołdap; Żubr Budry; Sami Swoi i Omet Srokowo. Natomiast do gruby „B”: Perełki; For Fun i Amators Pozezdrze.

Ubiegłoroczny Mistrz  – Borkowina nie skompletował składu i nie przystąpił do tegorocznych rozgrywek. Trzech zawodników byłego mistrza mogliśmy oglądać na tym turnieju w innej drużynie. Zostali „transferowani” do Perełek. W grupie „A” rozegrano 6 meczy, każdy mecz trwał 1 połowę – 12 minut. W grupie „B” rozegrano, tylko 3 mecze i tu mecze trwały 2 połowy po 9 minut.

Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów.  Odbyły się dwa mecze półfinałowe. Następnie rozegrany został mecz o V miejsce (drużyny z 3 miejsc z Grupy „A” i „B”. Przegrani meczy półfinałowych rozegrali mecz o III miejsce, a zwycięzcy mecz o I miejsce.

Turniej w Więckach wygrał – For Fun, ubiegłoroczny wicemistrz VI Grand Prix. Choć po meczach eliminacyjnych na to się nie zanosiło. Pierwszy mecz w grupie przegrał z Amatorsem Pozezdrze 0:2, drugi wygrał z Perełkami 4:3. Z grupy do półfinału wyszedł z drugiego miejsca. W półfinale spotkał się z faworyzowanym Ometem Srokowo. Srokowianie przez cały mecz przeważali, mając kilkanaście sytuacji bramkowych. Jedna akcja For Funa pod bramką Ometu i instynkt strzelecki Łukasza Tkacza dał zwycięstwo i awans do finału. W finale doszło do drugiego meczu w tym dniu pomiędzy For Funem, a Amatorsem Pozezdrze. W grupie górą byli pozezdrzanie, ale w meczu decydującym o wygraniu całego turnieju lepszy się okazał For Fun. Po bramkach Damiana Wysockiego i najlepszego zawodnika turnieju Łukasz Tkacza wygrał z Amatorsem 2:0.

Po zakończeniu rozgrywek sportowych trzy najlepsze drużyny i najlepszy zawodnik otrzymali z rąk p. Elżbiety Iwony Rapita Radnej Powiatu Węgorzewskiego pamiątkowe puchary.

X-Yachts Gołdap – Żubr Budry 3:2
Bramki: Dawid Sidorowicz, Kacper Walendykiewicz i Michał Rydzewski //  Mateusz Baluta i samobójcza

Perełki – For Fun 3:4
Bramki: Radosław Zienda, Krystian Denes i Piotr Żebrowski  //  Łukasz Tkacz x 2, Damian Wysocki i Konrad Balcerzak

X-Yachts Gołdap – Perełki  2:5
Bramki: Mateusz Pojawis i Kacper Walendykiewicz  //  Radosław Zienda, Kamil Podziewski, Karol Okonkowski, Mateusz Piniaga i Piotr Żebrowski

Wyróżnienie indywidualne:

Najlepszy zawodnik – Łukasz Tkacz (For Fun)

Strzelcy bramek:

4 bramki: Łukasz Tkacz (For Fun) i Mateusz Markiewicz (Amators)

2 bramki: Adam Gryczka (Omet Srokowo); Żebrowski Piotr i Radosław Zienda (Perełki); Damian Wysocki (For Fun) i Kacper Walendykiewicz (X-Yachts Gołdap)

1 bramka: Konrad Balcerzak (For Fun); Łukasz Denes i Kamil Zajnowski (Amators); Michał Kowalski, Krzysztof Mazuro i Patryk Potyra (Omet Srokowo);Dawid Potoczny (Sami Swoi); Kamil Podziewski, Karol Okonkowski, Krystian Denes  i Mateusz Piniaga (Perełki); Dawid Sidorowicz, Mateusz Pojawis i Michał Rydzewski (X-Yachts Gołdap); Mateusz Baluta (Żubr Budry)

Głównym organizatorem Grand Prix Piłki Nożnej jest LKS Amators Pozezdrze oraz współorganizatorem Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie.

Grand Prix w Piłce Nożnej  wsparł  finansowo Powiat Węgorzewski, udzielając dotacji w konkursie ofert na rok 2021.

Boiska w Wieckach zostały przygotowane przez wolontariuszy z drużyn Żubra Budry i Amatorsa Pozezdrze. Dziękujemy!!!

I zapraszamy na II Turniej do Pozezdrza, który się odbędzie 7 sierpnia 2021 na terenie Gminy Pozezdrze.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support