8 sierpnia 2021 roku na boiskach w Pozezdrzu przy ulicy Węgorzewskiej 5 został rozegrany II Turniej VII edycji Grand Prix Piłki Nożnej. W rozgrywkach udział wzięło 7 ekip. Grano drużynami sześcioosobowymi, na dwóch boiskach o wymiarach 58×28 metrów i bramkach 5×2 metra.

Turniej został rozegrany na podobnych zasadach, tak jak I w Więckach (10 lipca 2021). Najpierw odbyły się mecze eliminacyjne w grupach. Utworzono 2 grupy „A” – 4 drużyny i „B” – 3 drużyny (zgodnie z ppkt 3, V pkt. Regulaminu rozgrywek)

Do grupy „A” trafiły drużyny: For Funa; Sami Swoi Perełek i Grafa. Natomiast do gruby „B”: Amators Pozezdrze, Omet Srokowo i X-Yachts Gołdap.

W grupie „A” rozegrano 6 meczy, każdy mecz trwał 1 połowę – 13 minut. W grupie „B” rozegrano, tylko 3 mecze i tu mecze trwały 2 połowy po 10 minut.

Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów.  Odbyły się dwa mecze półfinałowe. Następnie rozegrany został mecz o V miejsce (drużyny z 3 miejsc z Grupy „A” i „B”. Przegrani meczy półfinałowych rozegrali mecz o III miejsce, a zwycięzcy mecz o I miejsce.

Turniej w Pozezdrzu wygrał – gospodarz Amators, który w finale wygrał z For Funem 3:2. Trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy ze Srokowa, którzy pokonali 3:1 Samych Swoich. Piąte miejsce zajął Graf, pokonał także 3:1 X-Yacht Gołdap.

Po zakończeniu rozgrywek sportowych trzy najlepsze drużyny i najlepszy zawodnik otrzymali z rąk p. Bohdana Mohyły Wójta Gminy Pozezdrze pamiątkowe puchary.

Bramki: Ordowski Damian x 2 i Wysocki Damian //  Drozd Łukasz i Klisko Maciej
Żółta kartka: Kodeniec Paweł (Sami Swoi)

Graf – Perełki 3:2
Bramki: Gwiazdowski Arkadiusz, Pawlik Piotr i Siedzik Paweł  // Poziewski Kamil i Pik Mateusz

Amators Pozezdrze – Omet Srokowo 3:1
Bramki: Mateusz Markiewicz, Bystrzycki Sebastian i Kornacki Arkadiusz  //  Kramek Kacper

Omet Srokowo – X-Yachts Gołdap 1:0
Bramka: Kowalski Michał
Żółta kartka: Bogdan Marcin (X-Yachts Gołdap)

X-Yachts Gołdap – Amators Pozezdrze 1:3
Bramki: Pojawis Mateusz  //  Bystrzycki Sebastian, Rucki Tomasz i Kopański Dawid

Bramka: Wysocki Damian x 3  //  Potyra Patryk x 2 i Herbaczewski Wiktor
Żółta kartka: Kowalski Michał (Omet Srokowo)

Amators Pozezdrze – Sami Swoi 0:0 karne 2:1

Mecze o miejsca:

Mecz o V:

X-Yachts Gołdap – Graf  1:3
Bramki: Rydzewski Michał  //  Gwiazdowski Arkadiusz, Kamiński Kacper i Makarzec Michał

Mecz o III:

Omet Srokowo – Sami Swoi  3:1
Bramki: Putkowski Jakub, Kramek Kacper i Herbaczewski Wiktor  //  Zdobych Adrian

Mecz o I:

For Fun – Amators Pozezdrze  2:3
Bramki: Podbereźny Alan x 2  //  Markiewicz Mateusz x 2 i Rucki Tomasz

Ostateczna kolejność II Turnieju VII edycji Grand Prix Piłki Nożnej w Pozezdrzu:

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy zawodnik turnieju – Rucki Tomasz (Amators Pozezdrze)
Najlepszy zawodnik  z terenu Gminy Pozezdrze – Kacper Zalewski (Amators) nagroda ufundowana przez Urząd Gminy Pozezdrze

OSTATECZNA KOLEJNOŚĆ DRUŻYN PO II TURNIEJU VII EDYCJI GRAND PRIX  PIŁKI NOŻNEJ W POZEZDRZU

MiejsceDrużynaI TURNIEJ (Pkt.)II TURNIE (Pkt.)RAZEM (Pkt.)
8ŻUBR BUDRY88

Podział na grupy w III(ostatnim) Turnieju, który zostanie rozegrany 22 sierpnia 2021 na boiskach stadionu Miejskiego w Węgorzewie (w przypadku udziału tych drużyn w rozgrywkach):

5 bramek: Łukasz Tkacz (For Fun)

3 bramki: Patryk Potyra (Omet Srokowo); Adrian Zdobych (Sami Swoi) i Arkadiusz Gwiazdowski (Graf)

2 bramki: Tomasz Rucki i Sebastian Bystrzycki (Amators); Damian Ordowski i Alan Podbereźny (For Fun),  Adam Gryczka, Michał Kowalski, Kacper Kramek i Wiktor Herbaczewski (Omet Srokowo); Żebrowski Piotr i Radosław Zienda (Perełki) i Kacper Walendykiewicz, Mateusz Pojawis i Michał Rydzewski (X-Yachts Gołdap); Krystian Denes  i Mateusz Pik i Kamil Poziewski (Perełki)

1 bramka: Konrad Balcerzak (For Fun); Arkadiusz Kornacki, Dawid Kopański, Łukasz Denes i Kamil Zajnowski (Amators); Michał Kowalski, Krzysztof Mazuro i Jakub Putkowski (Omet Srokowo); Dawid Potoczny, Maciej Klisko, Łukasz Drozd i Przemysław Klimko (Sami Swoi);  Karol Okonkowski  i Mateusz Piniaga (Perełki); Dawid Sidorowicz (X-Yachts Gołdap); Mateusz Baluta (Żubr Budry); Piotr Pawlik, Paweł Siedzik, Kacper Kamiński i Michał Makarzec (Graf)

Głównym organizatorem Grand Prix Piłki Nożnej jest LKS Amators Pozezdrze oraz współorganizatorem Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie.

Grand Prix w Piłce Nożnej  wsparł  finansowo Powiat Węgorzewski, udzielając dotacji w konkursie ofert na rok 2021.

Boiska w Pozezdrzu zostały przygotowane przez wolontariuszy z drużyny Amatorsa Pozezdrze. Dziękujemy!!!

I zapraszamy na III (ostatni) Turniej do Węgorzewa, który się odbędzie 22 sierpnia 2021 na boiskach stadionu Miejskiego w Węgorzewie.