10 osób ukończyło kurs: instruktora dyscypliny sporu i sędziego – Boccia

W dniach 4-5 grudnia 2021 roku w Hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka odbyło się szkolenie zorganizowane przez Biuro Usług Sportowo-Handlowych „BUSH” z Gdańska. Szkolenie przeprowadzili: Krzysztof Englander i Zbigniew Piekarczyk. Uczestnicy warsztatów zostali zapoznani z obowiązującymi przepisami BISFed 2018-v.3 (Boccia International Sports Federiaton). Zostały przeprowadzone zajęcia teoretyczne z przepisów. Kursanci zostali zapoznani ze sprzętem (różne rodzaje bill i sprzętem wspomagającym). Uczestnicy w praktyce sami wyklejali boiska do gry, uczyli się techniki rzutów, zostali zapoznani z zasadami i taktyką gry oraz sami sobie sędziowali swoje spotkania. Na koniec zajęć kursanci swoją wiedzę sprawdzili pisząc test. Prowadzący szkolenie po sprawdzeniu formularzy, wszystkim 10 osobom zaliczyli test wiedzy o Bocci. Następnie wydali książeczki instruktorskie, bądź sędziowskie.  Kurs instruktora sportu – Boccia ukończyło 6 osób, a uprawnienia sędziowskie zdobyło 8 osób. Należy nadmienić, że w szkoleniu uczestniczyli tylko mieszkańcy naszego Powiatu Węgorzewskiego.

Mamy już pierwszych instruktorów z Domu Pomocy Społecznej i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Możemy na terenie Węgorzewa propagować Boccię w różnej formie. Boccia jest to sport dla każdego (sprawnego i niepełnosprawnego) i w każdym wieku można go uprawiać. I co najważniejsze, zasady gry są bardzo proste. Należy rzucić swoją bilę (czerwoną lub niebieską) jak najbliżej Jacka (bili białej).

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie wyszedł temu sportowi na przeciw – trwa Węgorzewska Integracyjna Liga Boccia. Jest rozgrywana w niedziele w godzinach od 12:00 do 15:00 w Hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 (wejście od ulicy Kraszewskiego). Można przyjść zobaczyć, samemu porzucać bilami. Tylko proszę mieć obuwie sportowe na zmianę by móc wejść na parkiet hali sportowej. Zapraszamy!!!