25 lipca 2020 roku na boisku ze sztuczną trawą w Pozezdrzu został rozegrany Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa LKS Amators Pozezdrze. W rozgrywkach udział wzięły cztery drużyny: Perełki; Four Fun; Giżycko i Amators Pozezdrze. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”, mecze trwały 2 połowy po 12 minut, rozegrano 6 meczy.

Poziom turnieju był bardzo wyrównany, każda drużyna mogła wygrać ten turniej. Rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero w ostatnim meczu pomiędzy ekipami: Perełek i Amatorsa. Perełki przed ostatnim meczem miały na koncie 6 pkt. po dwóch zwycięstwach z Giżyckiem 5:3 i z Four Fanem 5:2. Amators natomiast miał tylko 3 pkt. W pierwszym meczu przegrał z Four Fanem 3:4, a w drugim ograł Giżycko 3:2. W decydującym meczu dla Perełek wystarczał remis by wygrać cały turniej. Zawodnicy Amatorsa ostatni mecz zagrali po mistrzowsku, już w pierwszej akcji strzelili pierwszą bramkę. Później jednak Perełki doprowadziły do wyrównania, ale już więcej nic nie mogli strzelić. Mieli kilkanaście sytuacji stuprocentowych, z rzutem karnym, ale w bramce Amatorsa Mateusz Rudaś wszystko bronił. Ostateczne słowo należało do Amatorsa, który wygrał 4:1 i mógł się cieszyć z kolejnego już wygrania turnieju piłkarskiego w 2020 roku.

Wyniki Turnieju:

1 miejsce: Amators Pozezdrze

2 miejsce: Perełki

3 miejsce: Giżycko

4 miejsce: Four Fun

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy strzelec – Ordowski Damian – 9 bramek (Four Fun)

Najlepszy bramkarz – Rudaś Mateusz (Amators Pozezdrze)

Najlepszy zawodnik – Denes Krystian (Perełki)

Organizatorami turnieju byli: stowarzyszenie Amators Pozezdrze; OSiR Węgorzewo i Gmina Pozezdrze.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support