8 sierpnia 2021 roku na boiskach w Pozezdrzu przy ulicy Węgorzewskiej 5 został rozegrany II Turniej VII edycji Grand Prix Piłki Nożnej. W rozgrywkach udział wzięło 7 ekip. Grano drużynami sześcioosobowymi, na dwóch boiskach o wymiarach 58×28 metrów i bramkach 5×2 metra.

Turniej został rozegrany na podobnych zasadach, tak jak I w Więckach (10 lipca 2021). Najpierw odbyły się mecze eliminacyjne w grupach. Utworzono 2 grupy „A” – 4 drużyny i „B” – 3 drużyny (zgodnie z ppkt 3, V pkt. Regulaminu rozgrywek)

Do grupy „A” trafiły drużyny: For Funa; Sami Swoi Perełek i Grafa. Natomiast do gruby „B”: Amators Pozezdrze, Omet Srokowo i X-Yachts Gołdap.

W grupie „A” rozegrano 6 meczy, każdy mecz trwał 1 połowę – 13 minut. W grupie „B” rozegrano, tylko 3 mecze i tu mecze trwały 2 połowy po 10 minut.

Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów.  Odbyły się dwa mecze półfinałowe. Następnie rozegrany został mecz o V miejsce (drużyny z 3 miejsc z Grupy „A” i „B”. Przegrani meczy półfinałowych rozegrali mecz o III miejsce, a zwycięzcy mecz o I miejsce.

Turniej w Pozezdrzu wygrał – gospodarz Amators, który w finale wygrał z For Funem 3:2. Trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy ze Srokowa, którzy pokonali 3:1 Samych Swoich. Piąte miejsce zajął Graf, pokonał także 3:1 X-Yacht Gołdap.

Po zakończeniu rozgrywek sportowych trzy najlepsze drużyny i najlepszy zawodnik otrzymali z rąk p. Bohdana Mohyły Wójta Gminy Pozezdrze pamiątkowe puchary.

Bramki: Ordowski Damian x 2 i Wysocki Damian //  Drozd Łukasz i Klisko Maciej
Żółta kartka: Kodeniec Paweł (Sami Swoi)

Graf – Perełki 3:2
Bramki: Gwiazdowski Arkadiusz, Pawlik Piotr i Siedzik Paweł  // Poziewski Kamil i Pik Mateusz

Amators Pozezdrze – Omet Srokowo 3:1
Bramki: Mateusz Markiewicz, Bystrzycki Sebastian i Kornacki Arkadiusz  //  Kramek Kacper

Omet Srokowo – X-Yachts Gołdap 1:0
Bramka: Kowalski Michał
Żółta kartka: Bogdan Marcin (X-Yachts Gołdap)

X-Yachts Gołdap – Amators Pozezdrze 1:3
Bramki: Pojawis Mateusz  //  Bystrzycki Sebastian, Rucki Tomasz i Kopański Dawid

Bramka: Wysocki Damian x 3  //  Potyra Patryk x 2 i Herbaczewski Wiktor
Żółta kartka: Kowalski Michał (Omet Srokowo)

Amators Pozezdrze – Sami Swoi 0:0 karne 2:1

Mecze o miejsca:

Mecz o V:

X-Yachts Gołdap – Graf  1:3
Bramki: Rydzewski Michał  //  Gwiazdowski Arkadiusz, Kamiński Kacper i Makarzec Michał

Mecz o III:

Omet Srokowo – Sami Swoi  3:1
Bramki: Putkowski Jakub, Kramek Kacper i Herbaczewski Wiktor  //  Zdobych Adrian

Mecz o I:

For Fun – Amators Pozezdrze  2:3
Bramki: Podbereźny Alan x 2  //  Markiewicz Mateusz x 2 i Rucki Tomasz

Ostateczna kolejność II Turnieju VII edycji Grand Prix Piłki Nożnej w Pozezdrzu:

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy zawodnik turnieju – Rucki Tomasz (Amators Pozezdrze)
Najlepszy zawodnik  z terenu Gminy Pozezdrze – Kacper Zalewski (Amators) nagroda ufundowana przez Urząd Gminy Pozezdrze

OSTATECZNA KOLEJNOŚĆ DRUŻYN PO II TURNIEJU VII EDYCJI GRAND PRIX  PIŁKI NOŻNEJ W POZEZDRZU

MiejsceDrużynaI TURNIEJ (Pkt.)II TURNIE (Pkt.)RAZEM (Pkt.)
8ŻUBR BUDRY88

Podział na grupy w III(ostatnim) Turnieju, który zostanie rozegrany 22 sierpnia 2021 na boiskach stadionu Miejskiego w Węgorzewie (w przypadku udziału tych drużyn w rozgrywkach):

5 bramek: Łukasz Tkacz (For Fun)

3 bramki: Patryk Potyra (Omet Srokowo); Adrian Zdobych (Sami Swoi) i Arkadiusz Gwiazdowski (Graf)

2 bramki: Tomasz Rucki i Sebastian Bystrzycki (Amators); Damian Ordowski i Alan Podbereźny (For Fun),  Adam Gryczka, Michał Kowalski, Kacper Kramek i Wiktor Herbaczewski (Omet Srokowo); Żebrowski Piotr i Radosław Zienda (Perełki) i Kacper Walendykiewicz, Mateusz Pojawis i Michał Rydzewski (X-Yachts Gołdap); Krystian Denes  i Mateusz Pik i Kamil Poziewski (Perełki)

1 bramka: Konrad Balcerzak (For Fun); Arkadiusz Kornacki, Dawid Kopański, Łukasz Denes i Kamil Zajnowski (Amators); Michał Kowalski, Krzysztof Mazuro i Jakub Putkowski (Omet Srokowo); Dawid Potoczny, Maciej Klisko, Łukasz Drozd i Przemysław Klimko (Sami Swoi);  Karol Okonkowski  i Mateusz Piniaga (Perełki); Dawid Sidorowicz (X-Yachts Gołdap); Mateusz Baluta (Żubr Budry); Piotr Pawlik, Paweł Siedzik, Kacper Kamiński i Michał Makarzec (Graf)

Głównym organizatorem Grand Prix Piłki Nożnej jest LKS Amators Pozezdrze oraz współorganizatorem Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie.

Grand Prix w Piłce Nożnej  wsparł  finansowo Powiat Węgorzewski, udzielając dotacji w konkursie ofert na rok 2021.

Boiska w Pozezdrzu zostały przygotowane przez wolontariuszy z drużyny Amatorsa Pozezdrze. Dziękujemy!!!

I zapraszamy na III (ostatni) Turniej do Węgorzewa, który się odbędzie 22 sierpnia 2021 na boiskach stadionu Miejskiego w Węgorzewie.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support