O projekcie:

Wydarzenie “Wpław po Rekord 2021” to przeprawa pływacka mająca na celu pobicie  rekordu świata w pływaniu długodystansowym na wodzie stojącej w kategorii “The Longest Lake Swim”. Kategoria ta uznawana jest przez międzynarodowe organizacje pływania na wodach otwartych – Marathon Swimmers Federation i World Open Water Swimming Association. Aby rekord został zaakceptowany dozwolone jest wyłącznie posiadanie czepka, okularów i kąpielówek, a pływak przez całą czas trwania próby (szacowany na 72h) nie może wyjść z wody ani stanąć na dnie.
            Celem jest przepłynięcie ponad 170 km szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich.

O pływaku:

Krzysztof Gajewski – Rekordzista Świata w pływaniu 48-godzinnym i Rekordzista Europy w pływaniu długodystansowym na wodzie stojącej w kategorii “The Longest Lake Swim” (Rekord Europy ustanowiony w 2019 roku podczas pierwszej próby pokonania Wielkich Jezior Mazurskich). W roku 2021, po dwóch latach przygotowań pływak wraca na Mazury z chęcią ponownej próby pobicia Rekordu Świata w kategorii “The Longest Lake Swim”.

Przewidywany harmonogram:
            Przeprawa rozpocznie się  16 sierpnia około godziny 05:00, koniec planowany jest na 19 sierpnia godzinę 05:00. Niestety dokładna godzina zakończenia nie jest możliwa do przewidzenia ze względu na długość przeprawy i czas jej trwania (około 72h).
            Start i Meta odbędzie się z północnego krańca jeziora Mamry na plaży publicznej przy drodze DW650 (na Plaży w Trygorcie przy wiadukcie). Nawrót trasy wyznaczony jest na jeziorze Śniardwy przy moście kolejowym w Okartowie.

Przez Kanał Łuczański będziemy przepływać 16 sierpnia około godziny 13.00 -13:30. Na wysokości Mikołajek znajdziemy się we wtorek w godzinach nocnych około 03:00. Nawrót na jeziorze Śniardwy przewidujemy na 14:00 przy moście kolejowym w Okartowie.
W drodze powrotnej w Mikołajkach będziemy w środę około godziny 03:00 lub wczesnym ranem. Na wysokości Giżycka znajdziemy się około godziny 18:00 w środę.
Zaznaczamy, że wszystkie godziny są szacowane i mogą ulec zmianie.
            Serdecznie zapraszamy do przyjścia na start i metę oraz zachęcamy do dopingowania na trasie Krzysztofowi Gajewskiemu podczas zmagań w walce o Rekord Świata.

Przeprawę będzie można śledzić na kanałach społecznościowych:

facebook: Krzysztof Gajewski #pływaniebezpiany
https://www.facebook.com/plywaniebezpiany
instagram: krzysztofgajewski_swimmer
https://www.instagram.com/krzysztofgajewski_swimmer/

Będziemy zamieszczać tam bieżące informacje na temat przeprawy. Udostępnimy również link do trasy, gdzie na bieżąco będzie można obserwować aktualną lokalizację pływaka na trasie Wielkich Jezior Mazurskich.

Mamy nadzieję, że zobaczymy się na trasie!
Dziękujemy!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support