źródło: https://siatkakoszalek.klubowo24.pl/

Siatkarze naszego klubu (przyp. OSiR – UKS Koszałek Opałek Węgorzewo) rozegrali swoje pierwsze mecze w Lidze Wojewódzkiej Młodzików na wyjeździe w Elblągu z drużyną IKS Atak Elbląg (mecz i rewanż, do dwóch setów wygranych). W tych spotkaniach nasza drużyna nie była faworytem, przeciwnicy, to głownie zawodnicy z rocznika 2006, nasz zespół to 2007 i 2008. 

Pierwsze spotkanie: otwarcie pierwszego seta było bardzo udane, objęliśmy prowadzenie i mieliśmy nawet przewagę pięciu punktów, niestety nie wystarczyło to na zwycięstwo i ulegliśmy starszym i bardziej doświadczonym zawodnikom z Elbląga 20:25. Drugi set to dominacja mocniejszych fizycznie przeciwników, szczególnie w elemencie zagrywki, którą rozbili naszą drużynę, set przegrany do 9. Całe spotkanie 0:2.

Mecz rewanżowy: to całkiem inna odsłona, chłopcy momentami grali jak równy z równym, niestety, sporo błędów własnych, zwłaszcza w drugich partiach setów, nie pozwoliły osiągnąć sukcesu. Mecz przegrany 0:2 (18:25; 17:25).

Mimo przegranych spotkań z IKS Atak wyjazd należy uznać za udany, zdobyliśmy cenne doświadczenia, których nam brakuje, nawiązywaliśmy walkę z przeciwnikiem starszym, mocniejszym fizycznie i bardziej doświadczonym.

Następne mecze rozegramy 15 listopada 2020 roku w Hali Miejskiej OSiR Węgorzewo z KS Kurianvolley Absolwent Olsztyn, bez udziału publiczności (ze względu na obecną sytuację w kraju mecze mogą nie odbyć się lub będą rozegrane z inną drużyną, być może na wyjeździe). Postaramy się przeprowadzić transmisję online (tak jak zrobiliśmy to w Elblągu – podziękowania dla OSiR Węgorzewo oraz panu Kamilowi Hałuszce, za udostępnienie sprzętu oraz obsługę).

Skład Koszałka w Elblągu:

Krzysztof Bacewicz, Michał Bagiński, Antoni Balewicz, Kacper Butrym, Filip Grzesiak, Szymon Olechnowicz, Kacper Sierakowski, Olaf Szarmacher, trener Dariusz Balewicz.

0 CommentsZamknąć Komentarze

Zostaw komentarz

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support