10 osób ukończyło kurs: instruktora dyscypliny sporu i sędziego – Boccia

W dniach 4-5 grudnia 2021 roku w Hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka odbyło się szkolenie zorganizowane przez Biuro Usług Sportowo-Handlowych „BUSH” z Gdańska. Szkolenie przeprowadzili: Krzysztof Englander i Zbigniew Piekarczyk. Uczestnicy warsztatów zostali zapoznani z obowiązującymi przepisami BISFed 2018-v.3 (Boccia International Sports Federiaton). Zostały przeprowadzone zajęcia teoretyczne z przepisów. Kursanci zostali zapoznani ze sprzętem (różne rodzaje bill i sprzętem wspomagającym). Uczestnicy w praktyce sami wyklejali boiska do gry, uczyli się techniki rzutów, zostali zapoznani z zasadami i taktyką gry oraz sami sobie sędziowali swoje spotkania. Na koniec zajęć kursanci swoją wiedzę sprawdzili pisząc test. Prowadzący szkolenie po sprawdzeniu formularzy, wszystkim 10 osobom zaliczyli test wiedzy o Bocci. Następnie wydali książeczki instruktorskie, bądź sędziowskie.  Kurs instruktora sportu – Boccia ukończyło 6 osób, a uprawnienia sędziowskie zdobyło 8 osób. Należy nadmienić, że w szkoleniu uczestniczyli tylko mieszkańcy naszego Powiatu Węgorzewskiego.

Mamy już pierwszych instruktorów z Domu Pomocy Społecznej i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Możemy na terenie Węgorzewa propagować Boccię w różnej formie. Boccia jest to sport dla każdego (sprawnego i niepełnosprawnego) i w każdym wieku można go uprawiać. I co najważniejsze, zasady gry są bardzo proste. Należy rzucić swoją bilę (czerwoną lub niebieską) jak najbliżej Jacka (bili białej).

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie wyszedł temu sportowi na przeciw – trwa Węgorzewska Integracyjna Liga Boccia. Jest rozgrywana w niedziele w godzinach od 12:00 do 15:00 w Hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 (wejście od ulicy Kraszewskiego). Można przyjść zobaczyć, samemu porzucać bilami. Tylko proszę mieć obuwie sportowe na zmianę by móc wejść na parkiet hali sportowej. Zapraszamy!!!

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support