Rozgrywki ligi rozgrywane były na kortach tenisowych przy ul. Bema 12 w Węgorzewie od maja do czerwca 2022 roku.

Pogoda nie rozpieszczała tenisistów, częste deszcze uniemożliwiały rozegranie pojedynków w terminie. Ostatecznie udało się zakończyć ligę (wyłonić zwycięzców).

W kategorii Open do ligi zgłosiło się 11 zawodników:

– Marek Tereszczak
– Zbigniew Drozd
– Stanisław Woźniak
– Maciej Kujawski
– Adrian Vittek
– Karol Maciejewski
– Aleksander Kozłowski
– Kacper Sulewski
– Mateusz Rodziewicz
– Przemysław Faj
– Rafał Buczek

Dodatkowo w rozgrywkach przeprowadzona została klasyfikacja wiekowa w kategorii +45 wśród osób biorących udział w lidze węgorzewskiej.

Niestety, z różnych przyczyn trzech tenisistów zrezygnowało z gier podczas trwania ligi : M. Rodziewicz, R. Buczek, P. Faj.

Panowie w pierwszej fazie ligi zagrali systemem „każdy z każdym”, w drugiej fazie najlepszych czterech zawodników walczyło o podium.

Klasyfikacja końcowa po pierwszej fazie rozgrywek (każdy z każdym):

1 – Adrian Vittek – 18 pkt. (9 meczów rozegranych), 18:1
2 – Stanisław Woźniak – 16 pkt. (9 meczów rozegranych), 14:4
3 – Karol Maciejewski – 15 pkt. (9 meczów rozegranych), 13:7
4 – Aleksander Kozłowski – 14 pkt. (9 meczów rozegranych), 14:5
5 – Kacper Sulewski – 14 pkt. (9 meczów rozegranych), 12:8
6 – Zbigniew Drozd – 14 pkt. (9 meczów rozegranych), 10:9
7 – Marek Tereszczak – 12 pkt. (9 meczów rozegranych), 7:12
8 – Maciej Kujawski – 11 pkt. (9 meczów rozegranych), 4:14

O najwyższe podium zmierzyli się Adrian Vittek i Stanisław Woźniak.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Vittka 2:0 (6:2; 6:1), natomiast o najniższe podium walczył Karol Maciejewski z Aleksandrem Kozłowskim – mecz zakończył się zwycięstwem Maciejewskiego 2:0 (6:2; 6:0).

Pierwsza trójka XII edycji Węgorzewskiej Ligi Tenisa Ziemnego w Grze Pojedynczej w kategorii Open:

1- Adrain Viitek

Adrian Vittek 1 miejsce
Zwycięzca Open – Adrian Vittek

2 – Stanisław Woźniak
3 – Karol Maciejewski

Pozostałe miejsca:
4- Aleksander Kozłowski
5 – Kacper Sulewski
6 – Zbigniew Drozd
7 – Marek Tereszczak
8 – Maciej Kujawski
(miejsca 5-8 ustalono na podstawie wyników po pierwszej fazie rozgrywek)

Kategoria +45 – klasyfikacja końcowa ustalona została na podstawie miejsc zajętych w pierwszej fazie w kategorii Open:

1 – Stanisław Woźniak

Stanisław Woźniak
Zwycięzca +45 Stanisław Woźniak

2 – Zbigniew Drozd
3 – Marek Tereszczak

Gratulujemy 🙂

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support